W Polsce Wschodniej trwają Lekcje o Funduszach Europejskich

wymiana pomysłów, czyli jak prowadzić dobre, inspirujące i ciekawe lekcje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Uzytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2011-09-12, 12:45
Lokalizacja: podkarpackie

W Polsce Wschodniej trwają Lekcje o Funduszach Europejskich

Postautor: Uzytkownik » 2011-10-18, 10:46

Wraz z początkiem roku szkolnego w pięciu województwach Polski Wschodniej ruszyły Lekcje o Funduszach Europejskich, których inicjatorem jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Do tej pory zrealizowano 90 lekcji, w których w sumie udział wzięło ponad 2000 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Inicjatywa potrwa do 31 października 2011r.

Ideą projektu skierowanego do nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych z pięciu województw Polski Wschodniej jest przekazanie w przystępnej formie wiedzy o Funduszach Europejskich,
a przede wszystkim o zrealizowanych z ich wykorzystaniem inwestycji
i o zmianach, jakie zachodzą w tych regionach dzięki Programowi Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 (PO RPW).

Dotychczas przeprowadzono 90 lekcji, a codziennie do końca października będą odbywały się kolejne. Za tak dużym zainteresowaniem konkursem stoi nie tylko możliwość zdobycia wartościowych nagród, ale również niekonwencjonalna forma zajęć z komiksem w roli głównej – wyjaśnia koordynatorka projektu, Anna Sobczyk-Grzywińska z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Na tropie Funduszy Europejskich w Polsce Wschodniej
Motywem przewodnim 45-minutowych zajęć jest specjalnie przygotowany komiks pt. Na tropie Funduszy Europejskich w Polsce Wschodniej. Komiks opowiada historię podróży po wschodnich regionach Polski. Jest w nim też wątek magiczny. Jak wyjaśnia Anna Sobczyk-Grzywińska: Uczniom, którzy w najkrótszym czasie odgadną hasło z krzyżówki, zamieszonej na ostatniej stronie komiksu, nauczyciele wręczają nadesłane przez nas gadżety. Dodatkowo wszyscy nauczyciele, którzy we wskazanym terminie prześlą potwierdzenie przeprowadzenia lekcji, wezmą udział w losowaniu nagród.

Jak mówi Prezes Zarządu Exacto sp. z o. o. – wykonawcy konkursu działającego z ramienia MRR - dr Dariusz Tworzydło: Codziennie napływają do nas relacje z zajęć. Są one często bardzo obszerne. Dostajemy zdjęcia, prezentacje i sprawozdania z lekcji. Zaangażowanie
oraz pomysłowość uczniów i nauczycieli w przygotowywaniu dokumentacji pozytywnie nas zaskoczyły.
Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem fotograficznych relacji z zajęć zapraszamy na stronę www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja. Pod tym adresem na bieżąco publikowane są wszystkie materiały i zdjęcia ze szkół.

Losowanie nagród 18 listopada
18 listopada 2011r. nagrody przygotowane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego – aparaty fotograficzne, teczki i notatniki oraz profesjonalne pomoce edukacyjne – trafią zostaną rozlosowane między nauczycieli, którzy przeprowadzili Lekcje o Funduszach Europejskich.

Więcej szczegółów oraz relacje z Lekcji o Funduszach Europejskich można znaleźć na www.PolskaWschodnia.gov.pl/lekcja.

Wróć do „Metody dydaktyczne, scenariusze, konspekty, materiały”