adnotacja na świadectwie - upośledzenie umysłowe

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Irysek
Posty: 24
Rejestracja: 2011-06-12, 18:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

adnotacja na świadectwie - upośledzenie umysłowe

Postautor: Irysek » 2012-06-25, 20:51

Witajcie!

Mam uczennicę (pierwsza klasa gimnazjum) z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim. Dla uczennicy na początku roku szkolnego powstał Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny, realizowany przez cały właśnie mijający rok szkolny. W związku z tym moje pytanie brzmi: czy owa uczennica powinna mieć odpowiednią adnotację na świadectwie promocyjnym do klasy drugiej? W programie do wypisywania świadectw, z którego korzystam istnieje takowa opcja do zaznaczenia. Moim zdaniem powinnam ją zaznaczyć. Jak Wy uważacie? Nie mogę w rozporządzeniu znaleźć konkretnej informacji na interesujący mnie temat, ale może źle szukam. Pomóżcie, proszę.

pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: adnotacja na świadectwie - upośledzenie umysłowe

Postautor: linczerka » 2012-06-25, 21:22

Na pewno się umieszcza adnotację. Dziś na radzie przypomniano zainteresowanym o tym fakcie. Zobacz tu: http://www.kuratorium.lodz.pl/page/inde ... 00&id=1856
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Irysek
Posty: 24
Rejestracja: 2011-06-12, 18:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: adnotacja na świadectwie - upośledzenie umysłowe

Postautor: Irysek » 2012-06-25, 21:41

Dzięki, Linczerko!:)

„uczeń/uczennica realizował(a) program nauczania dostosowany do indywidualnych możliwości i potrzeb na podstawie orzeczenia wydanego przez zespól orzekający w ..." - dokładnie taka adnotacja jest w używanym przeze mnie programie. Czy mam dopisać, że chodzi o orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, podać nr orzeczenia oraz dodać, że ten zespół orzekający znajduje się dajmy na to przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w miejscowości x? Czy może lepiej nie modyfikować za bardzo?

pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: adnotacja na świadectwie - upośledzenie umysłowe

Postautor: ann » 2012-06-25, 21:52

Cytując:
"W świadectwach szkolnych promocyjnych oraz świadectwach ukończenia szkoły, wydawanych uczniom z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, na drugiej stronie świadectwa nad "Wynikami klasyfikacji końcoworocznej" umieszcza się adnotację "uczeń/uczennica realizował(a) program nauczania dostosowany do indywidualnych możliwości i potrzeb na podstawie orzeczenia wydanego przez zespół orzekający działający w ………..", wpisując nazwę poradni psychologiczno-pedagogicznej, w której działa zespół , który wydał orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego."
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

mortus22
Posty: 4
Rejestracja: 2012-05-10, 18:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: adnotacja na świadectwie - upośledzenie umysłowe

Postautor: mortus22 » 2013-04-14, 19:08

Tę samą adnotację, którą pisze się na drugiej stronie świadectwa, należy także umieścić w arkuszach ocen.

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: adnotacja na świadectwie - upośledzenie umysłowe

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2013-04-14, 21:13

mortus22 pisze:Tę samą adnotację, którą pisze się na drugiej stronie świadectwa, należy także umieścić w arkuszach ocen.
Dobrze, że o tym TERAZ piszesz. Irysek NA PEWNO to wykorzysta.

mortus22
Posty: 4
Rejestracja: 2012-05-10, 18:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: adnotacja na świadectwie - upośledzenie umysłowe

Postautor: mortus22 » 2013-04-15, 18:13

Iryskowi ta informacja się nie przyda, ale może się przydać innym osobom :D


Wróć do „Wychowawca klasy”

cron