Wymogi edukacyjne

wymiana pomysłów, czyli jak prowadzić dobre, inspirujące i ciekawe lekcje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

soliter
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-10, 16:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Wymogi edukacyjne

Postautor: soliter » 2011-10-06, 14:09

Witam

Od tego roku rozpocząłem staż w technikum jako nauczyciel informatyki i za bardzo nie wiem co mam uczyć na Systemy operacyjne i sieci komputerowe. Ułożyłem plan nauczania na podstawie 312 [01]/T,SP/MENiS/2004.06.14, ale okazał się błędny gdyż 3 klasy mają już prawie przerobione cały program nauczania, więc nie wiem co mam ich uczyć, stąd moje pytanie czy jest na forum nauczyciel przedmiotów technik informatyk, który mógłby mi pomoc w ułożeniu nowego planu, lub poratował by mnie swoim planem nauczania (przynajmniej wiedziałbym jak on ma wyglądać, co ma zawierać, itp.), w szkole nie mam do kogo zwrócić się z pomocą. Z góry dziękuje za pomoc.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wymogi edukacyjne

Postautor: edzia » 2011-10-06, 20:10

To nie plan jest błędny, lecz w tej szkole coś nie gra. Albo poprzedni nauczyciel uczył po łebkach, skoro tak szybko cały program zrealizował, że ty nie masz co robić (wtedy na przykład powtarzaj z uczniami materiał albo rozszerzaj) albo źle ułożono plan nauczania np. poprzedni nauczyciel dostał za dużo godzin itp.

Zawsze możesz uczyć ich czegoś dodatkowego, może coś w kierunku ich lub twoich zainteresowań.

A konkretną pomoc mógłbyć być może uzyskać od forumowicza "chsz", on jest nauczycielem w technikum informatycznym. Zwróć się więc do niego o pomoc.


Wróć do „Metody dydaktyczne, scenariusze, konspekty, materiały”