edukacja zdrowotna w gimnazjum według nowej podstawy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: edukacja zdrowotna w gimnazjum według nowej podstawy

Postautor: dushka » 2011-02-18, 19:00

ninjaczyjt pisze:odsyłam do pozycji pt. "Koncepcja edukacji fizycznej - Poradnik metodyczny" Urszuli Kierczak i Janusza Janota. Tam jest cała tematyka edukacji zdrowotnej która realizuję.


A ja odsyłam do pięknie napisanej książki "Edukacja zdrowotna" Barbary Woynarowskiej.

mateoo pisze:jak może u was w szkole nie być takiego przedmiotu? Może przewidziano go na 3 kl.


Ale moment, moment. U was edukacja zdrowotna jest jako OSOBNY przedmiot? Ja też tak chcę, wreszcie mogłabym sobie pouczyć :mrgreen:

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: edukacja zdrowotna w gimnazjum według nowej podstawy

Postautor: haLayla » 2011-02-18, 20:14

dushka pisze:
ninjaczyjt pisze:odsyłam do pozycji pt. "Koncepcja edukacji fizycznej - Poradnik metodyczny" Urszuli Kierczak i Janusza Janota. Tam jest cała tematyka edukacji zdrowotnej która realizuję.


A ja odsyłam do pięknie napisanej książki "Edukacja zdrowotna" Barbary Woynarowskiej.


Potwierdzam. Książka pani profesor jest bardzo wartościowa. Miałem okazję się z nią zetknąć.
<3

Awatar użytkownika
Impuls
Posty: 22
Rejestracja: 2011-01-25, 12:36
Lokalizacja: małopolskie

edukacja zdrowotna

Postautor: Impuls » 2011-02-22, 08:30

A propo książek, warto zapoznać się z publikacją autorstwa Katarzyny Borzuckiej-Sitkiewicz pt."Promocja zdrowia i edukacja zdrowotna". Poza teoretycznymi rozważaniami dot. promocji zdrowia i praktyki szkolnej zawarty jest również obszerny rozdział dotyczący metodyki i wdrażania edukacji zdrowotnej w szkołach.

Link do książki: http://bit.ly/eUEydI

Awatar użytkownika
Paula_ang
Posty: 36
Rejestracja: 2010-05-21, 20:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Pytanko

Postautor: Paula_ang » 2011-12-01, 15:32

Witam. Mam pytanko do nauczycieli WF lub przyrody. Czy mieliście może na studiach jako przedmiot edukację zdrowotną? Jeżeli tak to byłabym wdzięczna gdybyście podali mi nazwę uczelni oraz kierunek. Byłabym wdzięczna również za odpowiedź na pytanie jak przedmiot edukacja zdrowotna przygotowały was do prowadzenia zajęć z dziećmi. Z góry dziękuję.
nowicjuszka

PFN
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-15, 15:51
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: opolskie

Re: edukacja zdrowotna w gimnazjum według nowej podstawy

Postautor: PFN » 2016-06-15, 15:57

Wszystkich nauczycieli wf zapraszam do zapoznania się z czasopismem Edukacja Zdrowotna http://www.edukacjazdrowotna.pl/ To dwumiesięcznik o skutecznych metodach i formach prowadzenia zajęć dot. zdrowia, zdrowego stylu życia. W każdym numerze publikowane są scenariusze zajęć z różnych obszarów edukacji zdrowotnej, również konspekty zajęć ruchowych z przekazem informacji o zdrowiu.


Wróć do „Wychowanie fizyczne”