klasa "orłów"

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

MyszkaMikiGraWGuziki
Posty: 2
Rejestracja: 2011-01-04, 18:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

klasa "orłów"

Postautor: MyszkaMikiGraWGuziki » 2011-01-04, 19:00

witam, możliwe że zdubluje temat ale nie mam czasu przeszukiwać wszystkich postów na temat dyscypliny i nauczania

a więc, po wprowadzeniu obowiązkowego podziału na grupy językowe ze względu na stopień zaawansowania w gim, w grupie podstawowej "dostało" mi się 11 osób - 10 chłopców i 1(!) dziewczyna. Uczniowie ci od klasy bodajże 4 uczą się języka a obecnie znajdują się na poziomie właśnie tej 4 klasy albo i niżej. Kompletnie im nie zależy, na lekcji rozmawiają, nie odrabiają zadań (oczywiście wyjątkiem jest rodzynka i jeden chłopak, który specjalnie "dostał się" do grupy słabszej żeby nie musieć się uczyć) i ogólnie wszystko im wisi. Właśnie poprawiłam sprawdziany i średnia jest zatrważająca 1,7 (2*dst, 2*dop, 7*ndst).
Już nie wiem co mam z nimi zrobić, jak ich motywować - to że teraz język jest b.ważny bo praca za granicą itp to dla nich nie argument bo "ojciec kolegi nie zna ang a zarabia ileśtam tys funtów w anglii). Za półtora roku egzamin gim. a na temat wyników dyr będzie miał coś do powiedzenia a na pewno nie będzie to nic miłego (no chyba że orzełkom uda się ustrzelać te abc... ;) )

Pomóżcie...

Rysiob
Posty: 34
Rejestracja: 2007-04-10, 11:41

Re: klasa "orłów"

Postautor: Rysiob » 2011-01-06, 18:38

MyszkaMikiGraWGuziki pisze:"ojciec kolegi nie zna ang a zarabia ileśtam tys funtów w anglii).


Taaa... Tylko co ten "ojciec kolegi" tam robi bez znajomość języka to już się nie chwali...

Jeśli chodzi o zmotywowanie... Ciężko coś doradzić, nie znając klasy - każda grupa to inni ludzie i różnie reagują. To taki wiek, że są wściekli na wszystkich i o wszystko, więc urazić, zdenerwować ich bardzo łatwo. Myślę, że musisz wymyślić jakiś sposób, by im wjechać na ambicję... :roll:

MyszkaMikiGraWGuziki
Posty: 2
Rejestracja: 2011-01-04, 18:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: klasa "orłów"

Postautor: MyszkaMikiGraWGuziki » 2011-01-07, 14:46

Tylko co ten "ojciec kolegi" tam robi bez znajomość języka to już się nie chwali...

bo zapewne nie ma czym się chwalić...
próbowałam pójść dalej tym tropem i parę lekcji później opowiedziałam im historię (autentyczną) dwóch znajomych który pracują u jednego bossa, wykonują jedną i tą samą pracę a ten który zna ang zarabia 2x więcej niż ten co nie zna... byli pod wrażeniem, ale tylko przez 15min bo później im już przeszło...

ehh nie wiem... trzem z nich pasowałoby dać ndst na półrocze, może to byłaby motywacja, ale z drugiej strony to może być demotywacja. Ciężka sprawa. Jakby ktoś miał jakiś pomysł to byłabym wdzięczna :)


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”