Do szkoły na "Lekcję o Funduszach Europejskich"

wymiana pomysłów, czyli jak prowadzić dobre, inspirujące i ciekawe lekcje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Uzytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2011-09-12, 12:45
Lokalizacja: podkarpackie

Do szkoły na "Lekcję o Funduszach Europejskich"

Postautor: Uzytkownik » 2011-09-12, 12:46

Do szkoły na "Lekcję o Funduszach Europejskich"

Już za kilka dni odbędą się pierwsze „Lekcje o Funduszach Europejskich”. Młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Polski Wschodniej będzie uczyć się o tym, jak członkostwo w Unii Europejskiej zmienia kraj. Organizatorem jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Ideą konkursu jest przekazanie wiedzy o funduszach, a szczególnie o zmianach, które zachodzą we wschodnich regionach kraju dzięki Programowi Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 (PO RPW).

Ponad 400 klas
Lekcje odbędą się w 136 gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych województw lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. W sumie zostanie przeprowadzonych 416 lekcji. Weźmie w nich udział około 11 tysięcy uczniów.

Lekcja z komiksem
Materiałem pomocniczym jest komiks przygodowy. „Na tropie Funduszy Europejskich w Polsce Wschodniej” to historia trójki bohaterów, którzy są teleportowani przez magiczne urządzenie z miejsca na miejsce. Podczas podróży napotykają na inwestycje z Funduszy Unijnych, z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Nagrody dla uczniów i nauczycieli
W komiksie znajduje się także krzyżówka. Jej rozwiązanie jest kluczem do zdobycia atrakcyjnych nagród. Tym uczniom, którzy odgadną hasło krzyżówki w najkrótszym czasie, nauczyciele wręczą gadżety promocyjne. Natomiast pedagodzy, którzy we wskazanym terminie prześlą potwierdzenie przeprowadzenia lekcji, wezmą udział w losowaniu przygotowanych dla nich nagród. Wśród upominków znajdują się: notatniki, torby na laptopa, aparaty fotograficzne, tablice edukacyjne, książki. Dodatkowo na każdego nauczyciela będzie czekać dyplom, potwierdzający uczestnictwo w konkursie.
Finał „Lekcji o Funduszach Europejskich” i losowanie nagród odbędzie się już 18 listopada 2011 r.

Więcej szczegółów dotyczących „Lekcji o Funduszach Europejskich” można znaleźć na www.PolskaWschodnia.gov.pl/lekcja.

Wróć do „Metody dydaktyczne, scenariusze, konspekty, materiały”

cron