Diagnoza na "wejściu" z j. polskiego

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

fajnyprofesor
Posty: 69
Rejestracja: 2008-10-28, 17:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Diagnoza na "wejściu" z j. polskiego

Postautor: fajnyprofesor » 2009-09-08, 14:17

Czy stosujecie takową na początku IV klasy. Czy sami opracowujecie taki test, czy może jest gdzieś odgórnie przygotowany? Jak go organizujecie?

olla
Posty: 64
Rejestracja: 2009-07-13, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Diagnoza na "wejściu" z j. polskiego

Postautor: olla » 2009-09-09, 21:55

Ja poprosiłam uczniów klas IV i V, gdzie uczę o napisanie kilku zdań o sobie na pierwszych zajeciach. Chciałam, by napisali, co lubią robić, czym się interesują, jakie mają plany i marzenia.
Co mi to dało: 1) wiem, kto się rozpisuje i nie robi przy tym błędów; 2) wiem, kto pisze jedno zdanie na 10 linijek i robi przy tym błędy 3) uczniowie mieli na to 25 minut a niektórzy nie napisali nic - więc też coś wiem.
Czytało się bardzo przyjemnie :) Zwłaszcza, jak ktoś napisał, że lubi zupę pomidorową i nie znosi botwinki (naprawdę tak było). Biorę jednak poprawkę na to, że jedna praca nie musi o niczym świadczyć.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Diagnoza na "wejściu" z j. polskiego

Postautor: koma » 2009-09-09, 22:15

fajnyprofesor pisze:Czy stosujecie takową na początku IV klasy. Czy sami opracowujecie taki test, czy może jest gdzieś odgórnie przygotowany? Jak go organizujecie?

U nas robi się test kompetencyjny na koniec klasy trzeciej, więc mogę go obejrzeć i poznać wyniki.
Mimo to jednak robię swój własny "na wejściu". Propozycje znajdziesz w podręczniku dla nauczyciela do "Jutro pójdę w świat" WSiPu. Jest test na czterowarstwowe czytanie ze zrozumieniem, test na szybkość czytania oraz coś do zbadania ortografii.

fajnyprofesor
Posty: 69
Rejestracja: 2008-10-28, 17:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Diagnoza na "wejściu" z j. polskiego

Postautor: fajnyprofesor » 2009-09-10, 12:16

Czy ktoś mógłby mi przesłać ten test z podrecznika "Jutro pójde w świat", bo ja pracuje na innych . U mnie w szkole nie ma innego polonisty, biblioteka też tego nie posiada.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Diagnoza na "wejściu" z j. polskiego

Postautor: koma » 2009-09-10, 19:47

fajnyprofesor pisze:Czy ktoś mógłby mi przesłać ten test z podrecznika "Jutro pójde w świat"

Test na czytanie ze zrozumieniem mam w komputerze, podaj adres e-mail.

fajnyprofesor
Posty: 69
Rejestracja: 2008-10-28, 17:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Diagnoza na "wejściu" z j. polskiego

Postautor: fajnyprofesor » 2009-09-16, 12:46

agakoscik@wp.pl, z góry dziękuję.

Joanna
Posty: 15
Rejestracja: 2006-08-21, 18:41

Re: Diagnoza na "wejściu" z j. polskiego

Postautor: Joanna » 2009-09-22, 21:41

Na stronie WSiP wyszedł teraz sprawdzian na rozpoczęcie nauki w czwartej i piątej klasie szkoły podstawowej.Po sprawdzeniu można zamieścic wyniki danej klasy w bazie danych i porównac z wynikami z całej Polski.Testy są przygotowane na wzór testu szóstoklasisty i sprawdzaja różne obszary.Żeby mieć dostęp do sprawdzianu trzeba się zalogować na stronie WSiP.


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”