Pomocy

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

marmolada88
Posty: 20
Rejestracja: 2014-01-09, 16:12
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Pomocy

Postautor: marmolada88 » 2014-09-20, 13:15

Witam, od września pracuje jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, jestem wychowawca w zerówce przy szkole. Jest to moja pierwsza praca i zarazem chyba pierwsza porażka.

Mam jednego chłopca który w tamtym roku chodził do zerówki, na wakacjach matka była z nim w poradni psychologiczno-pedagogicznej, gdzie otrzymali opinię o odroczeniu rozpoczęcia spełniania przez dziecko obowiązku szkolnego, więc chłopiec pozostał w zerówce i trafił do mojej grupy.

Mam z nim ogromny problem. Jest to dziecko które posiada niski stopień zdyscyplinowania społecznego, nie przejdzie obok żadnego dziecka żeby go nie uderzyć czy uszczypnac. Ostatnio nawet i mnie podrapal tylko dlatego ze go posadziłam na ławce bo dokuczal. Inne dzieci i rodzice skarżą sie bardzo na niego. Jego matka ma młodsze dziecko któremu poświęca swoj czas a dla starszego nie ma czasu.

Nie wiem co mam z nim robić żeby byl grzeczniejszy, żadne moje słowa na niego nie działają.Moze ktoś z Was miał jakieś podobne doświadczenia i wie jak można sobie z tym poradzić?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pomocy

Postautor: iluka » 2014-09-20, 13:20

Co ma w opinii?? Na pewno jest diagnoza i zalecenia....
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

marmolada88
Posty: 20
Rejestracja: 2014-01-09, 16:12
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Pomocy

Postautor: marmolada88 » 2014-09-20, 14:59

Opinię to on ma na trzy strony... I głównie jest napisane to, że ma problem z kontrolowaniem swoich emocji.

W zaleceniach to ma objęcie go zajęciami socjoterapeutycznymi


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”