dyscyplina w klasie

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: Afroditte » 2008-02-03, 19:02

neverthelessek pisze:Pewna osoba wcześniej napisała, że internet jest pełen dodatkowych materiałów.


Tzn Ja :wink:

neverthelessek pisze:Zgadzam się z tym ale jak do tej pory nie znalazłem takich materiałów których szukam.


A gdzie szukasz? na polskich stronach rzeczywiście tego jest niewiele.... :?

neverthelessek pisze:Dodatkowych zadań, a przede wszystkim ciekawych gier czy role-playing które można zastosować w określonych działach.


neverthelessek pisze:proszę o sprawdzone, powtarzam, sprawdzone pomysły na role-playing od kupupowaniu produktow np na imprezę (z wykorzystaniem słówek NEED, LET'S, produktów, SOME, A LOT)


Skoro nie możesz nic znaleźć (o jej ciekawe dlaczego :twisted:) to wystarczy wziąć jakąkolwiek inna książkę do nauki angielskiego innego wydawnictwa na tym samy poziomie... ewentualnie zrób pożytek z książek nauczyciela czy podręczników metodycznych! Harmer, Ur, Lewis, Brown,.. długo by wymieniać. Aż mnie to dziwi...
"My wish is world's command"

korek
Posty: 62
Rejestracja: 2008-01-12, 17:44

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: korek » 2008-02-03, 19:26

akinomka pisze:Mi się wydaje, że większą karą dla Was - uczniów grzecznych byłoby niedosłyszenie tego, co nauczyciel miał do przekazania.


Nauczyciel ma od tego lekcje.
A przerwa jest po to, żeby dwie strony mogły od siebie odpocząć... (nie chodzi mi o to, że każdy dzień w szkole to dla mnie walka z nauczycielem)


akinomka pisze:Jeśli będziecie współpracować pod tym względem z nauczycielem, to będą efekty.


Współpraca, współpracą, ale przerwe chciałabym mieć dla siebie...

neverthelessek
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-29, 21:09

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: neverthelessek » 2008-02-03, 20:20

Afroditte pisze:Skoro nie możesz nic znaleźć (o jej ciekawe dlaczego :twisted:) to wystarczy wziąć jakąkolwiek inna książkę do nauki angielskiego innego wydawnictwa na tym samy poziomie... ewentualnie zrób pożytek z książek nauczyciela czy podręczników metodycznych! Harmer, Ur, Lewis, Brown,.. długo by wymieniać. Aż mnie to dziwi...


Tak, bo ja mam w domu mnóstwo innych podręczników.. jak to się mówi, GET REAL :) Jedna strona z materiałami, jedna... i o nic już więcej nie zapytam.

W google szukam additional materials, english additional materials, role-playing english i że tak powiem niewiele wyskakuje a praktycznie nic. Dlatego mnie dziwi, czemu to niby takie łatwe Ci się wydaje..

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: akinomka » 2008-02-03, 21:03

korek pisze:
akinomka pisze:Jeśli będziecie współpracować pod tym względem z nauczycielem, to będą efekty.


Współpraca, współpracą, ale przerwe chciałabym mieć dla siebie...


Otóż to, nie różnisz się niczym od tych, którzy przeszkadzają w lekcjach.
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

korek
Posty: 62
Rejestracja: 2008-01-12, 17:44

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: korek » 2008-02-03, 21:23

akinomka pisze:Otóż to, nie różnisz się niczym od tych, którzy przeszkadzają w lekcjach.


Nie ma innych kar?! :shock:
Poza tym gdybym coś zrobiła na lekcji raczej nie walczyłabym z nauczycielem, ale jeśli nic nie zrobiłam... To wybacz, takie rozwiązanie jest dla mnie nie do przyjęcia.

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: Afroditte » 2008-02-03, 22:42

neverthelessek pisze:Tak, bo ja mam w domu mnóstwo innych podręczników.. jak to się mówi, GET REAL :) Jedna strona z materiałami, jedna... i o nic już więcej nie zapytam.


Skoro masz mnóstwo innych to w czym problem? :wink:

W google szukam additional materials, english additional materials, role-playing english i że tak powiem niewiele wyskakuje a praktycznie nic. Dlatego mnie dziwi, czemu to niby takie łatwe Ci się wydaje..


Trzeba umieć szukać :P Bo jak wpiszesz "additional materials" to przecież mogą ci wyskoczyć dodatkowe materiały do obróbki drewna... Hehe a tak na poważnie to poszukaj wpisując np teaching English, ESL, English leson plans. Nie wszystko leży na talerzu :twisted:
"My wish is world's command"

neverthelessek
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-29, 21:09

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: neverthelessek » 2008-02-03, 22:53

Afroditte pisze:
neverthelessek pisze:Tak, bo ja mam w domu mnóstwo innych podręczników.. jak to się mówi, GET REAL :) Jedna strona z materiałami, jedna... i o nic już więcej nie zapytam.


Skoro masz mnóstwo innych to w czym problem? :wink:

W google szukam additional materials, english additional materials, role-playing english i że tak powiem niewiele wyskakuje a praktycznie nic. Dlatego mnie dziwi, czemu to niby takie łatwe Ci się wydaje..


Trzeba umieć szukać :P Bo jak wpiszesz "additional materials" to przecież mogą ci wyskoczyć dodatkowe materiały do obróbki drewna... Hehe a tak na poważnie to poszukaj wpisując np teaching English, ESL, English leson plans. Nie wszystko leży na talerzu :twisted:


Widzę, że nie dostrzegłaś ironii.. w końcu jest późno. Chodzi o to, że nie mam innych książek do angielskiego. Dostałem od wydawnictwa, jako nauczyciel tą księżkę której cała szkoła używa (w rozdzieleniu na klasy) i teacher's book. Tyle. Więc jak mi piszesz, żebym poszukał w innych książkach to łapię się za głowę. Doświadczony nauczyciel pewnie uzbierał różne ksiązki przez lata nauczania.

Ciekawe co wspólnego mają plany lekcji z dodatkowymi materiałami.. tak tylko piszę bo bardzo łatwo odgadnąć, że szukając materiałów mam szukać planów.. Może dla Ciebie to proste skojarzenia ale nie dla każdego :-]

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: Afroditte » 2008-02-03, 23:12

Widzę, że nie dostrzegłaś ironii..


Tekst pisany na komputerze za bardzo ironii nie oddaje... :wink:

neverthelessek pisze:Chodzi o to, że nie mam innych książek do angielskiego. Dostałem od wydawnictwa, jako nauczyciel tą księżkę której cała szkoła używa (w rozdzieleniu na klasy) i teacher's book. Tyle. Więc jak mi piszesz, żebym poszukał w innych książkach to łapię się za głowę.


Od czego są biblioteki?!?

neverthelessek pisze:Doświadczony nauczyciel pewnie uzbierał różne ksiązki przez lata nauczania.


Jak widać po lewej stronie przy "wiek:" nie jestem za bardzo doświadczona a jednak książki (no przynajmniej jedną) mam :wink:

neverthelessek pisze:Ciekawe co wspólnego mają plany lekcji z dodatkowymi materiałami.. tak tylko piszę bo bardzo łatwo odgadnąć, że szukając materiałów mam szukać planów.. Może dla Ciebie to proste skojarzenia ale nie dla każdego :-]


Szukając materiałów do lekcji szukamy także różnego rodzaju ćwiczeń, które to znajdują się przeważnie w planach lekcji, nieprawdaż??

Z resztą, za bardzo odbiegamy od tematu. Twoje rozterki w poszukiwaniu materiałów na lekcje nijak mają się do problemów dyscyplinarnych, to raczej temat na inny wątek. Jeszcze nas stąd usuną :wink:
"My wish is world's command"

Ina
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-07, 14:44

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: Ina » 2008-02-07, 14:57

witajcie
jestem nauczycielem stazysta jezyka angielskiego, i mam problem z dyscyplina niektorych uczniow. oni maja lekcewazacy stosunek do przedmiotu, czesto przeszkadzaja na lekcjach i nie wykonuja polecen nauczyciela. poproszeni o przeniesienie sie do innej lawki odpowiadaja nie! i koniec!!!bo co ja im zrobie.?
naprawde nie wiem jak mam rozwiazac ten problem-wychowawcy, pedagog wiedza o tym i rodzice tez.
help!!!

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: renati23 » 2008-02-08, 19:13

Ina, przeniosłam twój post do odpowiedniego tematu - poczytaj sobie najpierw wcześniejsze wypowiedzi :wink:

Pecia21
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-10, 17:38

Dyscyplina

Postautor: Pecia21 » 2008-02-10, 17:55

Witam
Pracuje dopiero pierwszy rok i nie mam doświadczenia, uczę j.angielskiego w 2 szkołach, łącznie mam 15 godzin.Nie jest to dużo,ale kończę teraz studia i nie mogłam pozwolić sobie na więcej. Ogromny problem mam z klasą IV, która początkowo była idealna.Nie mogłam sie ich nachwalić,.Wprowadziłam zasady do których sie stosowały, uczyły się itp. Niestety od jakiegoś czasu nie mogę nad nimi zapanować.Klasa jest mała liczy tylko 19 dzieci w wiekszości dziewczynek.W klasie jest 2 chłopców, którzy są gwiazdami klasowymi,jeden z nich powtarza rok.Potrafią zachowywać się w taki sposób że rozbijają mi lekcję w droby mak.A reszta nie potrzebuje wiele żeby w krótkim czasie zachowywać sie jak oni. Chłopak, który powtarza rok,nazwijmy go Dawid,jest bezczelny, arogancki nie robi nic,nie otwiera książek, 2 miesiące po rozpoczęciu roku szkolnego założych łaskawie zeszyt.Rozmawiając z matką Dawida, skwitowała mnie krótko "no ja nie wiem co się dzieje, to ci koledzy,on jak przychodz ze szkoły to od razu idzie na podwórko" :shock: Chcąc ich przesadzic tak aby chłopców rozrzucić po całęj klasie, buntują się i mówią NIE. Opracowałam plan rozsiadki, jutro mam zamiar zaprosić wychowawcę na lekcje aby to on dokonał "egzekucji" Druga nasz gwiazda nazwyjmy go Damian, od kilku lekcji wciska mi że nie ma książek ponieważ je zgubił,jeżeli jutro nie będzie ich miał mam zamiar zadzwinić do rodziców,aby wyjaśnić tą kwstię.Nie wiem co robić żeby ich uspokoich, ile można robić kartkówki, pytać, mówić zciszonym głosem.i wstawiać uwagi.Przez jedną klasę mam koszmary w nocy.HELP :cry:
Pecia21

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: malgala » 2008-02-10, 20:33

Poczytaj uważnie ten temat i podobne. Wiele rad już tu udzielono. Jedna jest podstawowa - musisz być konsekwentna. I nie możesz dopuścić do takiej sytuacji, żeby uczeń nie wykonał polecenia. Na lekcji Ty decydujesz, gdzie uczeń ma siedzieć.
U nas w podobnej sytuacji (uczeń przeszkadzał w lekcji, nie uważał, nie wykonywał poleceń) koleżanka poleciła mu własnoręcznie wpisać uwagę do zeszytu uwag. Musiał dokładnie opisać jak zachowywał się na lekcji. Twierdzi, że to poskutkowało.

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: Afroditte » 2008-02-10, 21:29

Pecia21 pisze:Opracowałam plan rozsiadki, jutro mam zamiar zaprosić wychowawcę na lekcje aby to on dokonał "egzekucji"


A wychowawca to jakiś kat???

Pecia21 pisze:Ogromny problem mam z klasą IV


Czy to podstawówka??? To jak oni dorosną do gimnazjum to nic dziwnego że kosze idą w ruch skoro z dziećmi którzy mają po 11, 12 lat nauczyciele nie są w stanie sobie poradzić...
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: malgala » 2008-02-11, 11:04

Afroditte pisze:A wychowawca to jakiś kat???

Z tym wzywaniem wychowawcy wiąże się jednak pewne ryzyko, podobnie jak z odsyłaniem uczniów do dyrektora. Uczniowie szybko wyciągają wnioski, że nauczyciel sobie nie radzi i sytuacja zamiast się poprawiać, ulega pogorszeniu.

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: akinomka » 2008-02-11, 15:38

Jako wychowawca jestem przeciwna wzywaniu mnie na lekcję, gdy nauczyciel nie jest w stanie sobie poradzić. W ciągu 45 minut to nauczyciel prowadzący staje się wychowawcą, więc za niego konsekwencji wyciągać nie będę.

Nie chcę też, aby uczniowie myśleli, że to, co się dzieje na lekcji jest tajemnicą. Dopuszczam, że mogę przyjść na lekcję wychowawczą albo na wywiadówkę klasy, którą uczę - wtedy jest odpowiednia pora, aby rozmawiać o problemach wychowawczych i sposobach ich rozwiązywania.
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”