czy można wyrzucić ucznia z klasy

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

grzecho38
Posty: 20
Rejestracja: 2007-10-13, 20:19

czy można wyrzucić ucznia z klasy

Postautor: grzecho38 » 2007-11-20, 16:27

witam
mam bardzo niesfornego ucznia w klasie 5 probowałem róznych sposobów po dobroci i po złosci ale żadnych skutkow. Mało tego uczeń ten gdy widzi mnie na przerwie krzyczy
wydaje dziwne odgłosy niedość że mecze się z nim na lekcjach to jeszcze na przerwie jak mam dyżur albo ide do pokoju nauczycielskiego. Uczeń ten przeszkadza nie tylko mi ale i uczniom zabiera im ksiązki kreśli po nich. Ma on ożeczenie z poradni psychologicznej, ale mało z niego wynika. Niedawno czytałem książkę "Jak zapewnić dyscyplinę i uwagę w klasie szkolnej" i jednym ze sposobów radzenie sobie z takimi uczniami było wyrzucznie ich z klasy ale po uprzednim zorganizowaniu im opieki. Co o tym myslicie, macie inne lepsze pomysły? Prosze o pomoc.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: czy można wyrzucić ucznia z klasy

Postautor: koma » 2007-11-20, 16:45

Nauczyciel właściwie nie ma prawa usunąć ucznia z lekcji, gdyz jest to ograniczenie jego praw. Ok, przeszkadza innym, więc sam ogranicza czyjes prawo - w takim razie spróbuj to tak uzasadnić i wyślij go - w porozumieniu - np. do szkolnego pedagoga. Pamiętaj jednak, że to może być dla ucznia bardzo fajna sprawa: nie nudzi sie na lekcji, nie musi pracować i tak naprawdę zadania domowego tez nie będzie musiał zrobić, bo przecież 'nie wiem co, bo nie było mnie na lekcji'.
Nie jest to więc droga dobra....Trzeba inaczej: KONIECZNIE wezwij rodziców!! Najlepiej ojca!
Przedstaw sprawę, porozmawiaj, wyjaśnij, że żadne orzeczenie z poradni nie usprawiedliwia chamstwa. Dodaj, co mu grozi za takie zachowanie wobec 'funkcjonariusza państwowego(!!!) Może spiszesz jakiś kontrakt (?)Załóż zeszyt do kontaktów z domem, w którym będziesz codziennie wpisywał informacje o zachowaniu ucznia w szkole. Jeżeli to nie pomoże - konieczny 'dywanik' u dyrektora - najpierw uczeń, potem rodzice. Nie wolno popuszczać!

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: czy można wyrzucić ucznia z klasy

Postautor: dushka » 2007-11-20, 16:46

Nie. Bo to nauczyciel odpowiada za ucznia, musi mieć go na oku. Wyrzucając z lekcji takiej opieki raczej nie jest w stanie zapewnić.

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: czy można wyrzucić ucznia z klasy

Postautor: lieblingin » 2007-11-21, 14:09

no wlasnie .... a co zrobic jesli uczen grozi nauczycielowi - ze podpali dom .........
wlasnie dzis mi sie to zdarzylo, wpisalam uwage on wyszedl sobie z klasy 15 min przed dzwonkiem, jutro pogadam z pedagogiem i wychowawca, co jeszcze moge zrobic?? z tym uczniem problemy sa od zawsze.... patologia...

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: czy można wyrzucić ucznia z klasy

Postautor: akinomka » 2007-11-21, 14:20

lieblingin pisze:no wlasnie .... a co zrobic jesli uczen grozi nauczycielowi - ze podpali dom .........


Udaj, że Cię to obeszło, powiedz "podpal, ja dom odnowię, a Ty spędzisz całą młodość w poprawczaku". Co Cię będzie gówniarz straszył :P


A co do wyrzucania z klasy, raz to zrobiłam i to był ostatni raz :? Uczeń poszedł sobie do sklepiku szkolnego i wrócił z napojem. Nawet zadowolony z usunięcia z lekcji :? To żadna kara...
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: czy można wyrzucić ucznia z klasy

Postautor: lieblingin » 2007-11-21, 15:25

akinomka pisze:Udaj, że Cię to obeszło, powiedz "podpal, ja dom odnowię, a Ty spędzisz całą młodość w poprawczaku". Co Cię będzie gówniarz straszył :P


dzieki bardzo akinomka, bo w sumie troche sie tym przejelam...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: czy można wyrzucić ucznia z klasy

Postautor: dushka » 2007-11-21, 16:13

Zgłosiłabym do dyrektora, ewentualnie nawet na policję.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: czy można wyrzucić ucznia z klasy

Postautor: koma » 2007-11-21, 17:52

oczywiście dushka ma rację - nie ma sensu dyskutować z uczniem na takie tematy, gdyż z reguły 'taki' uczeń ich nie zrozumie. To są groźby karalne - powinnas zgłosić dyrekcji, koniecznie rodzicom, a może i policji.

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: czy można wyrzucić ucznia z klasy

Postautor: lieblingin » 2007-11-21, 19:33

heh no tak jjutro ide do dyrekcji i do pedagoga, strasznie mnie wytracil z rownowagi teraz tylko musze to odreagowac ale przy klasie sie trzymalam twardo

a swoja droga to jest straszne.... mam 22 lata i przypominam sobie jak sama chodzilam do szkoly, bylo inaczej, spokojniej nie mozna bylo w taki sposob rozmawiac z nauczycielem :|

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: czy można wyrzucić ucznia z klasy

Postautor: malgala » 2007-11-21, 20:36

koma pisze:To są groźby karalne - powinnas zgłosić dyrekcji, koniecznie rodzicom, a może i policji.

Całkowicie się z tym zgadzam. Uważam, że policję należy zawiadomić. Dalej to już ich sprawa, a nauczyciel korzysta obecnie z ochrony prawnej jako funkcjonariusz publiczny. Jak sprawa zostanie zgłoszona nie ma możliwości jej wycofać i postępowanie toczy się dalej. Może dzięki temu coś do niego dotrze i nauczka dla pozostałych będzie.

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: czy można wyrzucić ucznia z klasy

Postautor: lieblingin » 2007-11-23, 14:40

a czy mozna nie wyrazic zgody zeby uczen przychodzil na moja lekcje???

zglosilam dyrekcji o grozbie, jakos malo sie tym przejela, zglosilam pedagogowi, gówniarz bedzie mial do czynienia z policja bo ma juz cos wiecej na swoim koncie i dostanie prawdopodobnie kuratora, co mi z tego .... do glowy mi wczesniej nie przyszlo ze rozpoczynajac prace jako nauczyciel bede miala takie sytuacje :shock:

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: czy można wyrzucić ucznia z klasy

Postautor: koma » 2007-11-23, 15:53

No i ok, policja powinna sie koniecznie dowiedzieć o groźbach, skoro już są jakieś sprawy.

Niestety, nie ma takiej możliwości, aby uczeń nie przychodził do ciebie na lekcje.
Wiemy wszyscy, jak czasem niektórym młodym nauczycielom jest trudno - jeszcze słabiutki warsztat, brak metod....Ludzie jednak uważają, że to my powinniśmy umieć poradzić sobie z takim gagatkiem, bo nas tego uczono. A że nie jest łatwo czasem.... :roll:

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: czy można wyrzucić ucznia z klasy

Postautor: lieblingin » 2007-11-23, 21:32

no tak uczono mnie jak nauczać języka niemieckiego a nie jak bronic sie przed bandytami, bo tacy sa niestety niektórzy uczniowie.....

Awatar użytkownika
wrotkap
Posty: 131
Rejestracja: 2007-10-20, 00:34

Re: czy można wyrzucić ucznia z klasy

Postautor: wrotkap » 2007-11-24, 14:58

lieblingin pisze:no tak uczono mnie jak nauczać języka niemieckiego a nie jak bronic sie przed bandytami, bo tacy sa niestety niektórzy uczniowie.....


To teraz już wiem po co na studiach nauczycielskich wprowadzają przysposobienie wojskowe. :wink:
Żyj tak, abyś nie musiał się czerwienić, zwłaszcza przez samym sobą.

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: czy można wyrzucić ucznia z klasy

Postautor: lieblingin » 2007-11-24, 15:25

wrotkap, hehe ale ja tego nie miałam... a szkoda przydałoby sie :lol:
ale fakt szkoła ma co wspólnego z poligonem


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”

cron