ilośc godzin w klasie piatej

kącik miłośników "królowej nauk"

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Ulawes
Posty: 14
Rejestracja: 2008-10-01, 21:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

ilośc godzin w klasie piatej

Postautor: Ulawes » 2013-08-10, 12:56

Czy już wiecie, ile będziecie mieć godzin matematyki w klasie piątej. Zawsze miałam 4 + 1 (z puli dyrektora ). Teraz to będzie tylko 4. W klasie czwartej miałam też 4 ( zawsze tak było ). Wiem, że jest nowa podstawa programowa, ale boję się, że nie wyrobię się z materiałem, bo klasa piąta jest najobszerniejsza. Uczę z GWO. Jak u Was będzie, czy już macie przydzielone godziny?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: ilośc godzin w klasie piatej

Postautor: malgala » 2013-08-10, 13:53

Na cały cykl edukacyjny jest 12 godzin.
Według starej ramówki dyrektor mógł dołożyć z puli godzin dyrektorskich.
Teraz raczej takich możliwości nie ma.
Ulawes pisze:Wiem, że jest nowa podstawa programowa, ale boję się, że nie wyrobię się z materiałem, bo klasa piąta jest najobszerniejsza. Uczę z GWO.

Masz zrealizować podstawę programową, a nie konkretny program.
Nie ma znaczenia z jakich podręczników korzystasz.
Podręcznik, to tylko jeden ze środków dydaktycznych. Możesz nie mieć żadnego.
Dobrze przeanalizuj całą podstawę, sprawdź, co już było zrobione w klasie czwartej i pozostałe zagadnienia dobrze zaplanuj dla klasy piątej i szóstej.

magraman
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-16, 19:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ilośc godzin w klasie piatej

Postautor: magraman » 2013-08-15, 12:08

Ja zawsze miałam po 4 godziny w klasie czwartej, piątej i szóstej. Korzystałam także z podręcznika GWO i nigdy nie wyrobiłam się z materiałem zaplanowanym przez wydawnictwo w klasie 5. Dlatego też w planie wynikowym zawsze uwzględniałam, że jeden z działów zrealizuję w klasie szóstej. Mogą to być np. Liczby całkowite.

AniaBoj
Posty: 1
Rejestracja: 2014-08-29, 16:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: ilośc godzin w klasie piatej

Postautor: AniaBoj » 2014-08-29, 16:31

Witam,
Dopiero dołączyłam do forum. W czasie poprzedniego roku sszklengo pracowalam na zastępstwo i plany wynikowe i rozklady dostałam od Pani którą zastepowalam :). Okazalo sie ze od wrzesnia jeszcze nei wraca i dalej mam zastępstwo:)
I dowiedzialam sie ze klasie 5 bede miala 4+1 godzin a plan mialam na 4 godziny tygodniowo. Pracuje na GWO. Czy ktos ma plany w formie elektronicznej i moglby sie podzielić :) Bede bardzo wdzieczna


Wróć do „Matematyka”