Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

nimloth23
Posty: 3
Rejestracja: 2007-10-03, 16:44

ocenianie pierwszaków

Postautor: nimloth23 » 2007-10-10, 16:45

witam,
mam jeszcze pytanko a propos oceniania pierwszaków na angielskim
jak ich oceniam w ciągu roku - robię im test i jak ich oceniam? cyfrą czy opisuje.
zaznaczę tylko że jestem jedyną nauczycielką ang w 1 -3 i uczę 151 uczniów i wizja oceny opisowej dla każdego z nich po każdym teście mnie przeraża

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: daughter » 2007-10-10, 17:06

Możesz im wprowadzić znaczki- odpowiedniki stopni. Niech sobie zapiszą na końcu zeszytu co oznacza konkretny znaczek. I tak powoli będą się przyzwyczajać do stopni.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: Basiek70 » 2007-10-10, 18:37

nimloth23 - u nas oceny czastkowe są zgodne z WSO, natomiast końcoworoczna ocena to "normalna" ocena, na świadectwie wpisuję: język angielski - uczeń opanował treści programowe w stopniu (bardzo dobrym, dobrym, dostatecznym itd)
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

nimloth23
Posty: 3
Rejestracja: 2007-10-03, 16:44

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: nimloth23 » 2007-10-10, 19:44

dzięki za wszystkie odp :)

grzecho38
Posty: 20
Rejestracja: 2007-10-13, 20:19

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: grzecho38 » 2007-11-20, 10:27

czy w kl 1-3 trzeba dawać oceny cząstkowe czy jedną opisową

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Język angielski dla najmłodszych - podręczniki

Postautor: ms.elephant » 2008-02-13, 21:55

Zauważyłam temat dotyczący ciekawych podręczników z języka niemieckiego. Pomyślałam więc o podobnym temacie dla anglistów.

Pracuję z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Ciekawa jestem jakie są Wasze wrażenia odnośnie podręczników do j. angielskiego dla klas I - III.
Napiszcie z czego uczycie. Jakie są Wasze wrażenia. Na które podręczniki warto spojrzeć, a które omijać szerokim łukiem???
W szkołach coraz częściej już od klasy I wprowadzony zostaje język angielski. Wydawnictwa prześcigają się w wydawaniu coraz to nowych pozycji. Nie zawsze jednak pierwsze - pozytywne wrażenie, pozostaje, gdy zaczynamy pracę z daną książką...

Obecnie pracuję (z małymi grupami) na "Welcome Kids" Express Publishing i "English Adventure" Pearson Longman. Jest ok.

Nie polecam natomiast "Zoom in" mmpublications - dla przeciętnego ucznia z klasy 1 lub 2 zbyt trudne ćwiczenia - jedna lekcja zawiera zbyt wiele struktur gramatycznych i wyrażeń, które użyte zostają w 1 ćwiczeniu. Taki schemat nadaje się dla ew. 3 lub 4 klasisty, ale nie dla młodszych dzieci.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: Jolly Roger » 2008-02-14, 19:01

Szczerze to od kilku lat obywam się bez podręcznika. W zasadzie nie znalazłem podręcznika, który by mnie zadowalał. Z prostej przyczyny. Prcauję w wiejskiej szkółce i wydatek kilkudziesięciu złoty na jednoroczną książkę do j.ang to było zbyt duże obciążenie dla rodziców. Od ubiegłego roku sytuacja się zmieniła, bo obowiązek obcego języka sprawił, że biedni dostają dofinansowanie, ale oferta wydawnictw nadal była uboga. Jedyną ciekawą pozycją był Sparks, który w klasie pierwszej składał się z dwóch części (podr + zeszyt ćw.) Jednak przedstawiciel nic nie wiedział czy na kolejnych poziomach będzie podtrzymywana ta dwuczęściowość. Teraz już wie, że tak. Jednak w międzyczasie z ciekawą ofertą wyszedł PWN i poważnie myślę o ich Hello chyba, że reszta dostrzeże potrzeby rynku.
Prawdopodobnie i tak zasugeruję zakup tylko zeszytu ćwiczeń, bo już się szykują reformy programowe
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: dushka » 2008-02-14, 19:08

Ja dorwałam ostatnio od kumpeli fajną rzecz, mianowicie podręcznik Bugs - część 3. Nie wiem, jak inne wyglądają, ale taj jest fajna.

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: ms.elephant » 2008-02-14, 23:00

Masz zupełną rację Jolly Roger. O cenach podręczników lepiej nie mówić....

"Sparks" też mi się podoba :) "Hello" również wydaje się być niezły - proste ćwiczenia, przejrzysty układ, kolorowe obrazki (ale nie za bardzo ;)) Ostatnio miałam okazję uczestniczyć w szkoleniu PWN oraz prezentacji tego podręcznika. Pierwsze wrażenie zachęca do skorzystania z oferty - także dla dzieci mających trudności w nauce.

Z nową ofertą wyszedł niedawno także Pearson Longman "Footprints" - układ nieco podobny do "Hello", pisanie po śladzie, oparty na nowej podstawie programowej, opracowany przy współudziale nauczycieli - praktyków.

Ale najlepiej byłoby mieć kolorowe ksero, laserową drukarkę i kupę kasy - i samemu dobierać materiały z różnych źródeł, wybierając to co ze wszystkich dostępnych pozycji książkowych i internetowych najlepsze, najciekawsze i dostosowane do poziomu naszych uczniów :). Na razie taki luksus - tylko dla mało licznych grup, np. w szkołach językowych ;)

Busy bee
Posty: 3
Rejestracja: 2008-02-16, 11:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: Busy bee » 2008-02-16, 11:41

Witam!
Uczę w klasach 1-3 języka angielskiego i korzystam z podręcznikow "Bugs" i mogę stwierdzić, że są super. Widziałam równiez propozycje "Footprints" i tez jest ciekawa. Interesujące sa też książki skonstruowane na podstawie baśni. Bardzo ładne graficznie, jednak nie wiele zadań, więc to raczej wykorzystalabym jako materiały dodatkowe. Jedyne zastrzezenia jakie mam do "Bugs" to, że jest tam tylko 6 rozdziałów i to ze autorzy książki poświecaja cała lekcje na stworzenie kart obrazkowych czy miniksiażeczki. Nie wiem jak jest w innych szkołach ale u mnie pierwszoklaśisci robia to w 15 minut. Dlatego nagle na początku grudnia (jeżeli mamy dwie godziny angielskiego w tygodniu) może się okazać, że pół książki mamy juz przerobione. A do końca roku jeszcze dużo czasu. I nawet gdy robimy wszystko w wolnym tempie i wprowadzimy dodatkowe tematy typu: Christmas, Easter, Mother's day to spokojnie ze wszystkim zdążymy. Generalnie polecam "Bugs".

Awatar użytkownika
Mamba
Posty: 32
Rejestracja: 2007-11-06, 21:59

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: Mamba » 2008-02-21, 15:03

Uczę synka właśnie z Bugs 1, gdyż to jest właśnie najodpowiedniejszy poziom dla zaczynających pisać maluszków. Wcześniej uczyłam go z Pingu loves English-Longmana i to był dobry wstęp. Polecam.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: dushka » 2008-02-21, 18:16

Właśnie dorwałam Bugsa1 dzisiaj, kapitalny jest :)

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: Jolly Roger » 2008-02-21, 19:11

Dostałem Hello zeszyt ćwiczeń i pełne rozczarowanie.
40 stron papieru toaletowego z ćwiczeniami na 15 sekund za 18,- pln. Nędza
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

kulkesik
Posty: 1
Rejestracja: 2008-04-13, 14:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: kulkesik » 2008-04-13, 14:23

Nie kupujcie Stardust Oxfordu. Totalna kicha a na dodatek, zupełnie poważnie, te ksiażki strasznie śmierdą. to chyba kwestia farby drukarskiej, czy cos.

niebo77
Posty: 126
Rejestracja: 2008-03-21, 10:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: niebo77 » 2008-04-15, 15:49

"New Bingo" z WSZPWN... książka+ćwiczenia w jednym... płyta z piosenkami na CD... wyglądem odbiega od wydawnictw obcojęzycznych (nie jest tak kolorowy, choć ja uważam, że to dobrze, bo to książka tylko na rok) , ale pracuje się całkiem sympatycznie... może być zbyt łatwy dla szybko "łapiących" dzieciaków


Wróć do „Języki obce”