Agresja u dziecka - czy to ADHD?

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Agresja u dziecka - czy to ADHD?

Postautor: dora8201 » 2013-12-19, 08:09

linczerka pisze:Nie wiem, jak teraz. Kiedyś na orzeczeniu musiał podpisać się psycholog, psychiatra i lekarz rodzinny. Dlatego dopytuję się o to orzeczenie. Ponieważ ADHD jest chorobą, sama poradnia nie ma prawa wydać orzeczenia. Jeśli na orzeczeniu jest tylko poradnia, można podważyć orzeczenie.
Warto to sprawdzić. Bo może konieczna jest wizyta u psychiatry.


nie do końca sie zgodzę - nie w każdej poradni na zespołach orzekających jest psychiatra więc nie zawsze (u nas nigdy) na orzeczeniach jest psychiatra ALE to nie znaczy, że tego psychiatry czy innego specjalisty nie ma wcale - rodzić musi nam dostarczyć zaświadczenie lekarskie stwierdzające wprost i bardzo jasno na co dziecko jest chore. Z zaświadczeniami lekarskimi nie dyskutujemy, większości nie mamy możliwości podważyć - ewentualnie możemy prosić o inne zaświadczenie od innego specjalisty żeby dopełnić diagnozę

Druga sprawa - NA CO dziewczynka ma orzeczenie?? jakie?? bo nie ma orzeczeń na ADHD samo w sobie.... kiedyś było kształcenie specjalne dla dzieci z zaburzeniami zachowania ale od kilku lat już tego nie ma....

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Agresja u dziecka - czy to ADHD?

Postautor: linczerka » 2013-12-19, 08:18

dora8201 pisze:rodzić musi nam dostarczyć zaświadczenie lekarskie stwierdzające wprost i bardzo jasno na co dziecko jest chore

W sumie o to mi chodzi - że sama poradnia nie może. Musi być diagnoza lekarska.
dora8201 pisze:bo nie ma orzeczeń na ADHD samo w sobie

Jakieś miesiąc temu miałam przed oczami takie orzeczenie :roll:
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

LadyMK
Posty: 14
Rejestracja: 2010-02-22, 12:35
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Agresja u dziecka - czy to ADHD?

Postautor: LadyMK » 2013-12-23, 19:27

za każdym razem słyszę, że orzeczenie o ADHD...więc możliwe, że w tym przypadku również tak jak linczerka się spotkała, było i w tym przypadku tak napisane.


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”