wejście od doopy strony

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jarko
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-18, 22:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Historia
Lokalizacja: świętokrzyskie

wejście od doopy strony

Postautor: jarko » 2010-09-27, 10:45

W wielu szkołach funkcjonują dwa wejścia, główne przez które mało kto wchodzi i wejście od doopy strony pełniące funkcję wejścia głównego. Tak szkoła poprawia projektantów i uczy podwójnej moralności od razu na wstępie do niej. Czy potem można się dziwić jak dobrze w tej podwójnej moralności odnajdują się uczniowie?
Bo ja to widzę tak, zaczyna się od kłamstwa, od udawania, pozoranctwa, czy potem można wymagać czegoś innego?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: wejście od doopy strony

Postautor: dushka » 2010-09-27, 13:34

A ty nie masz większych zmartwień? :D

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: wejście od doopy strony

Postautor: vuem » 2010-09-27, 13:36

Co ma moralność do kwestii wygody z korzystania z drzwi od strony określonej ulicy?

Czy częste korzystanie z wejścia tylnego (np. tego, które jest bliżej drogi od domu) demoralizuje?

Albo czegoś nie rozumiem albo do moralności podchodzisz od doopy strony. :mrgreen:

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: wejście od doopy strony

Postautor: haLayla » 2010-09-27, 14:06

jarko pisze:W wielu szkołach funkcjonują dwa wejścia, główne przez które mało kto wchodzi i wejście od doopy strony pełniące funkcję wejścia głównego. Tak szkoła poprawia projektantów i uczy podwójnej moralności od razu na wstępie do niej. Czy potem można się dziwić jak dobrze w tej podwójnej moralności odnajdują się uczniowie?
Bo ja to widzę tak, zaczyna się od kłamstwa, od udawania, pozoranctwa, czy potem można wymagać czegoś innego?


:rotfl:
<3

jarko
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-18, 22:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Historia
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: wejście od doopy strony

Postautor: jarko » 2010-09-27, 22:50

dushka pisze:A ty nie masz większych zmartwień? :D

To nie jest moje zmartwienie, to tylko refleksja. Zobacz jak budowano dawniej szkoły, tam było jedno wejście i takie pozostało jako główne. A w dzisiejszych czasach to nie architekci decydują jakie funkcje ma spełniac budynek tylko domorośli poprawiacze od doopy strony. Albo architekci źle projektują albo myślenie sie zmieniło.
Ja widzę coś takiego, młódź ciśnie się przez wąskie wyjscie awaryjne, wchodzą z brudnymi buciorami bo przed tym wyjściem co wchodzą nie ma ani wiatrołapu ani szerokiej wycieraczki itp. I potem są tego dalsze konsekwencje. Ale to na potem może

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: wejście od doopy strony

Postautor: haLayla » 2010-09-27, 22:57

Kolejny nauczyciel z misją. Masz szansę zdetronizować nauczycielkę znajdującą się na szczycie listy osobliwości. Jej misją była walka z szerokimi spodniami. Twoja wydaje się być zdecydowanie bardziej kuriozalna :D
<3

jarko
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-18, 22:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Historia
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: wejście od doopy strony

Postautor: jarko » 2010-09-27, 23:09

Ależ ja nie walczę, tylko stwierdzam coś dziwnego. Z jednej strony ludkowie-belfrowie są pełni słów wielkich przepełnionych cnotami i uniesieniami a z drugiej z taką łatwością godzą się na bylejakoś. To jest coś takiego jak zupa w szkolnej stołówce nalewana z wiadra kiedy wazy leżą na półkach. Może to objaw schamienia kadry kierowniczej pochodzacej z bezkulturnej rodziny? Czy wyobrażasz sobie żeby przedwojennemu nauczycielowi wpadło do głowy wprowadzanie dziatwy do szkoły od zaplecza?

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: wejście od doopy strony

Postautor: partita400 » 2010-09-27, 23:42

Jestem teraz w kraju -kontynencie.Zbieram rożne wiadomości na temat organizacji edukacji tutaj.Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy m.in. na temat wejść do szkoły.W każdej szkole w Australii, mówię o szkole podstawowej i średniej ,jest ciąg pieszy osobny dla uczniów i innych osób, które chcą się dostać do szkoły.Ni mniej ni więcej znaczy to,że rodzice nie mogą wejść do szkoły razem z dzieckiem, wejściem przeznaczonym dla uczniów.Mogą natomiast wejść przez office ,czyli biuro lub jak kto woli sekretariat.Pytałam dlaczego taki system.Chodzi o bezpieczeństwo uczniów i by nikt niepożądany nie kręcił się po szkole.
Pozdrawiam z antypodów

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: wejście od doopy strony

Postautor: vuem » 2010-09-28, 13:31

tylko Jarko nie martwi się o bezpieczeństwo uczniów, tylko o moralność zagrożoną wchodzeniem do szkoły wejściem innym niż główne.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: wejście od doopy strony

Postautor: dushka » 2010-09-28, 14:15

A u nas wchodzi się wejściem głównym. Znaczy się, co - super moralna jestem? Fajnie :mrgreen:

jarko
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-18, 22:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Historia
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: wejście od doopy strony

Postautor: jarko » 2010-09-28, 16:25

dushka pisze:A u nas wchodzi się wejściem głównym. Znaczy się, co - super moralna jestem? Fajnie :mrgreen:

Tu nie chodzi o moralność ale normalność. Jeżeli projektant szkoły zaplanował 4 wejścia to znaczy, że 4 wejścia powinny być otwarte i awaryjne wejście nie powinno być zamykane. Czasami tak bywa, że główne wejście jest zamknięte a ruch odbywa się przez wejście awaryjne co jest dziwactwem. Szkoła powinna uczyć normalności, tyle i tylko tyle. Każde wejście do szkoły powinno być bezpieczne.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: wejście od doopy strony

Postautor: vuem » 2010-09-28, 16:38

jarko pisze:Tu nie chodzi o moralność ale normalność.


Tak szkoła poprawia projektantów i uczy podwójnej moralności od razu na wstępie do niej. Czy potem można się dziwić jak dobrze w tej podwójnej moralności odnajdują się uczniowie?


Bo ja to widzę tak, zaczyna się od kłamstwa, od udawania, pozoranctwa, czy potem można wymagać czegoś innego?


Z jednej strony ludkowie-belfrowie są pełni słów wielkich przepełnionych cnotami i uniesieniami a z drugiej z taką łatwością godzą się na bylejakoś.


To jest coś takiego jak zupa w szkolnej stołówce nalewana z wiadra kiedy wazy leżą na półkach. Może to objaw schamienia kadry kierowniczej pochodzacej z bezkulturnej rodziny? Czy wyobrażasz sobie żeby przedwojennemu nauczycielowi wpadło do głowy wprowadzanie dziatwy do szkoły od zaplecza?

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: wejście od doopy strony

Postautor: haLayla » 2010-09-28, 16:42

jarko, ale jakie to ma znaczenie? Bo ja do budynku w którym mieszkam, mogę wejść od siedmiu stron. Od garażu na piętrze, od garażu na parterze, przez wejście główne, przez jedną z trzech bocznych klatek schodowych lub od śmietnika. Czy jeśli wchodzę przez śmietnik, to czy, oprócz tego, że nie jestem do końca normalny, to jestem też niemoralny?
<3

jarko
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-18, 22:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Historia
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: wejście od doopy strony

Postautor: jarko » 2010-09-28, 17:53

Wejścia, sa po to aby z nich korzystać, jeśli się nie korzysta z tego co ma określone funkcje to znaczy, że uczy się nienormalności. Jeśli coś jest tylko na pokaz to mamy sytuację, którą nazywamy zakłamaniem. Zaczyna się od udawanego wejścia głównego a potem już udaje się inne rzeczy i przyzwyczaja do pozorowania rzeczywistości. Sprawy główne stają się nieistotne a pozór nabiera pierwszorzędnego znaczenia. Specjalnie dałem przykład nalewania zupy z wiadra w stołowkach szkolnych. Wiadro jest erzatzem, czasami trzeba stosować erzatz ponieważ sytuacja jest wyjątkowa, ale kiedy ersatz staje się normą to jest nienormalne.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: wejście od doopy strony

Postautor: koma » 2010-09-28, 18:01

Jarko, jesteś nauczycielem, tak?
Piszesz o swojej szkole, tak?
Na pewno swojej, bo wyrażasz swoje myśli w sposób bardzo emocjonalny.

Mówiłeś to wszystko, o czym piszesz, swojemu dyrektorowi??
Temu tępemu półinteligentowi z "bezkulturnej rodziny"??


Wróć do „Szkolna codzienność”