Przyjaciółka nakłaniała mnie do oskarżenia nauczyciela o molestowanie i próbę gwałtu, co z tym faktem zrobić?

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

uczennicaLO
Posty: 1
Rejestracja: 2015-12-16, 21:16
Kto: uczeń
Przedmiot: Matematyka, Fizyka, Chemia, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Przyjaciółka nakłaniała mnie do oskarżenia nauczyciela o molestowanie i próbę gwałtu, co z tym faktem zrobić?

Postautor: uczennicaLO » 2015-12-16, 21:30

Witam wszystkich. Jestem teraz w 1 klasie liceum (profil humanistyczny). Jak to humaniści - prawie wszystkie osoby nie znamy się na przedmiotach ścisłych, tym bardziej na matematyce. Matematyki uczy nas taki miły nauczyciel, ok. 30-35 lat. Sandra (moja przyjaciółka) go po prostu z całego serca nienawidzi. Twierdzi, że się na nią uwziął i chce się jej pozbyć z tej szkoły. Ostatnio, żeby go wywalić zaproponowała mi, abym wszystkich okłamała, że on mnie molestował i próbował zgwałcić. Oczywiście się nie zgodziłam, bo mam świadomość, że to poważne przestępstwo, a poza tym lubię tego Pana, ale nie wiem co dalej robić. Intuicja podpowiada mi, że powinnam o tym incydencie powiedzieć wychowawcy, ale waham się. To moja przyjaciółka i nie chciałabym, żeby została wywalona ze szkoły. Chociaż nie wiem czy taka przyjaciółka skoro chciała mnie w to wkręcić, a poza tym minęły zaledwie 4 miesiące nowej szkoły, a ona już uczestniczyła w dwóch aferach (w jedną już mnie wciągnęła, ale wywinęłam się z tego). Myślicie państwo, że powinnam o jej propozycji powiedzieć dyrekcji czy zapomnieć o tym?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Przyjaciółka nakłaniała mnie do oskarżenia nauczyciela o molestowanie i próbę gwałtu, co z tym faktem zrobić?

Postautor: dushka » 2015-12-16, 22:48

Pewnie bym nie powiedziała, ale ograniczyłabym znajomość. To nie przyjaciółka, przyjaciele nie wciągają w afery.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Przyjaciółka nakłaniała mnie do oskarżenia nauczyciela o molestowanie i próbę gwałtu, co z tym faktem zrobić?

Postautor: haLayla » 2015-12-17, 21:35

A to ty jesteś prokuratorem, żeby kogoś móc oskarżyć?
<3

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przyjaciółka nakłaniała mnie do oskarżenia nauczyciela o molestowanie i próbę gwałtu, co z tym faktem zrobić?

Postautor: qjaf » 2015-12-19, 11:43

W tym wieku nie takie bzdury ludziom w głowach siedzą. Olej "przyjaciółkę", a także bezsensowne komentarze :D

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przyjaciółka nakłaniała mnie do oskarżenia nauczyciela o molestowanie i próbę gwałtu, co z tym faktem zrobić?

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2015-12-19, 14:38

Nie oskarżaj młodego chłopaka o gwałt, sama go zgwałć i zrób koleżance na złość. Pewnie ona maśliła się do gościa, a ten ją olał i stąd temat.

bartek56
Posty: 32
Rejestracja: 2013-02-02, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia, Przyroda
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Przyjaciółka nakłaniała mnie do oskarżenia nauczyciela o molestowanie i próbę gwałtu, co z tym faktem zrobić?

Postautor: bartek56 » 2016-01-03, 23:12

Powinni zakazać oglądania serialu Szkoła i innych podobnych, bo potem ludziom przychodzą różne pomysły.


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”

cron