Funkcjonują księgarnie TANIEJ KSIĄŻKI - żródło zbiorów zadań

wymiana pomysłów, czyli jak prowadzić dobre, inspirujące i ciekawe lekcje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 157
Rejestracja: 2006-08-14, 21:36

Funkcjonują księgarnie TANIEJ KSIĄŻKI - żródło zbiorów zadań

Postautor: Piotr » 2006-10-02, 16:36

Ludzie ! Ludzie ! To dzięki temu , że miłośnicy Królowej Nauk należą do mniejszości - nie spotykamy kolejek do pozycji z matematyką , a nade wszystko "ONI" uważają , że książki dawniej wydane są mniej poczytne niż nowości ( i niech tak myślą, gdy w kolejce są przed nami ) . Kiedyś można było mieć bogatą biblitekę w języku rosyjskim - kupując w księgarniach rosyjskich ( tam także było bardzo lużno przy półkach z "matematyką").Dobrze jest żyć wspomnieniami , lepiej mieć "materialne wspomnienia" czyli
widok cennych ksiązek na własnej półce. Piotr .

[ Dodano: 2006-10-04, 18:42 ]
Można mieć w pracowni po kilka egzemplarzy zbiorów zadań (nawet w obcym języku - gdy potrafimy tłumaczyć polecenie do przykładów) , bo łatwiej zorganizować pracę w grupach , bo zainteresowany uczeń może w wolnej chwili przepisać sobie (też: kserować) przykłady - do sprawdzianu , albo dlateo ,że był nieobecny na lekcji, albo dlatego , że przypadły mu do gustu .Wydatek mały - TO ŁATWIEJ O SPONSORA . Miłej w swoim doświadczeniu gesty darowizny "starych książek" leżących na strychu lub jako "spadek " po kimś w rodzinie ofiarodawcy [darczyńcy !] . Teraz jest akcja "Cała Polska czyta dzieciom" , a może warto krzyknąć : "Wzbogacajmy biblioteczki pracowniane w szkołach".Piotr :idea: [BIBLIOFIL].

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 157
Rejestracja: 2006-08-14, 21:36

Funkcjonują księgarnie TANIEJ KSIĄŻKI - żródło zbiorów zadań

Postautor: Piotr » 2006-10-02, 16:36

Ludzie ! Ludzie ! To dzięki temu , że miłośnicy Królowej Nauk należą do mniejszości - nie spotykamy kolejek do pozycji z matematyką , a nade wszystko "ONI" uważają , że książki dawniej wydane są mniej poczytne niż nowości ( i niech tak myślą, gdy w kolejce są przed nami ) . Kiedyś można było mieć bogatą biblitekę w języku rosyjskim - kupując w księgarniach rosyjskich ( tam także było bardzo lużno przy półkach z "matematyką").Dobrze jest żyć wspomnieniami , lepiej mieć "materialne wspomnienia" czyli
widok cennych ksiązek na własnej półce. Piotr .

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Funkcjonują księgarnie TANIEJ KSIĄŻKI - żródło zbiorów zadań

Postautor: dushka » 2006-10-02, 18:12

Piotrze, ja namiętnie łąziłam do takich 2 ksiegarni w Katowicach :mrgreen:
Jak jeszcze pracowałam w szkole specjalnej, musiałam wyszukiwać materiały dla dzieciaków w klasie terapeutycznej, a w takich księgarniach mnóstwo jest książeczek/podreczników dla przedszkolaków i klas młodszych.

Awatar użytkownika
silnia
Posty: 42
Rejestracja: 2006-08-14, 21:48

Dowód : kupiłem w Toruniu coś przydatnego !

Postautor: silnia » 2006-10-05, 16:17

Jest taka księgarnia w Toruniu . Ostatnio kupiłem tam Tablice Matematyczne za 5 zł. Prawda , że tanie jak barszcz i bardzo przydatne . Moi najbliżsi kupili swoim dzieciom uważając tą pozycję za kopalnię wzorów .Poręczne , wygodne (format A5 , 70 stron).Proszę ten tekst traktować jako dowód lub jako dobrą radę .Silnia .
P.S. Tyle jest dobrego w naszym kraju - o czym wiemy i jeszcze więcej , bo o tym nie wiemy.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Funkcjonują księgarnie TANIEJ KSIĄŻKI - żródło zbiorów zadań

Postautor: dushka » 2006-10-05, 16:41

Heh, ja miałam tablice formatu A4...Na szczęście w miękkiej okładce ;)

Lisner
Posty: 7
Rejestracja: 2007-07-05, 23:42

Re: Funkcjonują księgarnie TANIEJ KSIĄŻKI - żródło zbiorów zadań

Postautor: Lisner » 2007-07-08, 15:52

Polecam Tanią Książkę na Brackiej w Krakowie(odnoga Rynku) - zaraz obok Nowej Prowincji, szczególnie gros pozycji z zakresu historii. :cool:

misiaczkowe
Posty: 28
Rejestracja: 2008-09-05, 17:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Funkcjonują księgarnie TANIEJ KSIĄŻKI - żródło zbiorów zadań

Postautor: misiaczkowe » 2009-02-11, 20:50

a ja czasami kupuję tanie książki w księgarni w Bydgoszczy, do języka niemieckiego jest trudniej, ale do klas 1-3 wybór jest szeroki.


Wróć do „Metody dydaktyczne, scenariusze, konspekty, materiały”