Program "Zero Tolerancji"

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Program "Zero Tolerancji"

Postautor: dushka » 2006-11-02, 15:35

Chciałabym porozmawiać o nowym pomyśle pana G.

Z większością jego decyzji i pomysłów nie zgadzam się. To pierwszy pomysł ministra, który przypadł mi do gustu. W skrócie:

*Zakaz używania telefonów komórkowych przez uczniów
*Konsekwentne karanie uczniów już za drobne nawet wykroczenia szkolne, kary - czyny społeczne m.in. w domach opieki czy schroniskach dla zwierząt
*Zarządzanie ubiorem uczniów -mundurki mogą być, nie muszą, natomiast należy uregulować kwestię rodzaju stroju, w jakim uczniowie mogą pokazać się w szkole

I co panstwo na to?[/i]

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: Program "Zero Tolerancji"

Postautor: akinomka » 2006-11-02, 16:50

dushka pisze:*Zakaz używania telefonów komórkowych przez uczniów


Ten zapis chyba już jest w jednym ze szkolnych dokumentów... Nawet jest przewidziana określona liczba ujemnych punktów z zachowania za używanie tel. kom..

dushka pisze:*Konsekwentne karanie uczniów już za drobne nawet wykroczenia szkolne, kary - czyny społeczne m.in. w domach opieki czy schroniskach dla zwierząt


Jestem jak najbardziej "za", ciekawa tylko jestem kto dopilnuje czy dziecko tam poszło i odrobiło określoną ilość godzin.

dushka pisze:*Zarządzanie ubiorem uczniów -mundurki mogą być, nie muszą, natomiast należy uregulować kwestię rodzaju stroju, w jakim uczniowie mogą pokazać się w szkole


Ta kwestia też jest określona w Kodeksie Gimnazjalisty, tylko nie każdy jej niestety przestrzega (a to dlatego, że konsekwencje nie są z tego powodu wyciągane :evil: ).

I tak w kółko by można... Po prostu zapisy są, ale brakuje konsekwencji i motywacji...
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Program "Zero Tolerancji"

Postautor: dushka » 2006-11-02, 17:26

U nas nie ma zapisu o telefonach. Tyle, że dyrektorka nakazała nam ostrzegać rodziców, iż jeśli dziecko użyje telefonu w czasie lekcji, zostanie mu on zabrany i oddany rodzicowi. Żeby było śmieszniej, nauczycielom też zakazała ich używać. I z tym się nie zgodze, jak inni nauczyciele również. W koncu nie można nam ograniczać praw na równi z prawami ucznia - w dodatku specyfika szkoły integracyjnej wymaga nieco innego podejścia. Mamy dzieci chore, w klasie jest dziewczynka z cukrzycą - w razie jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej musimy mieć mozliwosć natychmiastowego powiadomienia rodzica itd.

Awatar użytkownika
Nosferata
Posty: 257
Rejestracja: 2006-02-23, 19:33
Przedmiot: Inne

Re: Program "Zero Tolerancji"

Postautor: Nosferata » 2006-11-02, 18:20

Nie sadziłam, że kiedykolwiek to powiem ..dlugi czas byłam przekonana że nauczycielie i opinia społeczna demonizuja obraz gimnazjalistów, moje nikłe doświadczenie z okresow studiów nie rysowało mi szczególne ciemnej wizji ...

Teraz...po pewnym już okresie pracy w szkole ..dostrzegam dość wyraźnie jak znacznym kłpotem dla uczniów jest rozpoznawanie dobra i zła , te dosc jasne wydawałoby sie kategoriie sa dla niech wielce mgliste :(

Toteż ..wydaje sie, że wszelkie działania dyscyplinujace ,ktore maja w moim odczuciu ujawnic ucznią i zazaczyc co jest dobre co zle , na zasadzie to jest zle i zato spotyka Cie kara ...sa sluszne ...nie ma w mooje wizji szkoły z terrorem , jest szkoła jasnych zasad ....

Natomiast zdecydowanie jestem przeciwan stygmatyzacji uczniów i koszarowania uczniów problemowych w odrebnych szkołach ...kim oni beda po takije placowce, kto bedzie ich tam uczył.....

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Program "Zero Tolerancji"

Postautor: dushka » 2006-11-02, 18:39

Ja też. A przede wszystkim nie wierzę, że w takiej placówce opiekunowie nie stosowaliby przemocy.

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 157
Rejestracja: 2006-08-14, 21:36

Nazywać sprawy po imieniu !

Postautor: Piotr » 2006-11-05, 19:29

Kobietki dyskutantki !
Zechcijcie nazywać sprawy po imieniu :
[1] starsi uczniowie młodszym KRADNĄ PIENIĄDZE lub ZABIERAJĄ z użyciem niebezpiecznych metod - najłagodniej zastraszając ;
[2] dziewczyny klną na równi z chłopcani - w każdym miejscu ;
[3] idą szkolniacy szpalerem po chodniku bez chęci ustąpienia miejsca idącym od przeciwnej strony .
Nie mówcie Panie , że to WAS nigdy nie spotkało .
Czy w autobusie lub na ulicy nigdy nie słyszałyście przeklinających bardzo młodych ?
Czy w Waszym środowisku nie mówi się o tej "zarazie" , o znieczulicy rodziców na sygnały ze szkoły ??Strach rodzicom powiedzieć o występku ich dziecka - bezpośrednio (np. na podwórku, w sklepie, na chodniku,itd), przez telefon !!!
Piotr (potrafię kląć ; odróżniam chamstwo od normy i od niegrzeczności ).

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Program "Zero Tolerancji"

Postautor: dushka » 2006-11-05, 19:43

A czy ja gdzieś tak napisałam? Czy myslisz, że mam klapki na oczach?

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: Nazywać sprawy po imieniu !

Postautor: akinomka » 2006-11-05, 21:10

Piotr pisze:Nie mówcie Panie , że to WAS nigdy nie spotkało .
Czy w autobusie lub na ulicy nigdy nie słyszałyście przeklinających bardzo młodych ?
Czy w Waszym środowisku nie mówi się o tej "zarazie" , o znieczulicy rodziców na sygnały ze szkoły ??Strach rodzicom powiedzieć o występku ich dziecka - bezpośrednio (np. na podwórku, w sklepie, na chodniku,itd), przez telefon !!!
Piotr (potrafię kląć ; odróżniam chamstwo od normy i od niegrzeczności ).


Serdeczne dzięki za uświadomienie nas, wszystko o czym napisałeś spotkało mnie w pierwszym roku pracy wielokrotnie. Rzeczywiście, nazwałeś rzeczy po imieniu, ale jak to się ma do naszych wcześniejszych wypowiedzi?
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Program "Zero Tolerancji"

Postautor: dushka » 2006-11-05, 21:22

Nijak się ma. Mam wrażenie, że Piotr niedokładnie zrozumiał nasze posty. Nigdzie nie napisałyśmy, że wierzymy, iż poza szkołami młodzież jest różowa i grzeczna.

axi
Posty: 1
Rejestracja: 2007-04-13, 18:02

proszę o radę w sprawie trójki giertychowskiej

Postautor: axi » 2007-04-13, 18:10

Moja klasa jest bez zarzutu (IV),dzieci cudowne i grzeczne więc co mogę napisać w ogólnych wnioskach przed przybyciem "szanownych gości", jako podstawę do dyskusji?
POMOCY!!!

Agus2006
Posty: 16
Rejestracja: 2007-05-15, 17:47

Re: Program "Zero Tolerancji"

Postautor: Agus2006 » 2007-05-20, 18:47

samą prawdę
Agnieszka


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”

cron