Metoda Storyline

wymiana pomysłów, czyli jak prowadzić dobre, inspirujące i ciekawe lekcje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

krufka
Posty: 10
Rejestracja: 2010-01-21, 18:16
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Metoda Storyline

Postautor: krufka » 2010-04-14, 02:15

Storyline, to takie moje małe pedagogiczne hobby. Zaraziła mnie nim na początku studiów moja obecna promotorka. Szukam nauczycieli, którzy pracują tą metodą celem wymiany doświadczeń.

Mam nadzieję, że ktoś do dyskusji się znajdzie. Kiedy prowadziłam w przedszkolu i podstawówce zajęcia ze story, to byłam zszokowana, bo nauczycielki przychodziły popatrzeć na praktykantkę i się dziwiły, że dzieci to tak wciąga. Wierzyć mi się nie chciało, że w całej szkole nikt o tym nie słyszał...

deliss
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-05, 12:22
Kto: student
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Metoda Storyline

Postautor: deliss » 2010-05-05, 12:33

widze ze jest pani milosniczka tej metody a ja bym miala ogromna prosbe gdyz wlasnie ta metode potrzebuje na zajecia a nie wiem za bardzo jak to ma wygladac czy mogla by mi pani ze 2 scenariusze przeslac na meila bede wdzieczna monia_87@autograf.pl pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Metoda Storyline

Postautor: Jolly Roger » 2010-05-10, 22:18

Wierzyć mi się nie chciało, że w całej szkole nikt o tym nie słyszał...


a jeśli nawet słyszał to nie chce się stosować, bo taka lekcję to trzeba dobrze rozplanować.
To ciekawa metoda zwłaszcza na języku obcym, który jest przedmiotem interdyscyplinarnym. (przynajmniej ja to tak traktuję) Można stosowac w klasach zarówno początkowych (wtedy potrzeba więcej rekwizytów) oraz w klasach gimnazjalnych (zatrważający spadek umiejętności myślenia abstrakcyjnego obserwuję)

jeszcze linka do filmiku o tej metodzie :wink:
http://vimeo.com/3514904?pg=embed&sec=&hd=1
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free


Wróć do „Metody dydaktyczne, scenariusze, konspekty, materiały”

cron