scenariusz - historia klasa 4 - W Świecie Greków

wymiana pomysłów, czyli jak prowadzić dobre, inspirujące i ciekawe lekcje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Nosferata
Posty: 257
Rejestracja: 2006-02-23, 19:33
Przedmiot: Inne

scenariusz - historia klasa 4 - W Świecie Greków

Postautor: Nosferata » 2007-03-14, 21:24

Temat ; Z wizyta u Greków

Metody : praca w grupach , pogadanka

Środki : szary papier, flamastry , podręcznik

czas ; 1 h


Czynności organizacyjne - 5 minut

Wyciszenie klasy , sprawdzenie obecności


Rekapitulacja wtórna

N. pyta : jak dzieliło sie społeczeństwo Egiptu, co to hierogify , dlaczego Egipt jest darem Nilu

Nawiązanie do lekcji

N. informuje ,że odbywamy dziś kolejna podróż Tym razem do Świata Greków

Podaje temat lekcji ,zapis do zeszytu

N. informuje uczniów , jakie ich czeka dziś zadanie, dzieli klasę na grupy , rozdaje papier i przygotowaną instrukcje w instrukcji podane jest ja maj pracować i jakie zagadnienia powinni ująć na plakacie

Każda z grup - ma za zadanie opracowanie w formie plakatu jednej fragment : ukształtowanie geograficzne, zajęcia Greków, organizacja państwa ,sztuka sport - źródło informacji podręcznik

Lekcja właściwa


Uczniowie pracują w grupach nad plakatami , nauczyciel nadzoruje
Po tym następuję prezentacja - każda z grup omawia swój plakat

Rekapitulacja pierwotna


Nauczyciel stawia "pytania do plakatów" -wybiera uczniów , który nie realizowali tematu którego dotyczy pytanie


Forumowicze - oto pierwszy scenariusz , jak sadze nie wolny od błędów -dodam jeszcze ,że lekcja takowa juz sie odbyła , uczniowie wykazali sie ogromna poysłowścią przy realizacji plakatów. Celem uporządkowania widomości rozdałam im skserowaną notatkę od lekcji ,,,bo tu kształcili umiejętność pracy w grupie, selekcji materiału, organizacje pracy ..ale sądze ze tak notatka musi być :)
Tak wygląd moja wersja robocza scenariusza – przygotowywana na mój użytek. Wszelkie uwagi mile widziane

Wróć do „Metody dydaktyczne, scenariusze, konspekty, materiały”