Wagary całej klasy

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

antares140
Posty: 96
Rejestracja: 2009-11-11, 00:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: antares140 » 2010-12-18, 22:13

Afroditte pisze:
antares140 pisze:odrobienie tych zajęć czyli zostawanie po lekcjach każdego dnia po godz. lub dwóch żeby odrobić cały dzień


Dlaczego? Dla nauczyciela to kara przecież - chyba, że ma podwójnie zapłacone - za godzinę nieobecności i odpracowaną godzinę :) choć wychowawczo i tak mi się to nie podoba.

antares140 pisze:brak wycieczki klasowej, nie uczestniczenie w szkolnej uroczystości.

To nic nowego - te same schematy stosujemy w publicznych szkołach. Łudziłam się na jakieś odkrywcze podejście.

antares140 pisze: szkołach prywatnych klasy są mniejsze - nawet bym powiedział bardzo małe


Jak mniejsze i jak małe? Ja uczę w klasach od 6-cio do 22-osobowych, Przy czym 22-osobowa jest tylko jedna.

antares140 pisze:zwiększone godziny z różnych przedmiotów, dodatkowe zajęcia wyrównawcze, fakultety, indywidualne podejście.


Ogólniki. Niczym to nie wyróżnia szkoły prywatnej od publicznej. Zajęcia o których piszesz są w każdej szkole publicznej.



Myślę, że dla nauczyciela kara to nie będzie, bo za każdą dodatkową godzinę będzie mieć wypłacone pieniądze, w mojej szkole największa klasa to obecnie 11 osób a najmniejsza jest 5 klasa Szkoły Podstawowej tylko 3 osoby. Ile macie w państwówce godzin, ja podam przykład np. gimnazjum w mojej szkole 1 i 2 klasa - 4 godz. angielskiego + 3 godz. fakultetu dodatkowo jedna dziewczyna uczy się angielskiego od podstaw bo nic z tego przedmiotu nie umiał to ma z nauczycielką dodatkowo dwie godziny, 3 klasa - 5 angielskiego i 3 godz. fakultetu, z matematyką i z j. polskim podobnie wiec jeśli nawet szkoła państwa ma fakultety to na pewno nie w takim wymiarze godzin.

antares140
Posty: 96
Rejestracja: 2009-11-11, 00:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: antares140 » 2010-12-18, 22:21

miwues pisze:
antares140 pisze:oczywiście wagary zostały usprawiedliwione przez rodziców
Oczywiście. To norma - w szkołach dla idiotów.


Bardzo Dziękuje Za Nazwanie mnie i moich uczniów idiotami, Jeszcze Raz Bardzo Dziękuje. Był to mój ostatnio post na tym forum!

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: Afroditte » 2010-12-18, 22:26

antares140 pisze: gimnazjum w mojej szkole 1 i 2 klasa - 4 godz. angielskiego + 3 godz. fakultetu dodatkowo jedna dziewczyna uczy się angielskiego od podstaw bo nic z tego przedmiotu nie umiał to ma z nauczycielką dodatkowo dwie godziny, 3 klasa - 5 angielskiego i 3 godz. fakultetu, z matematyką i z j. polskim podobnie


Czyli dzieci siedzą co najmniej po 12 godzin w szkole :)

Gwoli ścisłości - nigdzie nie stwierdziłam, że szkoła prywatna jest lepsza czy gorsza od państwowej i jestem daleka od takich stwierdzeń. Jednakże wątek jest o wagarach popełnianych przez całą klasę i myślałam, że choć w tej kwestii dowiem się czegoś odkrywczego, co stosujesz w szkole prywatnej.

Wychowanie - to jedno z zadań szkoły (nie ważne jakiej), więc jakie kroki proponujesz przedsięwziąć gdy wagaruje cała klasa?
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: Afroditte » 2010-12-18, 22:30

miwues pisze:Bo nie jesteś jeszcze mentalnie nauczycielem, lecz uczniem wykonującym obowiązki nauczyciela.


Najwyraźniej się nie myliłeś.
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: haLayla » 2010-12-18, 22:33

Po przeczytaniu całego wątku:

Obrazek
<3

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Wagary całej klasy

Postautor: renati23 » 2010-12-22, 20:47

antares140 pisze:ale kto na wagary nie chodził ?:)

ja :>
wagary, ściąganie, nie odrabianie zadań domowych, nie prowadzenie zeszytu przedmiotowego ....nie zabraniam tego uczniom - a proszę bardzo - ja tylko przedstawiam na początku konsekwencje jakie im grożą, kiedy ... uciekną, złapię na ściąganiu, nie będą mieli zadania domowego, zeszytu .... i konsekwentnie je stosuję :twisted: :twisted: :twisted: najczęściej próbują raz lub dwa czegoś nie mieć , :mrgreen: a ściąganie czy wagary zdarzają się tyko raz :lol: uczniowie potrafią dobrze kalkulować :mrgreen:
tłumaczę im, że Życie to ciągłe podejmowanie różnych decyzji i ... ponoszenie konsekwencji ich :wink:

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: Afroditte » 2010-12-29, 20:17

renati23 pisze:wagary, ściąganie, nie odrabianie zadań domowych, nie prowadzenie zeszytu przedmiotowego ....nie zabraniam tego uczniom - a proszę bardzo - ja tylko przedstawiam na początku konsekwencje jakie im grożą, kiedy ... uciekną, złapię na ściąganiu, nie będą mieli zadania domowego, zeszytu .... i konsekwentnie je stosuję


Robię to i ja i myślę że wielu z nas, lecz pytanie brzmi co zrobić gdy już na takie wagary pójdą - konkretnie co konsekwentnie stosujesz?
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: Afroditte » 2011-01-04, 17:15

Opisane przeze mnie działania pomogły - i nie było to mycie podłóg.

Jestem po prostu ciekawa sposobów starszych stażem kolegów po fachu, zawsze czegoś można się nauczyć - tak sądzę.
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: Afroditte » 2011-01-06, 18:45

Z relacji uczniów i nauczycieli wynika, że tak. Jeden nauczyciel jedynie stwierdził, że nie będzie wprowadzał moich ustaleń gdy uważa, że na jego lekcji uczniowie CI są grzeczni, czego nie uważam za porażkę pedagogiczną.
"My wish is world's command"


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”