Prowadzenie "kartoteki" ucznia

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Prowadzenie "kartoteki" ucznia

Postautor: Jedliński » 2008-09-25, 12:02

Mam pytanie czy jako nauczyciele prowadzicie coś w rodzaju kartoteki ucznia (opisująca jak uczeń się zachował,jakie środki wychowawcze zostały zastosowane i jakie skutki to przyniosło itd.) czy wystarcza Wam dziennik ?
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Prowadzenie "kartoteki" ucznia

Postautor: Jolly Roger » 2008-09-25, 16:40

nie
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Haes82
Posty: 5
Rejestracja: 2007-05-29, 15:42

Re: Prowadzenie "kartoteki" ucznia

Postautor: Haes82 » 2008-09-27, 11:31

Pomysł, szczerze mowiac, nie jest głupi. Zaletą tego jest to, że zawsze można taką kartotekę pokazać wychowawcy, dyrektorowi, a nawet - a właściwie to przede wszystkim - rodzicom. Co kiedy dokładnie ich ananasek wywinął, co powiedział. Lepsze takie właśnie podparcie faktami, datami i liczbami (których w ciągu semestru naprawdę się nazbiera!) niż ogólnikowe "jest bezczelny i chamski" i gorączkowe szukanie w pamięci na gorąco kilku przykładów.

Chyba założę.

Dannyl
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-28, 19:24
Kto: uczeń
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Prowadzenie "kartoteki" ucznia

Postautor: Dannyl » 2008-09-28, 19:29

Matko Święta, nie róbcie ze szkoły jakiegoś CBA xD

Sial
Posty: 41
Rejestracja: 2008-10-04, 19:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Prowadzenie "kartoteki" ucznia

Postautor: Sial » 2008-10-04, 20:34

To i dobry pomysł jak się dostaje wychowawstwo w klasie pierwszej - ale na początku, by uczniów poznać, aczkolwiek nie praktykuję czegoś podobnego. Obecnie mam klasę druga średniej szkoły i znam swoich uczniów dobrze, a jak się zdarzają incydenty to reakcja musi być natychmiastowa ale i adekwatna do sytuacji. Jestem przeciwnikiem nadmiernej biurokracji i jedyne co mam pod ręką to numery telefonów do rodziców... Nie dajmy się zwariować bo takie odnotowywanie zawsze i wszystkiego spowoduje, że zwariujemy na własne życzenie.

karia
Posty: 27
Rejestracja: 2008-03-31, 09:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Prowadzenie "kartoteki" ucznia

Postautor: karia » 2008-12-16, 13:04

Ja, jako wychowawca coś podobnego zawieram w swojej teczce, jeśli któryś z n-li ma problem z moim wychowankiem( jeśli inne metody zawodzą), to sporządza notatkę, którą uczeń podpisuje (to trafia do mojej teczki wychowawcy)
Nie wiem czy to najlepszy pomysł, ale dotychczas skutkował poprawą zachowania :) Pozdrawiam


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”