Skandaliczna Książka nauczycielki !

wymiana pomysłów, czyli jak prowadzić dobre, inspirujące i ciekawe lekcje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

StaryBelfer
Posty: 1
Rejestracja: 2008-01-29, 19:41

Skandaliczna Książka nauczycielki !

Postautor: StaryBelfer » 2008-01-29, 19:52

Właśnie przeczytałem książkę Małgorzaty Wiśniewskiej - Koszeli "Szkolny start dziecka" wydaną przez wydawnictwo Złote Myśli.
Jestem niestety pod bardzo niemiłym wrażeniem. Autorka - nauczycielka z 24-letnim stażem w sposób szyderczy wyśmiewa nauczycieli. Ukazuje, w jaki sposób pisać na nas skargi. Podważa nasz autorytet.
Cała książka jest utrzymana w tonie prześmiewającym naszą ciężką pracę.

Jest to żenujące, że ktoś ze środowiska w okresie gdy walczymy o podwyżki wyciąga wszelkie brudy związane z naszym środowiskiem. Ale czemu tu się dziwić, nigdy nie byliśmy zgrani. Lekarze swoje wywalczą ale nie piszą o sobie wyszydzających książek.

Awatar użytkownika
MarekC
Posty: 14
Rejestracja: 2008-02-15, 14:32

Re: Skandaliczna Książka nauczycielki !

Postautor: MarekC » 2008-02-18, 14:50

a miała rację z tym wyszydzaniem czy po prostu przegięła?
Nie czytałem żadnej takiej książki.

Z drugiej strony... kontrowersyjność zawsze była sposobem na zrobienie wokół siebie szumu, i tak właśnie dzieje się i teraz.
Na paru forach pojawi sie informacja, że książka szydzi z nauczycieli a to najlepsza reklama.

I.. za chwilę kupią ją hurtem uczniowie.
Ja na to wszystko spoglądam z pobłażaniem..

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Re: Skandaliczna Książka nauczycielki !

Postautor: eldog » 2008-02-21, 12:54

Chętnie przeczytałabym ta książkę żeby wyrobic sobie swój własny pogląd, też nie wszystkie rzeczy mi się podobają w oświacie zwłaszcza w zakresie zdobywania kolejnych stopni awansu zawodowego, napisz gdzie mozna ją zdobyć! Fakt nasze środowisko nauczycielskie nigdy nie było zgrane, nie umieliśmy o siebie walczyć, najczęściej tylko wasnie i spory w pokojach nauczycielskich, a to potem to przekłada się na pracę z dziećmi, niestety! Pozdrawiam Ela
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

Awatar użytkownika
Mina
Posty: 104
Rejestracja: 2008-01-30, 12:25

Re: Skandaliczna Książka nauczycielki !

Postautor: Mina » 2008-02-21, 19:30

I ja chetnie przeczytalabym te ksiäzke. Czy ona w niej röwniez szydzi z siebie? Bo zdaje sie, ze przez 24 lata tez byla belfrem? Zdrowa samokrytyka potrafi byc niezwykle konstruktywna. :)

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Skandaliczna Książka nauczycielki !

Postautor: dushka » 2008-02-21, 19:32


Awatar użytkownika
Mina
Posty: 104
Rejestracja: 2008-01-30, 12:25

Re: Skandaliczna Książka nauczycielki !

Postautor: Mina » 2008-02-21, 20:31

Danke Dushka! :jupi: :jupi: :jupi:

Awatar użytkownika
MarekC
Posty: 14
Rejestracja: 2008-02-15, 14:32

Re: Skandaliczna Książka nauczycielki !

Postautor: MarekC » 2008-02-22, 12:23

Hymm, pewnie z siebie też szydzi.

Ale jak to powiedziano wyżej, konstruktywna krytyka nie jest zła.
W mojej szkole też nie wszystko jest ok i powiem szczerze, że czasem sam chciałbym powiedzieć jednemu z rodziców, jak napisać na innego nauczyciela skargę.. ale i we mnie pokutuje ciągle "no wiesz, to nie wypada:..

Pollina
Posty: 1
Rejestracja: 2008-03-10, 19:41

Re: Skandaliczna Książka nauczycielki !

Postautor: Pollina » 2008-03-10, 20:03

To ciekawe, bo ja przeczytałam tę książkę i nie zauważyłam ani cienia szyderstwa czy kpiny. A już temat nadany temu wątkowi mnie naprawdę rozśmiesza.

Autorka nie staje po stronie rodzica, ani po stronie nauczyciela - staje po stronie dziecka. I to świadczy o tym, że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu.

I bardzo bym NIE chciała, by moje dzieci uczył ktoś, dla kogo solidarność z innymi nauczycielami stoi na pierwszym miejscu. Żeby zmienić coś w oświacie na lepsze, trzeba zacząć dostrzegać własne błędy i być otwartym na krytykę. Skończyły się czasy, kiedy nauczyciel był niepodważalnym autorytetem, bez względu na to, co umiał i jak się zachowywał.

Czyżby twórca tego wątku miał coś na sumieniu, że tak się boi skarg rodziców? Albo krytyki?

Jestem naprawdę zdumiona taką postawą i dziwi mnie, że wątek był kontynuowany w tym tonie, szczególnie że nikt z pozostałych forumowiczów, którzy się tu wypowiadali, nie przeczytał tej książki.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Skandaliczna Książka nauczycielki !

Postautor: dushka » 2008-03-10, 20:36

Przepraszam bardzo - ja podałam wyłącznie link - namiar na książkę. Żadnego "tonu" nie użyłam - ani przeciwnego książce, ani z poparciem.

Awatar użytkownika
Wictoria3
Posty: 10
Rejestracja: 2007-10-24, 15:59

Re: Skandaliczna Książka nauczycielki !

Postautor: Wictoria3 » 2008-05-27, 07:14

:wink:
Wictoria i podglądanie świata


Wróć do „Metody dydaktyczne, scenariusze, konspekty, materiały”

cron