praca w szkole szpitalnej

wymiana pomysłów, czyli jak prowadzić dobre, inspirujące i ciekawe lekcje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

madnica
Posty: 6
Rejestracja: 2013-08-16, 13:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

praca w szkole szpitalnej

Postautor: madnica » 2015-08-14, 11:19

Witam, mam pytanie, jak wygląda praca w szkole szpitalnej. Jak się przygotować i zorganizować do takiej pracy?

lucja87
Posty: 7
Rejestracja: 2015-08-22, 13:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: praca w szkole szpitalnej

Postautor: lucja87 » 2015-08-22, 21:08

madnica pisze:Witam, mam pytanie, jak wygląda praca w szkole szpitalnej. Jak się przygotować i zorganizować do takiej pracy?


Hej zależy na jakim konkretnie oddziale będziesz pracowała i jako kto- nauczyciel dydaktyk czy nauczyciel wychowawca (u mnie bynajmniej był taki podział) dydaktycy mieli klasy łączone często też prowadzili kilka przedmiotów nauczyciele wychowawcy pracowali dużej i więcej godzin niż dydaktycy u mnie też były zajęcia łączone tj. jedna nauczycielka do przedszkola (od 3 r.ż.do 6 lat) druga od I do III kl. trzecia od IV do 18 r.ż
Wszystko zalezy od warunków i stanu zdrowia dzieci (czy są leżące czy moga wychodzić) na ogół te które mogą wychodzić zbiera się do "kupy" i prowadzi zajęcia (każde inny podręcznik więc czasami trzeba się dwoić).
Te które są leżące to uczy się je przy łóżkach. Oczywiście współpracuję się ze służbą zdrowia, pisze się plany itp. wszystko tak jak pisałam z uwzględniem stanu zdrowia dzieciaczków bo tutaj to jest priorytetem - jak bedziesz miala jakieś pytania (co konkretnie chciałabyś wiedzieć to na przykładzie mojej placówki postaram się odpowiedzieć :)

aga_aga
Posty: 1
Rejestracja: 2015-09-05, 11:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: praca w szkole szpitalnej

Postautor: aga_aga » 2015-09-05, 13:06

Cześć. A jakie są wymagania, żeby być zatrudnionym w takiej szkole? Czy trzeba mięć jakieś dodatkowe uprawnienia, np. z pedagogiki specjalnej/ terapii pedagogicznej? Czy można tam zacząć pracę od razu po studiach czy raczej chcą doświadczonych nauczycieli?


Wróć do „Metody dydaktyczne, scenariusze, konspekty, materiały”