Wagary całej klasy

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

adner
Posty: 455
Rejestracja: 2008-03-28, 19:16
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: adner » 2010-12-18, 19:25

Jeszcze miwuesie u tego językowca przegapiłeś PODŁUG :lol2: Wykrywacz uczniów piszących jako "nauczyciel" aż brzęczy.
As I kissed her goodbye I said, all beauty must die
And lent down and planted a rose between her teeth

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: haLayla » 2010-12-18, 19:41

antares140 pisze:ale kto na wagary nie chodził ?:)


A ja paliłem papierosy. Nałogowo w dużych ilościach. Czyli jeśli złapałbym swoje dziecko na paleniu, to nie powinienem go karać? Nie bądź śmieszny. Dobrą praktyką cywilizacyjną jest ustrzeżenie dzieci od błędów rodziców/wychowawców. Tłumaczenie, że ja w jego wieku, to... ma tylko u mecenas w Annie Marii Wesołowskiej jakikolwiek walor.
<3

antares140
Posty: 96
Rejestracja: 2009-11-11, 00:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: antares140 » 2010-12-18, 21:02

Wszyscy zgadzamy się, że wagary trzeba karać ale nie takimi karami jak wy proponujecie bo dla mnie jest to zwykłe poniżenie ucznia, otóż u mnie na lekcji nie panuje "syf" ale każdy uczeń wie, że jeśli rzuci papierek to ten papierek podniesie i wyrzuci, ja jestem nauczycielem który potrafi zrozumieć ucznia a nie tylko karać za wszystko.

Koleżanka miwues uważa, że takie szkoły w której ja pracuje powinno się zlikwidować a ja uważam wręcz przeciwnie, wspaniale uczymy i wychowujemy naszych wychowanków o czym świadczy zawsze najlepiej napisany w mieście Egzamin Gimnazjalny i Sprawdzian po Szóstej Klasie. Takie szkoły dają szanse wielu dzieciom które nie odnalazły by się w szkole państwowej, dzięki małym klasą trafiamy do każdego, dzięki zajęciom dodatkowym nadrobimy każde zaległości.

Tak jest językowcem, jestem Polakiem ale za raz po urodzeniu rodzice razem ze mną wyjechali za granicę, cały okres dorastania spędziłem zagranicą a języka polskiego uczyła mnie tylko mama, po studiach postanowiłem zostać w Polsce i realizować się jako nauczyciel.


Jeśli kogoś uraziłem moją pisownią bądź, że piszę na tym forum to PRZEPRASZAM.

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: Afroditte » 2010-12-18, 21:26

miwues pisze:antares140 napisał/a:
u mnie w szkole uczniowie tak by zignorowali takie polecenia
Takie szkoły powinny być zlikwidowane.


Popieram.



antares140 pisze:po zmianie nauczyciele odrobili tą jedną godzinę i nie było z tym żadnego problemu


:shock: :shock: :shock:

Nauczyciele odrobili godzinę na której nie było uczniów? Jak to możliwe? Jakim prawem w zasadzie? Mniemam, iż w trakcie wagarów uczniów nauczyciel był gotów do pracy z klasą której nie ma, więc w pracy był - dlaczego więc odpracowano tę godzinę?
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: malgala » 2010-12-18, 21:31

antares140 pisze:wagary trzeba karać ale nie takimi karami jak wy proponujecie bo dla mnie jest to zwykłe poniżenie ucznia

Praca jest poniżeniem? To czemu pracujesz?
A może to tylko praca fizyczna poniża?
antares140 pisze:ja jestem nauczycielem który potrafi zrozumieć ucznia a nie tylko karać za wszystko

Raczej usprawiedliwić jego niewłaściwe zachowanie.
antares140 pisze:Koleżanka miwues uważa, że takie szkoły w której ja pracuje powinno się zlikwidować a ja uważam wręcz przeciwnie, wspaniale uczymy i wychowujemy naszych wychowanków o czym świadczy zawsze najlepiej napisany w mieście Egzamin Gimnazjalny i Sprawdzian po Szóstej Klasie.

Raczej nie koleżanka :wink: no i te wielkie litery :roll:
Najlepsze w mieście wyniki egzaminu gimnazjalnego i sprawdzianu nie świadczą jeszcze o jakości nauczania, a do wychowania nijak się mają. To dowodzi jedynie, że uczycie pod egzamin, co bardzo mało ma wspólnego z prawdziwym nauczaniem.
antares140 pisze:Takie szkoły dają szanse wielu dzieciom które nie [b]odnalazły by[/b] się w szkole państwowej, dzięki małym klasą trafiamy do każdego, dzięki zajęciom dodatkowym nadrobimy każde zaległości.

Nawet by mnie to stwierdzenie rozbawiło, gdyby znów nie rażące błędy. I nie tłumacz się wychowaniem poza krajem, bo na pisownię partykuły "by" @Miwues kilkakrotnie uwagę zwracał, a jako językowiec sam powinieneś zwrócić uwagę na zgodność formy gramatycznej przymiotnika z rzeczownikiem. Czyżby w języku niemieckim ta zasada nie obowiązywała?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wagary całej klasy

Postautor: edzia » 2010-12-18, 21:33

antares140 pisze:zrozumieć ucznia a nie tylko karać za wszystko
"W przyrodzie nie ma kar ani nagród - są konsekwencje." Robert Ingersoll

antares140
Posty: 96
Rejestracja: 2009-11-11, 00:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: antares140 » 2010-12-18, 21:33

Już Panu tłumaczę, był problem z nauczyciel który był mi znany i dyrekcji, klasa uciekła gdyż nie chciała mieć z panią Anią lekcji fizyki, oczywiście wagary zostały usprawiedliwione przez rodziców a dyrekcja zmieniła nauczyciela, a nowa nauczycielka odrobiła z nimi tą jedną utraconą godzinę

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: Afroditte » 2010-12-18, 21:37

antares140 pisze:Już Panu tłumaczę, był problem z nauczyciel który był mi znany i dyrekcji, klasa uciekła gdyż nie chciała mieć z panią Anią lekcji fizyki, oczywiście wagary zostały usprawiedliwione przez rodziców a dyrekcja zmieniła nauczyciela, a nowa nauczycielka odrobiła z nimi tą jedną utraconą godzinę


To dla mnie nieprawdopodobne. :shock:
"My wish is world's command"

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wagary całej klasy

Postautor: edzia » 2010-12-18, 21:39

antares140 pisze:klasa uciekła gdyż nie chciała mieć z panią Anią lekcji fizyki
:shock:
antares140 pisze:oczywiście wagary zostały usprawiedliwione przez rodziców
:shock: :shock:
antares140 pisze:a nowa nauczycielka odrobiła z nimi tą jedną utraconą godzinę
:shock:

Aaa, już wiem! To cytowane wyżej powiedzenie odnosi się do nauczycielki, nie do uczniów! :mrgreen:

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: malgala » 2010-12-18, 21:40

antares140 pisze:klasa uciekła gdyż nie chciała mieć z panią Anią lekcji fizyki, oczywiście wagary zostały usprawiedliwione przez rodziców a dyrekcja zmieniła nauczyciela, a nowa nauczycielka odrobiła z nimi tą jedną utraconą godzinę

Cyrk na kółkach :roll:
Uczniowie uciekają z lekcji, bo nie chcą mieć zajęć z tym nauczycielem, rodzice usprawiedliwiają wagary (a kto dał im takie kompetencje), czyli wychowawca nie ma nic do gadania, a dyrekcja, żeby nie stracić uczniów (a raczej kasy ich rodziców) zmienia nauczyciela, bo tamtego sobie nie życzą. Na dodatek nowa nauczycielka robi z uczniami dodatkową lekcję i to pewnie za friko.
Dom wariatów a nie szkoła.

antares140
Posty: 96
Rejestracja: 2009-11-11, 00:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: antares140 » 2010-12-18, 21:47

Nie za "friko" ponieważ za tą godzinę dodatkową miała wypłacone tak jak za każdą godzinę uwzględnioną w planie,szkoły prywatne mają trochę inną specyfikę niż szkoły państwowe, ja uważam, że szkoły prywatne lepiej spełniają swoją role.

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: Afroditte » 2010-12-18, 21:50

antares140 pisze:ja uważam, że szkoły prywatne lepiej spełniają swoją role.


W jakim zakresie?

Co do wagarów, skoro "nasze" pomysły są poniżające, to jakie Ty możesz zapronować?
"My wish is world's command"

antares140
Posty: 96
Rejestracja: 2009-11-11, 00:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: antares140 » 2010-12-18, 21:58

Afroditte pisze:
antares140 pisze:ja uważam, że szkoły prywatne lepiej spełniają swoją role.


W jakim zakresie?

Co do wagarów, skoro "nasze" pomysły są poniżające, to jakie Ty możesz zapronować?


Otóż co do pomysłów to np. odrobienie tych zajęć czyli zostawanie po lekcjach każdego dnia po godz. lub dwóch żeby odrobić cały dzień, brak wycieczki klasowej, nie uczestniczenie w szkolnej uroczystości.

Teraz co do pierwszego pytanie w szkołach prywatnych klasy są mniejsze - nawet bym powiedział bardzo małe, zwiększone godziny z różnych przedmiotów, dodatkowe zajęcia wyrównawcze, fakultety, indywidualne podejście.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: vuem » 2010-12-18, 21:59

Jeśli się komuś wydaje na podstawie niektórych wpisów w tym wątku, że tak idiotycznie do pracy podchodzi się we wszystkich szkołach "niepublicznych", to...uwierzcie na słowo, że tak nie jest :wink:

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Wagary całej klasy

Postautor: Afroditte » 2010-12-18, 22:06

antares140 pisze:odrobienie tych zajęć czyli zostawanie po lekcjach każdego dnia po godz. lub dwóch żeby odrobić cały dzień


Dlaczego? Dla nauczyciela to kara przecież - chyba, że ma podwójnie zapłacone - za godzinę nieobecności i odpracowaną godzinę :) choć wychowawczo i tak mi się to nie podoba.

antares140 pisze:brak wycieczki klasowej, nie uczestniczenie w szkolnej uroczystości.

To nic nowego - te same schematy stosujemy w publicznych szkołach. Łudziłam się na jakieś odkrywcze podejście.

antares140 pisze: szkołach prywatnych klasy są mniejsze - nawet bym powiedział bardzo małe


Jak mniejsze i jak małe? Ja uczę w klasach od 6-cio do 22-osobowych, Przy czym 22-osobowa jest tylko jedna.

antares140 pisze:zwiększone godziny z różnych przedmiotów, dodatkowe zajęcia wyrównawcze, fakultety, indywidualne podejście.


Ogólniki. Niczym to nie wyróżnia szkoły prywatnej od publicznej. Zajęcia o których piszesz są w każdej szkole publicznej.
"My wish is world's command"


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”