ustna matura z języka polskiego

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

krza1
Posty: 1
Rejestracja: 2009-01-15, 23:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

ustna matura z języka polskiego

Postautor: krza1 » 2009-04-14, 16:20

Witam wszystkich doświadczonych polonistów. Uczę w liceum pierwszy rok a zbliża się matura z języka polskiego. Będe uczestniczyła jako członek komisji na maturze z ustnej w różnych szkołach i z tego powodu mam obawy, też pytania do Was moi mili.....Czy jako członek siedzę i bacznie obserwuję, czy również muszę zadawać pytania, Nie wiem, co do mnie należy, jakie mam obowiązki z tego tytułu a i kogo zapytać takze nie mam, bowiem nastroszone sare polonistki z mojej szkoły tylko czekają aż ujawnię swoją niewiedzę. swoją drogą to na dydaktyce j. polskiego na studiach takie problemy winne być poruszane a nie w kółko pisanie beznadziejnych konspektów. Pozdrawiam i czekam na pomoc!

Majrzena
Posty: 88
Rejestracja: 2008-12-08, 19:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: lubuskie

Re: ustna matura z języka polskiego

Postautor: Majrzena » 2009-04-14, 21:03

Nie martw się. Dyrekcja powinna wam zrobić radę szkoleniową i zapoznać z wszelkimi procedurami. Przestudiuj dobrze kryteria oceniania. U nas same dogadujemy sie odnośnie pytań.
Nie będziesz przewodniczącą - ja w zeszłym roku byłam i pamiętam, że to moim zadaniem było upewnienie się, czy członek jest przeszkolony i wie, co do niego należy ( jeśli nie - przeszkolenie młodego nauczyciela).
Na stronie waszego OKE powinny być opublikowane różne materiały, które ułatwią Ci pracę. No i sprawdź oferty - czasem ODN organizuje jakieś kursy dla nauczycieli.

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: ustna matura z języka polskiego

Postautor: chiczi » 2009-04-14, 21:10



Wróć do „Przedmioty humanistyczne”