jak winen sie zachować nauczyciel

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Nosferata
Posty: 257
Rejestracja: 2006-02-23, 19:33
Przedmiot: Inne

jak winen sie zachować nauczyciel

Postautor: Nosferata » 2007-09-26, 17:00

Sytuacja

Uczennica wywołana do odpowiedzi

Pytanie jedno, drugie ...."jestem nie przygotowana"

ocena - 1

uczennica wraca do ławki - i wybuch płaczu ....

jak powinien sie zachować nauczyciel ?

Awatar użytkownika
Nosferata
Posty: 257
Rejestracja: 2006-02-23, 19:33
Przedmiot: Inne

Re: jak winen sie zachować nauczyciel

Postautor: Nosferata » 2007-09-26, 17:51

12

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: jak winen sie zachować nauczyciel

Postautor: daughter » 2007-09-26, 18:23

Na lekcji lepiej tego nie roztrząsać. Można spytac czy chce np. wyjść do łazienki. Zostawić ją na przerwie i spytać czemu płakała? - w sensie- czy wie za co dostała 1. Jeśli nauczy się na kolejne lekcje, to może ją spytasz i poprawi ocenę. Poprawi, tzn. dostanie lepszą, ale tamtej nie wykreślasz. To jeszcze zależy od ucznia, bo ja mam taką jedną uczennicę, która zanosi się płaczem za każdą złą ocenę, na wszystkich przedmiotach. Nauczyciel mięknie, a ona zadowolona...

reniaszek
Posty: 5
Rejestracja: 2007-09-19, 13:43

Re: jak winen sie zachować nauczyciel

Postautor: reniaszek » 2007-09-26, 23:06

Wszystko zależy od przyczyny płaczu i czy była to sytuacja pojedyncza, czy też uczennica zachowuje się tak częściej. Może np. bać się zbyt wymagających rodziców, wtedy konieczna jest rozmowa z rodzicami. Przede wszystkim jednak, należy spokojnie i szczerze porozmawiać z dziewczyną.
Renia

Awatar użytkownika
magura:)
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-29, 14:29

Re: jak winen sie zachować nauczyciel

Postautor: magura:) » 2007-09-29, 23:45

Witam!
Mam bardzo podobną sytuację z jedną uczennicą klasy II SP (lat osiem). Dziewczynka po prostu wybucha płaczem za każdym razem gdy dostanie uwagę. Histeria! Pamiętam jak pierwszy raz to zrobiła myślałam, że coś strasznego się stało, jakiś wypadek czy coś :? A okazało się, że ona tak reaguje na każdą uwagę jaką dostanie.
Gdy porozmawiałam z wychowawcą okazało się rodzice tej dziewczynki są bardzo wymagający, w szczególności tato, i za każdym razem gdy przyniesie do domu jakąś uwagę (a bywało ich niemało) dziecko dostawało lanie :!:
Zgadzam się więc z poprzedniczką, że przyczyna zachowania tej uczennicy może tkwić w rodzicach. Warto najpierw porozmawiać z wychowawcą na ten temat. Być może wie coś na temat sytuacji rodzinnej tej dziewczynki. Jeśli jest to szkoła podstawowa to również jej wychowawca z klas I-III mógłby pomóc. Panie z nauczania zitegrowanego często wiedzą więcej na temat swoich uczniów, gdyż mają częstszy kontakt z ich rodzicami.
Pozdrawiam!
"Tylko świat przechodzony nogami jest coś wart"


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”