Wychowawcy placówek wypoczynku

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
brzanka1
Posty: 42
Rejestracja: 2007-04-14, 21:22

Wychowawcy placówek wypoczynku

Postautor: brzanka1 » 2007-04-25, 21:35

Podzielcie się ze mną drodzy pedagodzy doświadczeniem, dobrymi radami i przestrogami odnośnie wyjazdów na kolonie i obozy. :cool:

malwina
Posty: 11
Rejestracja: 2007-04-03, 23:40

Re: Wychowawcy placówek wypoczynku

Postautor: malwina » 2007-04-26, 10:37

Jest to wielka harówka i ogromna odpowiedzialnośc. Mimo to warto skorzystać jeśli jest okazja. Zawsze to nowe doświadczenie :smile:

Awatar użytkownika
brzanka1
Posty: 42
Rejestracja: 2007-04-14, 21:22

Re: Wychowawcy placówek wypoczynku

Postautor: brzanka1 » 2007-04-27, 22:56

Mam okazję i propozycję lecz powiedziano nam na kursie ze wynagrodzenie woła o pomstę do nieba bo jest ono średnio 350zł brutto za 14 dniowy turnus czyli jakieś 250zł na rękę :(

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

Re: Wychowawcy placówek wypoczynku

Postautor: Marzena82 » 2007-08-12, 14:38

Cześć Brzanko :wink: Wyjazd na kolonie to fajna sprawa,pod warunkiem,że wiesz kto jest organizatorem i na jakich warunkach wyjeżdzasz.To podstawa!!! Drugą rzeczą to to,na jakie dzieci,bądź młodzież trafisz!!!Napewno wyjeżdzając na kolonie wcześniej otrzymasz program, który będzie realizowany przez cały pobyt. I moja rada jest taka, aby wcześniej podzielić się "zadaniami" z pozostałą kadrą i już przed wyjazdem przygotować sobie potrzebne rzeczy - połowa roboty mniej będąc już na miejscu :smile: A druga rzecz - bądź dla swojej grupy przyjacielem,ale nie pozwól,aby zachwiana została relacja i grupa zwracała się do Ciebie po imieniu!!!Może spowodować to,że będą traktować Cię jak koleżankę i stracisz w ich oczach autorytet wychowawcy!! Powodzenia;)
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)

Awatar użytkownika
Monita83
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-08, 20:39

Re: Wychowawcy placówek wypoczynku

Postautor: Monita83 » 2007-08-12, 17:56

Kiedy robiłam taki kurs na wychowawców kolonijnych, to powiedziano nam, dając w ten sposób dobrą radę, żeby nie zgadzać się na mniej niż 500 zł-->chodzi, rzecz jasna, o wypłatę. Jest to bardzo odpowiedzialne zadanie, opiekę nad kolonistami sprawuje się przez 24 godziny na dobę, więc na odpoczynek i leniuchowanie na pewno mieć czaasu nie będziesz :wink: No, chyba, że będziesz relaksować się, grając np. w siatkę ze swymi podopiecznymi, grać w coś z nimi itd. - dorośli, równie dobrze jak dzieci, mogą przecież brać udział w różnych zabawach, konkurencjach- mi to przynajmniej sprawiało wielką przyjemność :mrgreen:

Setsi
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-01, 14:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Wychowawcy placówek wypoczynku

Postautor: Setsi » 2009-03-04, 20:37

Jeżdzę na obozy młodzieżowe organizowane przez Biura Podróży i myślę, że nawet za te 600 zł warto :)
Wiadomo, że to duża odpowiedzialność, wkońcu odpowiada się za 15 osobową grupę 24 h przez 14 dni.
Na kursie bardzo nas straszyli, słowa osoby prowadzącej "nawet za 2000 zł nie podjęłabym po raz kolejny takiej pracy". Hmm...bardzo mnie to zbulwersowało :evil:
Mimo wszystko zdecydowałam się na taką prace i jak narazie nie żałuję.
Można zdobyć wiele cennych doświadczeń :)

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Wychowawcy placówek wypoczynku

Postautor: bzyk » 2009-03-05, 14:44

Kolonie super sprawa, często jeżdżę z niepełnosprawnymi. Duża odpowiedzialność, ale przy tym świena zabawa z dzieciakami.
Spróbuj szykać w biurach podróży obozów, wtedy masz płacone o wiele więcej.


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”