Młoda nauczycielka a uczniowie

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

MaryJane1
Posty: 1
Rejestracja: 2022-01-17, 08:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Młoda nauczycielka a uczniowie

Postautor: MaryJane1 » 2022-01-17, 12:00

Dzień dobry wszystkim!

Mam 25 lat i od września 2021 r. pracuję w małej wiejskiej szkole. Zauważyłam (jak również inni nauczyciele), że od pewnego czasu wzbudzam żywe zainteresowanie wśród siódmo- i ósmoklasistów. Może być to spowodowane moim młodym wyglądem (wyglądam na ich rówieśniczkę). Prawią mi komplementy ("Ładnie Pani w tym kolorze"), jak również bacznie obserwują podczas przerwy na moich dyżurach oraz na lekcji, gdy nie patrzę (co z perspektywy osoby trzeciej musi wyglądać komicznie). Co więcej, ostatnimi czasy zaczęli ich częściej odwiedzać koledzy z okolicznej wsi, którzy już ukończyli tę szkołę, aby się z nimi zobaczyć i porozmawiać (Dyrektor placówki pozwala na takie odwiedziny). Ostatnio dowiedziałam się od jednej z uczennic z młodszej klasy, iż Ci absolwenci przyjeżdżają "obczaić (jak to oni mówią) nową panią". Co więcej, ci oto uczniowie, jak i wspomniani absolwenci zaczęli "zaczepiać" mnie na mediach społecznościowych, na co oczywiście nie odpowiadam. Cała ta sytuacja robi się dla mnie męcząca. Myślałam nad tym, aby zwrócić się o pomoc do Dyrektora szkoły, aczkolwiek obawiam się, iż po jego interwencji stanę się wrogiem uczniów i to tylko pogorszy sprawę. Chciałabym mieć dobry kontakt z uczniami, lecz staram się pozostawać jak najbardziej profesjonalna, gdyż wiem po co tam jestem. Czy ktoś z Państwa jako starszych doświadczeniem spotkał się z tego typu sytuacją? Co powinnam zrobić? Przeczekać to i nie robić z niczego afery? Czy w delikatny sposób zwrócić uczniom uwagę na ich zachowanie?

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Młoda nauczycielka a uczniowie

Postautor: tomeh » 2023-11-13, 11:11

Nie robić nic, a co tutaj można zrobić, Cieszyć się że jest się ładną i tyle. Oni sami się znudzą, pewnie też zrobią z Panią w wyobraźni różne rzeczy i zaczną się masturbować - to jest fakt. Ale to im przejdzie, byle nie dawać nikomu powodu do myślenia, że ma specjalne względy. Bo może zacząć niektórym odbijać. Najlepiej gasić ich jak pety z ich wyskokami.
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”