Projekt: VALUE - w otwartej Europie wszystkie języki są ważne

wymiana pomysłów, czyli jak prowadzić dobre, inspirujące i ciekawe lekcje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

DPF SAN
Posty: 15
Rejestracja: 2015-07-08, 11:05
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Projekt: VALUE - w otwartej Europie wszystkie języki są ważne

Postautor: DPF SAN » 2017-09-01, 09:15

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi jest partnerem projektu Unii Europejskiej pt: VALUE, którego celem jest wspieranie szkół w rozwoju procesu kształcenia i jego rezultatów przez wdrażanie metod i praktyk związanych z wielojęzycznością.
VALUE oferuje narzędzia i materiały, które pomogą wprowadzić temat wielojęzyczności do formalnej edukacji. Projekt VALUE przygotował metody i narzędzia dostosowane do nauczania szkolnego, które ułatwią uczniom zarówno używanie języka nauczania z kraju pobytu, jak i języka z kraju pochodzenia, na różnych poziomach kompetencji. Metodologia, narzędzia i wzorce działania (interaktywne techniki nauczania, technologie teleinformatyczne, narracja interaktywna/digital storytelling) mają formę propozycji gotowych do włączenia do programów szkolnych, by poprawić dostęp do edukacji i uzmysłowić wartość różnorodności w szkołach.
W czasie pracy nad projektem powstała również INTERAKTYWNA PLATFORMA, która jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych.
W trakcie prac nad projektem partnerstwo:
1. Opracowało, zaadoptowało i przetransferowało innowacyjny model pracy nad wielojęzycznością w europejskich systemach edukacyjnych przy zastosowaniu nowoczesnych technologii i mediów cyfrowych (również w klasach)
2. Przeszkoliło nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów z edukacji wielojęzycznej i wykorzystywania mediów cyfrowych w kształceniu międzykulturowym, wspomagając ich rozwój zawodowy.
3. Przyczyniło się do rozwoju innowacyjnych i spersonalizowanych metod pedagogicznych promujących sukces edukacyjny uczniów ze środowisk imigranckich, z uwzględnieniem znaczenia różnorodności kulturowej i językowej, oraz wykorzystania mediów cyfrowych
4. Promowało aktywne uczestniczenia rodzin imigranckich w kształceniu swoich dzieci w kraju goszczącym, ze szczególnym uwzględnieniem promocji wartości dziedzictwa językowego i kulturowego
Projekt Value jest skierowany do:
• szkół, które już są ośrodkami promowania wielojęzyczności, ale potrzebują dodatkowego wsparcia
• nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów, którzy pragną zmotywować swoich uczniów do zainteresowania wielojęzycznością i wykorzystywania jej w procesie nauczania.
Strona internetowa projektu: http://www.valuemultilingualism.org
Email: info@valuemultilingualism.org
Facebook: https://www.facebook.com/valueerasmusproject/
Projekt VALUE jest realizowany w ramach program Unii Europejskiej Erasmus+.

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

Wróć do „Metody dydaktyczne, scenariusze, konspekty, materiały”