Macie szkolne przezwiska?

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Macie szkolne przezwiska?

Postautor: edzia » 2009-08-02, 13:21

andre pisze:A nie lepiej byłoby gdyby nauczycielka prosto z mostu wyłożyła kawę na ławę i powiedziała, że wie co się kryje za pokazywaniem jej rysunków z plastyki czy też pytania o Egipt itd?
Powinna może stanowczo powiedzieć, że ona sobie nie życzy takiego zachowania i jest jej po prostu przykro
Właśnie dokładnie tak ja widzę rozwiązanie tego problemu.
andre pisze:najbardziej śmiałym uświadomić, że zanim zaczną się wyśmiewać z wyglądu innych niech najpierw jeden z drugim czy jedna z drugą spojrzy w lustro.
Tu raczej innych słów bym użyła, może coś żartobliwie, ale raczej nie, żeby kazać im spojrzeć w lustro. Może coś, że uroda nie jest od nas zależna. Albo po prostu tym najbardziej śmiałym bym to jeszcze dobitniej i bardziej stanowczo powiedziała, że nie życzę sobie takiego zachowania. Gdyby jeszcze ktoś odważył się powtórzyć to wyśmiewanie, to srogim wzrokiem bym go "przejechała", zatrzymując się przy tym na chwilę.

Vilfredo
Posty: 59
Rejestracja: 2009-02-13, 16:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Macie szkolne przezwiska?

Postautor: Vilfredo » 2009-08-02, 17:38

Mnie uczniowie od jakiegoś roku nazywają Herbertem. Nie chodzi jednak o poetę, lecz o socjologa Herberta Spencera, o którym prowadziłem kiedyś lekcje WOSu w ramach elementów socjologii. Potem przezwisko oczywiście ewoluowało i pod koniec roku byłem już "Herbo", "Herbalem" a dla niektórych "Herbusiem" ;) Nie obrażam się, nie przeszkadza mi to, staram się z nimi dobrze żyć. Tym bardziej, że w młodszym gronie też mamy przezwiska na co poniektórych uczniów :>
"Każdy cytat jest skrajnym uproszczeniem i uogólnieniem. Ten też"

Moraw
Posty: 101
Rejestracja: 2011-04-12, 17:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Macie szkolne przezwiska?

Postautor: Moraw » 2011-04-13, 00:07

Wiem, że uczniowie (z resztą od zawsze mam tą ksywę) mówią na mnie Moraw, od nazwiska. Nie przeszkadza mi to, bo znajomi tak od zawsze do mnie mówią, z resztą taki też nick przyjąłem :D
[center]Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae- Marcus Tullius Cicero [/center]

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Macie szkolne przezwiska?

Postautor: haLayla » 2011-04-13, 01:27

Dziwi mnie, że sobie na to pozwalasz.
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Macie szkolne przezwiska?

Postautor: vuem » 2011-04-13, 06:28

A jaki sposób miałby zabronić uczniom, by tak na niego nie mówili?

Uczniowie rzadko między sobą mówią o nauczycielu per pan Kowalski. Ty tak nie robiłeś?

Moraw
Posty: 101
Rejestracja: 2011-04-12, 17:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Macie szkolne przezwiska?

Postautor: Moraw » 2011-04-13, 09:52

Ale nie mówią tego do mnie przecież:) Tylko między sobą, więc tego nie słyszę, tylko wiem, że tak jest. Większość nauczycieli ma jakieś przezwiska, z resztą kiedy chodziłem do liceum było podobnie. A wśród paczki znajomych różne przezwiska są normalne, więc i ja mam.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Macie szkolne przezwiska?

Postautor: haLayla » 2011-04-13, 18:27

vuem pisze:A jaki sposób miałby zabronić uczniom, by tak na niego nie mówili?


Np. zwracając im uwagę, że nie życzy sobie, by odnosili się do niego inaczej niż jest to zgodne z zasadami kultury, czy zwyczajem przyjętym w tej szkole.

vuem pisze:Uczniowie rzadko między sobą mówią o nauczycielu per pan Kowalski. Ty tak nie robiłeś?


A jakie to ma znaczenie? Ja piszę o czymś innym. Zresztą post mojego przedpiszcy wszystko mi już wyjaśnił.
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Macie szkolne przezwiska?

Postautor: vuem » 2011-04-13, 21:19

haLayla pisze:Ja piszę o czymś innym. Zresztą post mojego przedpiszcy wszystko mi już wyjaśnił.


No wyjaśnił. I teraz powinieneś rozumieć jakie ma znaczenie to co ja napisałem. :wink:


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”

cron