lekcja o dopalaczach

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

natami
Posty: 6
Rejestracja: 2010-02-26, 09:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

lekcja o dopalaczach

Postautor: natami » 2010-10-17, 23:04

Witam,
czy ktoś z Was realizował już może lekcję o dopalaczach na języku niemieckim? Szukam pomysłów i inspiracji na lekcję dla gimnazjalistów... Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam :)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: lekcja o dopalaczach

Postautor: edzia » 2010-10-17, 23:45

natami pisze:lekcję o dopalaczach na języku niemieckim?
Lekcję o dopalaczach na języku niemieckim? A dlaczego?

Ja się przymierzam do takiej lekcji, ale oczywiście na godz. wychowawczej. Mam jednak duże opory. Obawiam się, by efektem ubocznym takiej lekcji nie była promocja dopalaczy, zwłaszcza wśród młodzieży dotychczas nieobeznanej w temacie.

Na razie więc chyba zajmę się innymi ważniejszymi sprawami.

natami
Posty: 6
Rejestracja: 2010-02-26, 09:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: lekcja o dopalaczach

Postautor: natami » 2010-10-18, 00:07

Gdyż w mojej szkole każdy nauczyciel ma obowiązek przeprowadzić taką lekcję...każdy bez wyjątku...
Również obawiam się, że nadgorliwa profilaktyka może mieć odwrotny efekt. Ale niestety nie ma zmiłuj się, gdy dyrekcja zarządzi...

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: lekcja o dopalaczach

Postautor: edzia » 2010-10-18, 00:43

natami pisze:w mojej szkole każdy nauczyciel ma obowiązek przeprowadzić taką lekcję...każdy bez wyjątku...
Efekt może być taki, że w danej klasie uczniowie usłyszą o dopalaczach na każdej lekcji. I na j. polskim (temat: Dopalacze w literaturze ;) ), i na matematyce (Zadania z treścią - o dopalaczach oczywiście), na fizyce, chemii (Skład chemiczny dopalaczy), języku angielskim, niemieckim (może: Dopalacze w kulturze germańskiej i brytyjskiej?), historii (Dopalacze na przełomie XIX i XX wieku). Pomyślą, że ci nauczyciele chyba się naćpali. :mrgreen:

Taką dyrekcję wyślij na księżyc, zaś sama w dzienniku wpisz, że temat zrealizowałaś. A ucz niemieckiego według swojego normalnego planu.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: lekcja o dopalaczach

Postautor: malgala » 2010-10-18, 11:17

natami pisze:mojej szkole każdy nauczyciel ma obowiązek przeprowadzić taką lekcję...każdy bez wyjątku...

Skutek łatwy do przewidzenia. Odwrotny od zamierzonego. Chyba, że szkoła ma zamiar zachęcać uczniów do używania.


Wróć do „Języki obce”