Ewaluacja wewnętrzna

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

heniuzlasu
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-01, 20:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Ewaluacja wewnętrzna

Postautor: heniuzlasu » 2012-05-03, 10:01

witam

Szukam materiałów do tematu: Wychowankowie nabywają wiadomości i umiejętności.
Zależy mi na narzędziach badawczych - ankietach, kwestionariuszach, ponieważ mamy z tym problem ;)

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Ewaluacja wewnętrzna

Postautor: linczerka » 2012-05-03, 11:15

Nie szukaj. Nigdzie gotowych nie znajdziesz. Ponieważ jest to ewaluacja wewnętrzna, to jest ona autonomicznym działaniem szkoły.
Byłam w takim zespole ewaluacyjnym. Do narzędzi można zaliczyć (opracowuje zespół ewaluacyjny):
-Analiza dokumentacji szkolnej (osiągnięcia uczniów, analiza IPET-ów, plany/programy wspierające, karty indywidualnych potrzeb, form dostosowania zajęć i ich tematyki do potrzeb uczniów, analiza dokumentów: dzienniki lekcyjne, arkusze ocen, plany realizacji treści programowych, wymagania edukacyjne, monitoring realizacji wewnątrzszkolnych zasad oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów, sprawozdania z pracy nauczycieli, testy egzaminów zewnętrznych - tego typu analiza dokumentów)
-Ankieta (dla rodziców, nauczycieli, uczniów) np. Organizacja zajęć pozalekcyjnych w szkole, Ocenianie w szkole
-Wywiad;
-Diagnozy np. uczniów na początku określonego etapu edukacyjnego, o ile takowe były robione

I jak wspomniałam wyżej, nie ma gotowców, każda szkoła opracowuje własne narzędzia.
Może jeszcze tu znajdziesz podpowiedź: http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-09-168-1324

Poszukaj w Internecie raportów z ewaluacji wewnętrznej, pomogą w konstruowaniu narzędzi.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

heniuzlasu
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-01, 20:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ewaluacja wewnętrzna

Postautor: heniuzlasu » 2012-05-05, 09:21

może ktoś robił do wymagania w gimnazjum :Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności, i ma pod to ankiety czy też inne narzędzia, nie chcę gotowca, ale coś z czego można podpatrzeć.

Verbin
Posty: 34
Rejestracja: 2011-10-17, 19:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ewaluacja wewnętrzna

Postautor: Verbin » 2012-05-08, 00:03

My pracujemy akurat nad analiza wyników sprawdzianu i egzaminów,w ub. roku grupa opracowała rozwijanie zainteresowań .


Wróć do „Poszukuję ...”