niedostarczony arkusz ocen

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

aanka
Posty: 1
Rejestracja: 2009-02-03, 19:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

niedostarczony arkusz ocen

Postautor: aanka » 2014-03-19, 21:27

Witajcie.
To mój pierwszy wpis tutaj, wcześniej tylko się przyglądałam. Jestem wychowawcą od roku, więc wciąż się uczę i zbieram doświadczenia.
Od tego roku do mojej klasy doszedł nowy uczeń. Sprawdzając arkusze ocen na początku roku, założyłam nowemu uczniowi arkusz, ale nie miałam tego z poprzedniej szkoły. Zgłosiłam to i oddałam teczkę do sekretariatu. Byłam pewna, że ten brakujący dokument wkrótce zostanie przesłany przez szkołę, do której dotychczas uczeń uczęszczał.
Jak się okazało (przy okazji spodziewanej kontroli) arkusza nie ma do dziś dnia. Rozpętała się burza, bo nie jest wiadomo teraz, czy uczeń ma zrealizowane godziny z takich przedmiotów jak plastyka, muzyka i technika.
Próbuje mi się udowodnić winę, że to ja powinnam tego dopilnować, żeby arkusz dotarł. Poradźcie mi, bo juz sama się gubię. Ja poinformowałam, że brakuje mi jednego arkusza sekretariat, to już w gestii osób pracujących tam jest uzyskanie tego brakującego dokumentu, nie w mojej?
Siedzę i się gryzę.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: niedostarczony arkusz ocen

Postautor: linczerka » 2014-03-19, 21:36

Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: niedostarczony arkusz ocen

Postautor: Peonia » 2014-03-20, 06:53

To nie jest twoja wina. To niedopatrzenie dyrektora i sekretariatu, tak jak czytamy w wątku OSKKO, więc się nie gryź, tylko porozmawiaj z dyrektorem o przepisach, które o tym mówią. Sekretarka musi jeszcze wprowadzić nazwisko ucznia do księgi/wykazu uczniów uczęszczających do szkoły. Po otrzymaniu arkusza ocen ze starej szkoły sekretarka zobowiązana jest włożyć odpis arkusza do teczki arkuszy, a nie ty.


Wróć do „Wychowawca klasy”