dyscyplina w klasie

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

uczenityle
Posty: 54
Rejestracja: 2008-01-09, 14:21
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: uczenityle » 2008-01-11, 13:43

miwues pisze:Nie tylko. Jest także zakłóceniem porządku publicznego, wykroczeniem z art. 51 § 1 kw.

Kto krzykiem, hałasem albo innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Z komentarza:
W rozumieniu potocznym przez wybryk rozumie się w zasadzie każde zachowanie, które odbiega od przyjętego zwyczajowo w danym miejscu, czasie i okolicznościach.

[...]wybrykiem jest zachowanie, które odbiega od przyjętego zwyczajowo normalnego zachowania, zakłóca spokój lub porządek, a więc narusza istniejącą w danym środowisku równowagę, wywołuje u obecnych bądź uczucie obrazy, bądź gniewu lub niepokoju.
Bojarski, Radecki, Kodeks wykroczeń. Komentarz, Warszawa 2000, s. 24, 242

Dlatego, nie można karać go wypraszając go z klasy. Można skierować do pedagoga, na policje, do dyrektora i nie wiem gdzie jeszcze, ale nie można wyprosić z klasy.
miwues pisze:Jakie w tym widzisz pogwałcenie konstytucyjnych praw ucznia, hm?

Wg. karty praw nauczyciela, może Pan stosować, metody wychowawcze jakie uważa Pan za słuszne. Jednakże nie daje to Panu prawa do naruszania prywatności. Nie może wymagać Pan odpowiedniego nastawienia, bo prawo nie nadaje obowiązku "dobrego nastawienia" uczeń może przyjść na lekcje źle nastawiony, ba! Nawet wrogo. Pan może od niego wymagać informacji, które były na lekcji- nie nastawienia. Uczeń może nawet Pana nie słuchać. Ważne żeby umiał materiał, który był omawiany na lekcji i który przewiduje ogólny program nauczania. Dlatego stawianie jako wymogów: nastawienia ucznia itd. to naruszanie prywatności co przekracza pańskie kompetencje.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: malgala » 2008-01-11, 14:27

uczenityle pisze:Wg. karty praw nauczyciela, może Pan stosować, metody wychowawcze jakie uważa Pan za słuszne. Jednakże nie daje to Panu prawa do naruszania prywatności. Nie może wymagać Pan odpowiedniego nastawienia, bo prawo nie nadaje obowiązku "dobrego nastawienia" uczeń może przyjść na lekcje źle nastawiony, ba! Nawet wrogo. Pan może od niego wymagać informacji, które były na lekcji- nie nastawienia. Uczeń może nawet Pana nie słuchać. Ważne żeby umiał materiał, który był omawiany na lekcji i który przewiduje ogólny program nauczania. Dlatego stawianie jako wymogów: nastawienia ucznia itd. to naruszanie prywatności co przekracza pańskie kompetencje.

A czy wiesz przynajmniej co to jest prywatność? Sporo musisz się jeszcze nauczyć.

uczenityle
Posty: 54
Rejestracja: 2008-01-09, 14:21
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: uczenityle » 2008-01-11, 15:09

malgala pisze:A czy wiesz przynajmniej co to jest prywatność? Sporo musisz się jeszcze nauczyć.

Tak. Mówiąc o nastawieniu narusza się sferę prywatności.

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: Afroditte » 2008-01-11, 16:09

Zalosne sa te wypowiedzi Uczniaityle.

Mam wrazenie ze kazda twoja wypowiedz jest negacją poprzedniej, nie wazne na jaki temat wypowiada sie poprzednik.

Ponadto "stosunek ucznia do przedmiotu" podlega ocenie i jest elementem programow nauczania

[ Dodano: 11 Styczeń 2008, 15:13 ]
I w dodatku ma jakies narzedzie które zmienia w jego podpisie osobę piszącą przed nim jak niby tą ktora sie podszywa pod nauczyciela...

Po prostu zalosne...

A CO NA TO MODERATOR????????

Gdzie tu kultura wypowiedzi? :evil:
"My wish is world's command"

nauczyciel
Posty: 15
Rejestracja: 2007-09-28, 13:52

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: nauczyciel » 2008-01-11, 16:22

Ciekawa jestem na jakiej podstawie jest twoje stwierdzenie UCZENITYLE "UWAGA! User o nicku "nauczyciel" podszywa się pod nauczyciela!"???????????? Jesteś w dużym błędzie!!!
nauczyciel

uczenityle
Posty: 54
Rejestracja: 2008-01-09, 14:21
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: uczenityle » 2008-01-11, 16:31

Afroditte pisze:Zalosne sa te wypowiedzi Uczniaityle.

Mam wrazenie ze kazda twoja wypowiedz jest negacją poprzedniej, nie wazne na jaki temat wypowiada sie poprzednik.

Ponadto "stosunek ucznia do przedmiotu" podlega ocenie i jest elementem programow nauczania

Może mnie Pani oświecić podstawą prawną na jakiej może Pani oceniać ucznia za jego stosunek do przedmiotu? Bo, mi się wydaje, że nauczyciel ocenia za wiedzę a nie wyraz twarzy.
nauczyciel pisze:Ciekawa jestem na jakiej podstawie jest twoje stwierdzenie UCZENITYLE "UWAGA! User o nicku "nauczyciel" podszywa się pod nauczyciela!"???????????? Jesteś w dużym błędzie!!!

Kolejny nauczyciel nie umie czytać ze zrozumieniem? Boooże kto nas uczy w tych szkołach.

Awatar użytkownika
agama18
Posty: 51
Rejestracja: 2007-11-11, 17:35

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: agama18 » 2008-01-11, 16:41

uczenityle pisze:Kolejny nauczyciel nie umie czytać ze zrozumieniem? Boooże kto nas uczy w tych szkołach.


Wiesz nie bądź taki do przodu bo Ci tyłu zabraknie :twisted:

uczenityle
Posty: 54
Rejestracja: 2008-01-09, 14:21
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: uczenityle » 2008-01-11, 16:46

Lepiej być hop do przodu niż hop do tyłu. Pani też woli hop do tyłu? Ahh te czasy, komuna itp...

:lol:

Awatar użytkownika
agama18
Posty: 51
Rejestracja: 2007-11-11, 17:35

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: agama18 » 2008-01-11, 16:56

uczenityle pisze:Lepiej być hop do przodu niż hop do tyłu. Pani też woli hop do tyłu? Ahh te czasy, komuna itp...


Wiesz nie robię hop do tyłu, ale ty za bardzo starasz się robić hop do przodu, za bardzo się wymądrzasz :P
Hmmm ja Pani? zastanów sie do kogo piszesz. Komuna :?: :?: jeszcze mnie na świecie nie było :P

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: Afroditte » 2008-01-11, 19:09

Destruktywna dyskusja nie jest założeniem tego forum, a tym bardziej nie tego tematu.

Jeśli więc Uczniuityle masz ochotę wytykać nauczycielom coś, czego sam nie pojmujesz lub nie jesteś świadom, przenieś się proszę do innego tematu.

My tu rozmawiamy o problemach wychowawczych, jeśli jeszcze tego nie zauważyłeś.

Ponadto radzę najpierw zapoznać sięz programami nauczania (www.men.gov.pl) czy chociażby statutem i WSO szkoły a dopiero później wypowiadać się na forum.

Twoje zarzuty są nieuzasadnione.
"My wish is world's command"

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: eldog » 2008-01-11, 20:47

UWAGA! User o nicku "eldog" podszywa się pod nauczyciela!

Uczenityle może zmieniłbyś ten podpis bo to wcale nie jest zabawne?! trochę ostrzeżeń już masz, coś złego zaczyna się dziać na forum belfrownia a szkoda, nawet ostrzeżenia nie pomagają, pozdrawiam Ela
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: renati23 » 2008-01-11, 21:13

Elu użytkownik uczenityle już nie może wchodzić na nasze forum więc tego denerwującego podpisu nie zmieni :roll: ale może mihauu nad tym popracuje :lol:

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: Ingeborga » 2008-01-11, 21:25

renati23 pisze: ale może mihauu nad tym popracuje :lol:

Tak, dobrze by było. Weszli prawie wszędzie. Gdzie nie wejdę - podpis mnie obrażający. Wprawdzie już wiem, że każdy widzi, jak podpis jest skierowany przeciwko niemu samemu, ale... to naprawdę nie jest miłe, czytać o sobie takie brednie...
...

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: Basiek70 » 2008-01-13, 23:35

miwues pisze:Wymagam za to odpowiedniego nastawienia do lekcji wyrażajacego się w sposobie siedzenia i wyrazie twarzy.


Uważam, że to co najmniej dziwne wymaganie. Wymagam od ucznia właściwego zachowania, przez które rozumiem nie przeszkadzanie innym, ale to, czy jest on uśmiechnięty czy smutny, zadowolony czy wściekły, nie podlega moim zdaniem wymaganiom. Ode mnie zależy, czy będę umiała wprowadzić go w odpowiedni nastrój, zainteresować lekcją, zachęcić do pracy. Moim obowiązkiem jest tak poprowadzić lekcję, żeby zainteresować nią dzieci. Niezależnie od ich "stanu wyjściowego".
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: dyscyplina w klasie

Postautor: malgala » 2008-01-14, 13:42

Basiek70 pisze:miwues napisał/a:
Wymagam za to odpowiedniego nastawienia do lekcji wyrażajacego się w sposobie siedzenia i wyrazie twarzy.


Uważam, że to co najmniej dziwne wymaganie

Dla mnie ono dziwne nie jest. Przez sposób siedzenia rozumiem siedzenie przyzwoite. Zawsze we wrześniu mam sporo problemów pod tym względem z uczniami klasy IV. Siadają na podwiniętej nodze, rozpierają się na krzesełkach, bujają, nawet potrafią kłaść głowę na stoliku, odwracają do tyłu i na boki. Chyba w klasach I-III nie zwraca się na to zbytniej uwagi.
A odpowiedni wyraz twarzy nie oznacza wcale, że uczeń ma być uśmiechnięty, że nie może być smutny czy zadowolony. Uczeń ma się skupić na tym co będziemy robić na lekcji. Ma być gotów do aktywności intelektualnej. A to czy uda mi się tę aktywność utrzymać przez całą lekcję, to już w znacznym stopniu zależy ode mnie.


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”