Obserwacja lekcji przez dyrektora

wymiana pomysłów, czyli jak prowadzić dobre, inspirujące i ciekawe lekcje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

karolina1612
Posty: 8
Rejestracja: 2016-11-22, 16:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Obserwacja lekcji przez dyrektora

Postautor: karolina1612 » 2016-11-27, 03:16

Cześć. Uczę w II klasie od 2 tygodni na zastępstwie i mam w czwartek obserwację, strasznie się stresuję. Właśnie próbuję zrobić konspekt zajęć, jedna miła nauczycielka mi powiedziała, że powinnam mieć konspekt całego dnia i oddać go dzień wcześniej, tzn., że mam mieć wszystkie godziny w jednym konspekcie czy konspekt do każdej godziny oddzielnie? W tym dniu mam też wf i zajęcia komputerowe. nie wiem zupełnie, jak mam to ugryźć. A może wystarczy, jak oddam konspekt tej obserwowanej lekcji?

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Obserwacja lekcji przez dyrektora

Postautor: Melizabeth » 2016-11-27, 15:01

Zdaje się, że to dyrektor powinien poinformować co do swoich oczekiwań konspektowych. Moim zdaniem, jeśli wiesz dokładnie, na którą godzinę przychodzi dyrektor, to na tą piszesz konspekt, dodając informacje co zaplanowałaś na cały dzień (z wyłączeniem wf i zajęć komputerowych). Ale nie uczę edukacji wczesnoszkolnej, więc moja logika może byc inna :)

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Obserwacja lekcji przez dyrektora

Postautor: linczerka » 2016-11-27, 15:58

Napisałabym temat dnia, tematy poszczególnych (wszystkich w tym dniu) edukacji i scenariusz zajęć obserwowanych. Bez sensu pisać scenariusze do wszystkich edukacji.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

karolina1612
Posty: 8
Rejestracja: 2016-11-22, 16:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Obserwacja lekcji przez dyrektora

Postautor: karolina1612 » 2016-11-27, 17:54

Właśnie Pani dyrektor nic mi nie powiedziała o konspekcie tylko inna nauczycielka i nie jestem pewna, co mam zrobić. wydało mi się bez sensu pisanie na cały dzień, jeśli ona będzie na tej jednej godzinie, ale tak zrozumiałam tamtą nauczycielkę, że mam zrobić konspekt do wszystkich lekcji i siedzę dziś cały dzień przy tym i w zasadzie mam już konspekt zajęć zintegrowanych, jedynie nie mam wfu i zajęć komputerowych, bo ich tematy zostały w szkole i nie mogę nic zrobić.

karolina1612
Posty: 8
Rejestracja: 2016-11-22, 16:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Obserwacja lekcji przez dyrektora

Postautor: karolina1612 » 2016-11-27, 18:02

Słyszałam jeszcze, że na tej obserwowanej lekcji trzeba zrobić, jak najwięcej edukacji, więc starałam się tak ułożyć zajęcia, żeby były różnorodne, ale boję się, że mi się nie uda wszystkiego zrealizować. Czy to będzie bardzo źle? Lepiej mniej zamieścić i zrealizować niż nie zdążyć? Ta obserwacja mnie przeraża.

karolina1612
Posty: 8
Rejestracja: 2016-11-22, 16:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Obserwacja lekcji przez dyrektora

Postautor: karolina1612 » 2016-11-27, 18:17

Mam pracować w tej szkole jeszcze tylko przez 2 tygodnie, martwię się, że pani dyrektor uważa, że sobie źle radzę i dlatego chce oglądać, jak pracuję. Dzieci są kochane i pracuje mi się z nimi fajnie, słyszałam już kilka miłych słów, że dzieci mnie słuchają, że przy mnie grzeczniejsze niż wcześniej, że mam cichutko w klasie i cicho do nich mówię, rodzice na wywiadówce byli bardzo dla mnie mili i na imprezie Andrzejkowej chyba się podobało, rodzice mówili, że dzieci mnie lubią, jak sobie o tym myślę to jest mi trochę lepiej. Tylko też niektóre komentarze mnie stresują, jak ktoś mi np. mówi, że bardziej muszę krzyknąć, żeby był porządek, a ja nie chcę na nikogo krzyczeć i mi się wydaje, że może faktycznie nie ma porządku u mnie na lekcjach, choć słyszałam, że jest ciszej niż wcześniej, albo jak dziecko z mojej klasy coś przeskrobie to wydaje mi się, że wszyscy uważają, że to moja wina. boję się też, że znów przyjdzie ta nauczycielka, którą zastępuję i znów powie, że ja robię wszystko źle. wszystko mnie tak strasznie stresuje i martwi, wątpię czy nadaję się do tej pracy.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Obserwacja lekcji przez dyrektora

Postautor: malgala » 2016-11-27, 21:49

Spokojnie.
Podczas obserwacji pracuj tak, jak każdego innego dnia.
Skup się na uczniach.
A krzyk?
To nie jest najskuteczniejsza metoda. Nie musisz i nie powinnaś krzyczeć.
Musisz wiedzieć, co chcesz na zajęciach osiągnąć. Staraj się zaangażować wszystkich uczniów. Podczas omawiania zajęć odnieś się do tego, czy to się udało i w jakim stopniu.
Będzie dobrze.

historyk102
Posty: 7
Rejestracja: 2017-02-01, 12:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia sztuki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Obserwacja lekcji przez dyrektora

Postautor: historyk102 » 2017-02-01, 12:42

Przede wszystkim się uspokój i staraj się pracować płynie oraz skupiaj się tylko na uczniach, pomyśl sobie, że jego tam wcale nie będzie.

adam445q
Posty: 5
Rejestracja: 2017-03-08, 07:30
Kto: uczeń
Przedmiot: Ekonomia, Historia sztuki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Obserwacja lekcji przez dyrektora

Postautor: adam445q » 2017-03-08, 07:33

to na pewno jest dobry pomysł


Wróć do „Metody dydaktyczne, scenariusze, konspekty, materiały”