Chamstwo i poprawa spr - co byście zrobili w tej sytuacji?

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

andrzej.s
Posty: 7
Rejestracja: 2008-04-29, 21:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Chamstwo i poprawa spr - co byście zrobili w tej sytuacji?

Postautor: andrzej.s » 2011-06-10, 20:43

Witajcie,

mam w liceum dwie dziewczyny (uczę francuskiego), które od początku roku totalnie olewają przedmiot i mnie. Jedna się nie nadaje kompletnie do szkoły, druga jest po prostu leniwa i ma wszystko gdzieś. Zainteresowane są tylko tym, co się dzieje za oknem albo kto do nich pisze smsy. Zacząłem to olewać, bo wiem, że nie zdadzą tego roku. Być może jestem tutaj nie w porządku, bo tyle krwi ile one mi napsuły przez ostatnie miesiące to jeszcze nikt. Zero kultury osobistej, chamowate i wiecznie z pretensjami, potrafią powiedzieć co im ślina na język przyniesie i wyjść po prostu z klasy. Długo się litowałem nad ich głupotą (głównie przez chorą dyrektorkę, która je broniła i "próbowała się wcielić w ich skórę"). Dziewczyny łapały jedynki za jedynkami + kilka trójek czy tam czwórek z rzeczy mniej istotnych, wystawiłem im jako prognozę 1/2. Zrobiłem dwa sprawdziany, oba napisały na 1. Pierwszy poprawiały: znowu 1! Później im to podzieliłem na dwie części i zaliczyły na 2=. Głupi byłem, bo powinienem był stosować zamordyzm i by z tego nie wyszły. Ostatnio jednak pokazują po raz kolejny, jak to głęboko mają w dupie to co mówię i czego wymagam. Teraz tak: ostatni sprawdzian napisały na 1. Teraz chcą we wtorek go poprawiać. Pozowlić im na to czy może odmówić odwołując się do łamania statutu w punktach przestrzegania regulaminu ucznia, odnoszenia się z szacunkiem do społeczności szkolnej i systematycznej nauki i pracy? Dziewczyny nadal wierzą, że będę dobrym wujkiem i im zaliczę ich bełkot i popelinę - ja natomiast mam ich tak serdecznie dość (pomijając brak elementarnej wiedzy z przedmiotu), że jakieś konsekwencje wyciągnąć muszę. Pytanie: jak to zrobić najefektywniej?

Za pomoc z góry dziękuję!

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Chamstwo i poprawa spr - co byście zrobili w tej sytuacji?

Postautor: vuem » 2011-06-11, 07:21

Sierpień. Liceum, to nie żłobek, muszą przynajmniej zacząć dorastać, a odpowiedzialność za własne czyny jest jednym z elementów.
Nie może być tak, że to nauczycielowi, czy dyrekcji ma bardziej zależeć niż uczniowi.

andrzej.s pisze:która je broniła i "próbowała się wcielić w ich skórę"


I co będąc w tej ich skórze zobaczyła? :wink:

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Chamstwo i poprawa spr - co byście zrobili w tej sytuacji?

Postautor: Jolly Roger » 2011-06-11, 10:40

andrzej.s

czytając twój wpis odnoszę wrażenie, że poziomem niewiele odbiegasz od wspomnianych uczennic
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

andrzej.s
Posty: 7
Rejestracja: 2008-04-29, 21:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: Chamstwo i poprawa spr - co byście zrobili w tej sytuacji?

Postautor: andrzej.s » 2011-06-12, 12:22

vuem pisze:Sierpień. Liceum, to nie żłobek, muszą przynajmniej zacząć dorastać, a odpowiedzialność za własne czyny jest jednym z elementów.
Nie może być tak, że to nauczycielowi, czy dyrekcji ma bardziej zależeć niż uczniowi.


No widzisz, tutaj to nieco inaczej wygląda. Lecz moje poglądy są podobne do Twoich.

andrzej.s pisze:która je broniła i "próbowała się wcielić w ich skórę"


vuem pisze:I co będąc w tej ich skórze zobaczyła? :wink:


Że dziewczyny mają takie, a nie inne podejście, bo czuły się źle traktowane itp. itd.

andrzej.s
Posty: 7
Rejestracja: 2008-04-29, 21:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: Chamstwo i poprawa spr - co byście zrobili w tej sytuacji?

Postautor: andrzej.s » 2011-06-12, 12:22

Jolly Roger pisze:andrzej.s

czytając twój wpis odnoszę wrażenie, że poziomem niewiele odbiegasz od wspomnianych uczennic


Czytając Twój wpis odnoszę wrażenie, że nic nie wnosisz do dyskusji.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Chamstwo i poprawa spr - co byście zrobili w tej sytuacji?

Postautor: vuem » 2011-06-12, 13:23

andrzej.s pisze:Że dziewczyny mają takie, a nie inne podejście, bo czuły się źle traktowane itp. itd.


:wink:


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”