Awans zawodowy, publikacje nauczycieli, nauczyciele
Strona głównaForumSklep
 
   
 
 

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
promocja szkoły
Autor Wiadomość
edzia 

Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 4850
Post nr 1, Wysłany: 2008-03-10, 00:05   promocja szkoły

Czasy takie, że trzeba promować szkołę, aby jak najwięcej gimnazjalistów zechciało ją wybrać. Mam na myśli szkoły ponadgimnazjalne, bo podstawówki i gimnazja mają generalnie zapewnionych uczniów poprzez funkcjonowanie obwodów szkoły.

Wypowiedzcie się proszę, jakie macie pomysły na promocję szkoły, jak zachęcacie gimnazjalistów, by wybrali Waszą szkołę?
 
 
[student]Ingeborga 
germanofilka :)


Wiek: 23
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 1606
Skąd: Pomorze
Post nr 2, Wysłany: 2008-03-10, 00:48   

Ja jako uczennica trzeciej gimnazjum, która musi wybrać sobie jakąś szkołę ponadgimnazjalną, powiem tak: dla mnie najważniejsze jest, czy w danej szkole będę miała możliwość kształcenia się w wybranym przeze mnie kierunku, innymi słowy, czy będzie tam klasa z rozszerzenym niemieckim albo chociaż angielski z niemieckim. Dość dużą rolę odgrywają wiadomości o dojazdach. I wiadomo - trochę opinie innych uczniów o danej szkole i nauczycielach. ;)
A teraz może trochę o szkołach ponadgimnazjalnych, które zawitały do nas.
1. Najpierw przybyło technikum. Nie było za ciekawie, bo chociaż przedstawicielki miały prezentację, to ani ich projektor, ani żaden ze szkolnych nie działał. Więc opowiadały co nieco, rozdały dla wszystkich po ulotce, na której były napisane kierunki i adres szkoły.
2. Na pewnej lekcji przyszły umówione absolwentki naszej szkoły, żeby opowiedzieć o swojej szkole i nas zachęcić. Pech chciał, że była to sztuka, czyli nici z tego. Klasa zachowywała się, jak na każdej sztuce. Za to dziewczyny opowiadały trochę o szafkach, że można je wynająć za opłatą, że tam nie trzeba nosić mundurków, nie to, co u nas, za to nosi się kapcie... Interesująco opowiadały, ale kierunki... fryzjer, hotelarstwo... nie takich szukałam. Ulotki porozdawały wszystkim, po czym poszły do następnej trzeciej klasy. Tym razem było to liceum.
3. Tak, jak w pierwszym przypadku, poszliśmy na małą salkę gimnastyczną, prawie nieużywaną. Tym razem projektor działał, obejrzeliśmy interesującą prezentację. Ciekawe to było i brzmiało naprawdę zachęcająco, ale kierunki - znowu jakiś technik, ale rolnik i jeszcze ze rzy rodzaje techników. I liceum o profilu ogólnym. Także trzecie było u nas technikum-liceum. Gdyby interesowałyby mnie te kierunk, to bym poszła do tego liceum, czy technikum. Wyjazdy zagraniczne do Niemiec, Francji, na Białoruś, Ukrainę i Litwę... niestety, żeby rozmawiać o np.: rolnictwie...
Jednak ta trzecia szkoła zaprezentowała się, jak dotąd najlepiej. Ach, jeszcze jedno - mieli ulotki, ale brakło, bo wszysy się na nie rzucili :P
Jak przyjedzie do nas znowu jakaś szkoła, to mogę napisać, co wymyślili :mrgreen: jeśli pomoże.

Mam nadzieję, że trochę pomogłam :wink:
_________________
...
 
 
edzia 

Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 4850
Post nr 3, Wysłany: 2008-03-10, 09:28   

Pewnie, że pomogłaś, nawet po cichu liczyłam na to, aby gimnazjaliści się wypowiedzieli albo nauczyciele gimnazjów, jak to wygląda od ich strony, co najlepiej u nich chwyta. Jak coś jeszcze wpadnie Ci do głowy to napisz.

Interesuje mnie jeszcze, czy robicie tzw. dni otwarte, a jeśli tak, to jak długo (1 dzień, tydzień itp.), jak je organizujecie: czy tylko pokazanie szkoły, czy jakieś występy, stoiska itp. U nas robimy wyjazdy do gimnazjalistów oraz do ich rodziców podczas wywiadówek i tam przedstawiamy ofertę szkoły.
 
 
[student]Ingeborga 
germanofilka :)


Wiek: 23
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 1606
Skąd: Pomorze
Post nr 4, Wysłany: 2008-03-10, 12:59   

Prawda, podawali jeszcze daty dni otwartych, ale mnie to nie interesowało - jak już wcześniej wspomniałam, nie moje zainteresowania. A w czerwcu albo nawet maju może pojedziemy całą klasą na jakieś dni otwarte... jeszcze do końca nie wiadomo - wszystko zależy od chęci klasy, a z tym bywa różnie... ;) A te daty przypadały na koniec kwietnia, początek maja, w weekendy.
_________________
...
 
 
renati23 
Administracja


Przedmiot nauczania: przedsiębiorczość
Dołączyła: 08 Cze 2007
Posty: 2838
Post nr 5, Wysłany: 2008-03-10, 16:02   

Ja mam właśnie w najbliższą środę Dni Otwarte. Jestem strasznie zapracowana ^_^' :'( :rambo: napiszę więcej później :P
 
 
dushka 


Przedmiot nauczania: oligofrenopedagog
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Sie 2006
Posty: 3672
Skąd: inąd...?
Post nr 6, Wysłany: 2008-03-10, 16:13   

Żeby uczniów przyciągnąć, trzeba zaoferować coś, czego nie ma gdzie indziej. Proste ;)

My mamy np. gimnazjum integracyjne. Ale już nie mają te dzieciaki z grup integracyjnych gdzie dalej iść - no, bo gdzie pójdzie chłopak na wózku, jeśli wszedzie są schody i nawet podjazdów nie ma? Albo Chłopak z zespołem Aspergera czy uczennica z silnymi zaburzeniami lękowymi? Oraz inne dzieciaki, wymagające dodatkowej, dużej pomocy ze strony pedagogów specjalnych? No to przydałoby się liceum integracyjne. A jedna pani dyrektor to anwet chce takie zrobić, znaczy się przekwalifikować zwykłe liceum, ale - nie życzy sobie pedagogów wspomagających na lekcjach. Czyli - kompletnie nie rozumie idei i podstawowych założeń szkoły/klasy integracyjnej. Paranoja.
 
 
Boguś 

Przedmiot nauczania: matematyka
Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 265
Skąd: Polska
Post nr 7, Wysłany: 2008-03-10, 22:55   

Niedawno przegladałem strony internetowe niektórych szkoł średnich w moim mieście.
Strony są zrobione paskudnie, nieciekawie i znikomym nakładem czasu.
A najdziwniejsze w tym jest to, ze szkoły w których istnieją klasy o profilu technik -informatyk również mają takie tandetne strony.
I jak iśc do takiej szkoły?? Byłoby to zwykłym nieporozumieniem.
Szkoła powinna pokazac , że warto w niej kontynuować naukę, ewentualnie zdobywać zawód
 
 
[student]Ingeborga 
germanofilka :)


Wiek: 23
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 1606
Skąd: Pomorze
Post nr 8, Wysłany: 2008-03-17, 16:18   

Edzia, trochę odświeżę :P Chociaż pewnie na niewiele się zda, ale może coś pomoże... ;)
Dzisiaj odwiedzili nas dyrektorzy czterech szkół ponadgimnazjalnych i nauczyciel z piątej. Wyglądało to tak: tradycyjnie zagnano nas na małą salkę gimnastyczną, usiedliśmy na ławkach i się rozpoczęło. Wszyscy siedzieli en face do nas przy stole złożonym z ławek i przykrytym jakimś materiałem. Porozkładali swoje ulotki i zaczęli, każdy prezentując swoją szkołę (technikum, liceum). Potem każdy mówił coś o swojej szkole, zakończyło się rozdaniem ulotek... jeden z dyrektorów przygotował płyty, zaraz zajrzę na moją ;) . Można się jeszcze rozpisywać... po prostu każdy scharakteryzował swoją szkołe, profile, system punktowania itp.
_________________
...
 
 
[uczeń]haniux 


Wiek: 23
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 129
Skąd: Wielkopolska
Post nr 9, Wysłany: 2008-03-17, 16:54   

Większość dzieciaków z mojego i sąsiednich miast idzie do liceum do Poznania, a prezentacja poznańskich szkół ponadgimnazjalnych odbywa się co roku na targach edukacyjnych... Wszystkie prezentacje wyglądają niemalże tak samo.. Na stoisku foty, przed stoiskiem uczniowie, którzy zachwycają się, że na przeciwko szkoły stoi sklep monopolowy i żeby się nie martwić bo na każdej (nawet 5-minutowej!) przerwie zdążysz wyskoczyć na piwko... Żenada...

Ale pamiętam jak zachęcaliśmy 6-klasistów do wybrania naszego gimnazjum... Wchodziliśmy do klas i na zebrania z rodzicami (trzeba przyznać, że przy wyborze gim. dużo do powiedzenia mają rodzice). Rozdawaliśmy ulotki i płyty CD z prezentacją na temat szkoły.. Profile, sale, wyposażenie, koła zainteresowań, etc.
Kiedy wchodziliśmy do 6-klasistów to uczniowie gimnazjum opowiadali o szkole przedstawiając przygotowany wcześniej film. Zbieraliśmy materiały z różnych imprez szkolnych - obchody uroczystości, konkursy, itd. To sprawiało, że byliśmy wiarygodni. Potem zapraszaliśmy uczniów z wychowawcami i oprowadzaliśmy po szkole.

A wybór liceum?
Myślę, że największe znaczenie ma to, co powiedzą uczniowie danej szkoły na temat nauki, nauczycieli... Trudno żeby 16-latka zainteresowała historia szkoły opowiadana przez dyrektora...
_________________
"Mów do mnie jeszcze, za taką rozmową tęskniłem lata [...]"
 
 
 
[student]Ingeborga 
germanofilka :)


Wiek: 23
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 1606
Skąd: Pomorze
Post nr 10, Wysłany: 2008-03-17, 17:18   

haniux napisał/a:
Trudno żeby 16-latka zainteresowała historia szkoły opowiadana przez dyrektora...
Jaka tam historia... po prostu mówili, jakie mają profile, wymogi, ile punktów trzeba etc.
_________________
...
 
 
[uczeń]haniux 


Wiek: 23
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 129
Skąd: Wielkopolska
Post nr 11, Wysłany: 2008-03-17, 17:40   

Ingeborga napisał/a:
haniux napisał/a:
Trudno żeby 16-latka zainteresowała historia szkoły opowiadana przez dyrektora...
Jaka tam historia... po prostu mówili, jakie mają profile, wymogi, ile punktów trzeba etc.

To było a propos drzwi otwartych w poznańskich liceach ;)
_________________
"Mów do mnie jeszcze, za taką rozmową tęskniłem lata [...]"
 
 
 
[student]Ingeborga 
germanofilka :)


Wiek: 23
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 1606
Skąd: Pomorze
Post nr 12, Wysłany: 2008-03-17, 17:43   

Chyba że... ze względu na fakt, że odpowiedziałaś zaraz po mnie, wzięłam to do siebie.
_________________
...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  login
hasło
 
   Program druk świadectw Polub nas na Facebooku!Zdobądź zaświadczenie do dokumentacji składanej w komisji kwalifikacyjnej.

Zaświadczenie o umiejętności posługiwania się technologią komputerową i informacyjną

Zbiory testów: polski, angielski, matematyka, niemiecki
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Skocz na górę

 
Ministerstwo Edukacji Narodowej Centrum Edukacji Szkolnej Center of School Education
Copyright © 1995-2012 Centrum Edukacji Szkolnej