Scenariusz przedstawienia o uzależnieniu od komputera

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Hersylia
Posty: 31
Rejestracja: 2009-05-17, 12:43
Kto: uczeń
Lokalizacja: podlaskie

Scenariusz przedstawienia o uzależnieniu od komputera

Postautor: Hersylia » 2011-01-04, 15:25

Witam!

Jak wiecie nie jestem nauczycielką, ale moja klasa występuje w apelu z okazji Walentynek i szukamy pewnego przedstawienia na temat rodziny, w którym grałam w podstawówce/gimnazjum (dokładnie nie pamiętam.

Opiszę je może pokrótce. Występowali tam tata, mama i dwie córki. Mama całymi dniami przesiadywała przed komputerem, a tato przed telewizorem. Zaczęło się od tego, że tato zadał mamie pytanie: "cześć kochanie, co na obiad?" (czy coś w tym rodzaju), a mama odparła tacie, że obiadu nie będzie, bo musi siedzieć przed komputerem. Później tato oglądał mecz, i mówił np. "ej no, słupek, co za matoły". Były tam też piosenki z reklam śpiewane przez córki, takie jak "Polopiryna S" czy "Kukurydza Bonduelle".

Na pewno macie to przedstawienie bo było dość popularne, ale jako że konkretne urywki słabo pamiętam, wyszukiwarka nic mi nie pokazuje (acz kiedyś znalazłam je przez wyszukiwarkę, więc na pewno istnieje). Pomożecie :-)?

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Scenariusz przedstawienia o uzależnieniu od komputera

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-01-06, 16:23

zapytaj na nk, może znajdziesz tamtych aktorów. Razem złożycie do kupy i będzie scenariusz, że ho ho ho! A może zrobicie remake.

Hersylia
Posty: 31
Rejestracja: 2009-05-17, 12:43
Kto: uczeń
Lokalizacja: podlaskie

Re: Scenariusz przedstawienia o uzależnieniu od komputera

Postautor: Hersylia » 2011-01-06, 17:24

matmanamaksa pisze:zapytaj na nk, może znajdziesz tamtych aktorów. Razem złożycie do kupy i będzie scenariusz, że ho ho ho! A może zrobicie remake.


Aktorów to ja już mam - będziemy nimi moja klasa i ja ;-) Chodzi mi tylko o sam tekst, bo pamiętam, że takowy istnieje, a nie znam szczegółów poza tymi, które opisałam. Może w jakimś poradniku dla nauczycieli ktoś coś ma ;-)?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Scenariusz przedstawienia o uzależnieniu od komputera

Postautor: malgala » 2011-01-06, 17:36

Hersylia pisze:Aktorów to ja już mam

Ale tamci aktorzy mogą pamiętać tekst i pomóc w odtworzeniu scenariusza.

Hersylia
Posty: 31
Rejestracja: 2009-05-17, 12:43
Kto: uczeń
Lokalizacja: podlaskie

Re: Scenariusz przedstawienia o uzależnieniu od komputera

Postautor: Hersylia » 2011-01-06, 17:38

malgala pisze:
Hersylia pisze:Aktorów to ja już mam

Ale tamci aktorzy mogą pamiętać tekst i pomóc w odtworzeniu scenariusza.


Czytaj z większym zrozumieniem :-) Aktorzy nie mogą pomóc, bo z całej naszej klasy tylko ja jestem z tej szkoły/klasy która wcześniej to grała i pamiętam to tylko ja ;-) Zresztą ci, którzy widzieli też już zapomnieli szczegóły, ale wiedzą, że było i fajne było :-)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Scenariusz przedstawienia o uzależnieniu od komputera

Postautor: malgala » 2011-01-06, 17:55

Hersylia pisze:Czytaj z większym zrozumieniem :-) Aktorzy nie mogą pomóc, bo z całej naszej klasy tylko ja jestem z tej szkoły/klasy która wcześniej to grała i pamiętam to tylko ja ;-)

Widzę, że sama nie potrafisz ze zrozumieniem czytać. Czy ktoś by doradzał zadanie pytania na portalu, gdyby to dotyczyło aktualnej klasy?
Nie tylko czytanie ze zrozumieniem się kłania, ale również umiejętność logicznego myślenia. Popracuj nad tym. Do matury się przyda :D

Hersylia
Posty: 31
Rejestracja: 2009-05-17, 12:43
Kto: uczeń
Lokalizacja: podlaskie

Re: Scenariusz przedstawienia o uzależnieniu od komputera

Postautor: Hersylia » 2011-01-06, 17:57

malgala pisze:
Hersylia pisze:Czytaj z większym zrozumieniem :-) Aktorzy nie mogą pomóc, bo z całej naszej klasy tylko ja jestem z tej szkoły/klasy która wcześniej to grała i pamiętam to tylko ja ;-)

Widzę, że sama nie potrafisz ze zrozumieniem czytać. Czy ktoś by doradzał zadanie pytania na portalu, gdyby to dotyczyło aktualnej klasy?
Nie tylko czytanie ze zrozumieniem się kłania, ale również umiejętność logicznego myślenia. Popracuj nad tym. Do matury się przyda :D


No to już chyba wyłuszczyłam Ci w poprzednim poście wystarczająco jasno, jak się rzeczy mają i jak to jest z tym stanem pamięci aktorów i nie-aktorów :-) Za porady dziękuję, na pewno skorzystam :mrgreen:

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Scenariusz przedstawienia o uzależnieniu od komputera

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-01-07, 22:50

No to jeszcze jedna poważna porada:
być może jest to autorski scenariusz waszego BYŁEGO nauczyciela-reżysera-scenarzysty-scenografa-choreografa. Odśwież kontakt i zapytaj go o to.
Nawiasem, dotarło do mnie, jak wszechstronny musi być nauczyciel, aby zasłużyć na motywacyjny do pracy w szeregach MEN, z pominięciem MKiDN.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Scenariusz przedstawienia o uzależnieniu od komputera

Postautor: vuem » 2011-01-08, 07:43

matmanamaksa pisze:Nawiasem, dotarło do mnie, jak wszechstronny musi być nauczyciel, aby zasłużyć na motywacyjny do pracy w szeregach MEN, z pominięciem MKiDN.


Po pierwsze nie chwal się, że dotarło tylko napisz to.

Po drugie w sumie to chyba sobie wyobrażam, bo ja by zgodzić się na zatrudnienie w szeregach MEN musiałbym dostać tak kosmicznie wysoki dodatek motywacyjny, że ... nigdy mi tego nie zaproponują.

Hersylia
Posty: 31
Rejestracja: 2009-05-17, 12:43
Kto: uczeń
Lokalizacja: podlaskie

Re: Scenariusz przedstawienia o uzależnieniu od komputera

Postautor: Hersylia » 2011-01-08, 10:58

matmanamaksa pisze:No to jeszcze jedna poważna porada:
być może jest to autorski scenariusz waszego BYŁEGO nauczyciela-reżysera-scenarzysty-scenografa-choreografa. Odśwież kontakt i zapytaj go o to.
Nawiasem, dotarło do mnie, jak wszechstronny musi być nauczyciel, aby zasłużyć na motywacyjny do pracy w szeregach MEN, z pominięciem MKiDN.


NIE jest to autorski scenariusz tego nauczyciela. Na własne oczy widziałam, jak brał to z poradnika w stylu "Scenariusze przedstawień". Zresztą jak już mówiłam kiedyś w necie scenariusz ten wisiał na kilku stronach, więc pewnie był stamtąd przepisany. Teraz niestety nie mogę go odszukać, bo nie pamiętam dokładnych fragmentów - a to mogłaby być "nić Ariadny".


Wróć do „Poszukuję ...”