Post nr 1, Wysłany: 2008-05-15, 14:32 język angielski
Właśnie dowiedziałam się, że wielce prawdopodobne jest (są takie projekty), że od roku szk. 2009/2010 nauczyciele nauczania zintegrowanego będą musieli mieć ukończony kierunek język angielski w nauczaniu zintegrowanym. Zmienić się ma siatka godzin tzn. nie 18 + 2 godziny j. angielskiego, tylko 20 godzin nauczania zintegrowanego w tym 2 godz. angielskiego, wszystkie prowadzone przez jednego nauczyciela. Nie wiem czy jest to możliwe, żeby z dnia na dzień stracić uprawnienia. Co o tym sądzicie? Nam taką informację przekazał dyrektor.
Nieprawda! Owszem, byłaby to idealna sytuacja nauczyciel od NZ i jednocześnie anglista. Ale jeśli tak nie będzie, to angielskiego będzie uczył inny nauczyciel niż NZ, anglista. Musi on tylko korelować treści nauczania z nauczycielem NZ
Post nr 3, Wysłany: 2008-10-28, 16:50 Kwalifikacje do nauczania w klasach I-III
Jeste m nauczycielem wychowania przedszkolnego. Mam tytuł magistra wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej (2000 r). Prace magisterska pisałam z rozumienia metafory u dzieci 9-letnich. Czy dzisiaj mogę szukac pracy w szkole, nie mając w tytule ukonczonych studiów "kształcenie zintegrowane" ? Czy muszę podjąć studia podyplomowe w tym kierunku?
hanamat
Przedmiot nauczania: Zajęcia zintegrowane
Wiek: 52 Dołączyła: 29 Mar 2008 Posty: 145 Skąd: wielkopolskie
Post nr 4, Wysłany: 2008-10-29, 09:00
Masz pełne uprawnienia do pracy w kl. I-III i w przedszkolu, a kształcenie zintegrowane to forma pracy jaka jest obecnie stosowana w edukacji wczesnoszkolnej/nauczaniu poczatkowym.
Przedmiot nauczania: język niemiecki,bibliotekoznawstwo
Wiek: 34 Dołączyła: 23 Sie 2007 Posty: 605 Skąd: lubelskie
Post nr 5, Wysłany: 2008-10-29, 12:39 Edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim
EDUKACJA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM
Czas trwania – 3 semestry.
Studia kwalifikacyjne skierowane do nauczycieli, posiadających ukończone studia wyższe oraz przygotowanie pedagogiczne. Celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w nowe kwalifikacje zawodowe do prowadzenia zajęć dydaktycznych w przedszkolu oraz szkole podstawowej (klasy I-III) w języku angielskim.
Bardzo proszę o odpowiedź czy po takim kierunku studiów można nauczac języka angielskiego w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Znalazłam taki właśnie kierunek na jednej z uczelni i zastanawiam się jakie tak naprawdę daje on kwalifikacje. Czy ktoś z Was może orientuje się?
studia chyba sa skierowane do tych z certyfikatami. Nie wiem czy mimo takiej podyplomówki nie będzie żądania dyplomu wykazującego znajomość języka angielskiego.
_________________ We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free
Przedmiot nauczania: oligofrenopedagogika, pedagogika wczesnoszkolna, informatyka, język angielski w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
Dołączyła: 25 Sty 2008 Posty: 124
Post nr 9, Wysłany: 2008-10-29, 17:46
Ja kończyłam podyplomówkę z "Nauczania języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej". Aby uczyć w szkole państwowej, w klasach I - III muszę mieć oprócz takich studiów metodycznych także potwierdzenie znajomości języka angielskiego, czyli przynajmniej egzamin FCE (choć chyba ostatnie rozporządzenie stwierdza, że FCE już nie wystarcza).
I teraz wszystko zależy od podyplomówki. Gdy szukałam takich studiów, były zarówno szkoły, które od razu informowały, że warunkiem ukończenia studiów jest zdanie egzaminu FCE (wtedy jeszcze), jak i takie, które wydawały dyplom ukończenia studiów - a egzamin FCE, to już była kwestia indywidualna samego słuchacza.
Co do kwestii zatrudnienia (podyplomówka bez egzaminu FCE) - niektórzy dyrektorzy zatrudnili moje koleżanki bez mrugnięcia okiem, inni - stwierdzili, że bez egzaminu potwierdzającego znajomość języka nie mogą tego zrobić. Zgodnie z przepisami, niestety rację mieli Ci drudzy.
Proponuję, abyś zadzwoniła do dziekanatu i dopytała, czy po tych studiach podyplomowych będziesz spełniać już wszystkie wymagania do nauczania języka angielskiego, czy szkoła to zapewnia - czy też wyposaża w kwalifikacje metodyczne, przygotowuje praktycznie do egzaminu, ale będziesz musiała jeszcze podjąć jakieś kroki.
Twój kierunek jest nieco inny, inne też mamy wykształcenie kierunkowe (ja byłam po pedagogice wczesnoszkolnej), więc niestety nie wiem jak to będzie u Ciebie. Ciekawa jestem co Ci powiedzą
Przedmiot nauczania: oligofrenopedagogika, pedagogika wczesnoszkolna, informatyka, język angielski w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
Dołączyła: 25 Sty 2008 Posty: 124
Post nr 12, Wysłany: 2008-10-31, 21:27
nadia napisał/a:
Ale czy uczysz ostatecznie angielskiego w klasach 1-3 czy nie?
Uczę języka w prywatnej szkole językowej. Osobiście nie starałam się o pracę w charakterze nauczyciela języka angielskiego, w masowej szkole podstawowej.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum