Jakie są możliwości poznawcze Osoby z IQ 78?

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Tytthy
Posty: 8
Rejestracja: 2020-04-21, 20:18
Kto: rodzic
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podkarpackie

Jakie są możliwości poznawcze Osoby z IQ 78?

Postautor: Tytthy » 2023-08-30, 17:12

Wyniki badań prawdziwym testem są następujące
wyobraźnia i wizualizacja przestrzenna -62
synteza danych spostrzeżeniowych -62
analiza i synteza materiału wzrokowego -62
rozumowanie arytmetyczne -85
myślenie przyczynowo skutkowe w oparciu o materiał graficzny -85
spostrzegawczość -82
zdolność językowe -82
Trwałość pamięci werbalnej -82
tempo uczenia się wzrokowo -ruchowego -90
zdolność do abstrahowania -90

Czy można jakość podnieś takie wyniki


Chodzi o 12 letnie dziecko.

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jakie są możliwości poznawcze Osoby z IQ 78?

Postautor: tomeh » 2023-10-16, 21:16

Rozmowy inteligentne na każdy temat, literatura, pobudzanie myślenia nawet grą w karty. Wiele pytań zadawanych do przemyślenia.

Wszystko co dotuczy głowy jest związane jak z mięśniami i treningiem. W swojej karierze widziałem już ludzi co byli uważani za imbecyli, a wychodzi na bardzo ogarniętych życiowo ludzi. Przykładowo z mojej pisowni ktoś może wnioskować że jestem dzieciakiem bo dziwnie buduję zdania. A jestem tylko niepoprawnym skrajnym dyslektykiem.

Ćwiczenia nie w formie ćwiczeń męczących i męczących. Ludzie nie doceniają magii pytań.

Dlaczego Twoim zdaniem truskawki dojrzewają w lipcu? Daje do myślenia aby wymyślić odpowiedź daje + kopa w rozwoju i pociąganiu zdolności myślowych w wielu obszarach. Jak myślisz jak idziesz na spacerze - dlaczego ten żuczek ma 4 nogi a nie 2? Możliwości są nieograniczone a pytania ciekawe nie nachalne i z formą ciekawostki. Zdolności łączenia kropek są kluczowe - czyli inteligencja abstrakcyjna. Reszta jest tam mniej istotna.
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”

cron