informator o gimnazjach

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

informator o gimnazjach

Postautor: katty » 2012-02-10, 12:52

Moi uczniowie lada moment będą wyfruwać z podstawówki i wielu rodziców przychodzi do mnie po poradę, jakie gimnazjum wybrać. Oczywiście o tym, czym się kierować przy wyborze, rozmawiałam już i z rodzicami, i z dziećmi, rodzice jednak pytają mnie o podpowiedź co do konkretnego gimnazjum i w tej kwestii niestety nie jestem w stanie im za wiele pomóc. Kojarzę tzw. "dobre" gimnazja, w szczególności gimnazja językowe (w końcu jestem anglistką), niemniej dzieciom osiągającym słabsze wyniki w nauce, ale grzecznym, kulturalnym i chętnym do pracy nie wiem, co doradzić. Co gorsza, nie każdy ma dostęp do internetu i nie może sobie poczytać, dlatego też chciałam Was zapytać, czy kojarzycie może jakieś informatory przedstawiające różne gimnazja w formie publikacji. Jak dawno temu wybierałam liceum, pamiętam, że uważnie studiowałam informator Perspektyw, czy jest coś takiego dotyczącego gimnazjum?

izkaolek
Posty: 93
Rejestracja: 2012-01-23, 14:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: informator o gimnazjach

Postautor: izkaolek » 2012-03-09, 10:34

Niektóre renomowane licea mają też swoje gimnazja. Można wybrać te z rankingu "Perspektyw". Osobiście nie jestem zwolenniczką "wyścigu szczurów" i długich dojazdów do szkoły już na poziomie gimnazjum. Swoim dzieciom sugerowałam gimnazjum rejonowe, ewentualnie jakieś w pobliżu. Ważniejszy był odpowiedni dobór klasy np. dwujęzycznej, integracyjnej, humanistycznej itp. w zależności od predyspozycji i oczekiwań dzieci. W gimnazjum stawiałam na naukę języków, bo choć w liceum młodzież wybiera potem profil pod kątem przyszłych studiów, to często i tak im się to zmienia, a potem samodzielnie pod kierunkiem nauczyciela przygotowują się do rozszerzenia z innych przedmiotów niż założone było w danym profilu klasy. Gimnazjum należy moim zdaniem potraktować jeszcze na spokojnie. :wink:


Wróć do „Wychowawca klasy”