PODRĘCZNIKI DO 4-6 NA NOWY ROK

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

renipust
Posty: 24
Rejestracja: 2011-06-24, 12:15
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

PODRĘCZNIKI DO 4-6 NA NOWY ROK

Postautor: renipust » 2014-12-28, 00:37

Witam,
jakie podręczniki planujecie na przyszły rok- a właściwie na te trzy lata?
Ja myślę porzucić Steps i zastanawiam się nad innym- Today lub New Hot Spot?
Czy ktoś myśli o New Hot Spot? Jakie opinie?

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI DO 4-6 NA NOWY ROK

Postautor: Kamila86 » 2014-12-28, 10:48

Stepsy nowe są troszkę zmienione, pojawiły się zadania sprawdzianowe, widziałas? No ale ja i tak już w tym roku przeszłam na Team up i zostaję przy nim. Spodobał mi się.

renipust
Posty: 24
Rejestracja: 2011-06-24, 12:15
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI DO 4-6 NA NOWY ROK

Postautor: renipust » 2014-12-28, 13:43

Nie, nie widziałam nowych Stepsów. To fajnie, że coś dołożyli. A jeśli chodzi o Team Up- czym Panią ujął? Dlaczego warto go wybrać?

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI DO 4-6 NA NOWY ROK

Postautor: Kamila86 » 2014-12-28, 17:38

Uczę dopiero drugi rok, z Team upu pierwszy rok, więc moje doświadczenia są malutki ale Team Up mi się spodobał bo materiał jest dość fajnie ułożony, dużo rzeczy pod sprawdzian, ciekawe ćwiczenia. Jak w Stepsach dużo opuszczałam, bo wiele rzeczy było zbędnych, tak z Team upa mam ochotę robić wszystko, aż brakuje mi czasu. Ale jak już napisałam, Stepsy się zminiły na lepsze, gdybym o tym wiedziała wcześniej może bym nie zmieniała na Team up, ale teraz już przy nim zostanę.

gramma
Posty: 18
Rejestracja: 2014-07-07, 12:58
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI DO 4-6 NA NOWY ROK

Postautor: gramma » 2015-01-07, 12:04

Kamila,
A w jaki sposób w nowych Stepsach jest załatwione przygotowanie do sprawdzianu? Podobno teraz w książkach nie może być ani opisu sprawdzianu ani zadań egzaminacyjnych :/

Ja wybrałam Today i zostaję z nim na następne 3 lata. Fajnie zrobiona książka, filmy, a wszystko dla siebie mam za darmo w epanelu.

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI DO 4-6 NA NOWY ROK

Postautor: Kamila86 » 2015-01-07, 15:09

gramma pisze:Kamila,
A w jaki sposób w nowych Stepsach jest załatwione przygotowanie do sprawdzianu?

Nie analizowałam kartka po kartce, ale przeglądając zauważyłam, że są zadania egzaminacyjne, których w obecnych stepsach brak. Jakieś inne różnice też były, ale już nie pamiętam.

gramma pisze:Podobno teraz w książkach nie może być ani opisu sprawdzianu ani zadań egzaminacyjnych :/

Pierwsze słyszę. Podręczniki na rok 2015/16 są już chyba przygotowane, a przecież są w nich zadania egzaminacyjne. Widziałam takie już we wspomnianych Stepsach i Team up.


Mówisz, że korzystasz z panelu. Uczę z english adventure 1 i repetyrium pearsona, ale nie znoszę tego panelu. Niestety ale przeglądanie strona po stronie, szukanie jest mega niewygodne. Na całe szczęście mam wszystko w wersji papierowej i za nic nie chciałabym przejść na wersję elektroniczną na stałe.
[/quote]

gramma
Posty: 18
Rejestracja: 2014-07-07, 12:58
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI DO 4-6 NA NOWY ROK

Postautor: gramma » 2015-01-12, 09:29

Znalazłam ten zapis w rozporządzeniu o dopuszczaniu podręczników z 8 lipca 2014:

§ 2. 1 Podręcznik (...):
8) nie zawiera opisu sprawdzianu i egzaminów, o których mowa w art. 9 ust. 1 pkt 1, 2 i 3 lit. b i c ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, zwanej dalej „ustawą”, oraz zadań egzaminacyjnych wykorzystanych w arkuszach egzaminacyjnych sprawdzianu i egzaminów;

Dla mnie panel to dobre rozwiązanie, może dlatego, że tak czy inaczej sporo czasu po pracy spędzam przed komputerem. Wiadomo, na początku trudno się przestawić jak człowiek całe życie uczył z papierowego teachersa, ale przyzwyczaiłam się już i w sumie to nawet wygodne :-)


Wróć do „Języki obce”