Pomysły na spędzenie DEN

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

embe
Posty: 10
Rejestracja: 2014-05-06, 08:56
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: embe » 2014-10-01, 23:34

Karta Nauczyciela

Art. 74.
W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych.

carina22
Posty: 14
Rejestracja: 2012-08-22, 12:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: carina22 » 2014-10-01, 23:39

To jeszcze znalazłam taką informację:
Dzień Edukacji Narodowej uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest on wolny od zajęć lekcyjnych. W rocznym planie pracy każdej szkoły ten dzień jest jedną z ważniejszych dat związanych z organizacją roku szkolnego. O tym, w jaki sposób w szkole obchodzone będzie święto pracowników oświaty, decyduje:
dyrektor, kierując działalnością szkoły (art. 39 ust. 1 pkt 1 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty),
rada pedagogiczna, zatwierdzając plan pracy szkoły (art. 41 ust. 1 pkt 1 ww. ustawy),
rodzice, opiniując plan pracy szkoły (art. 50 ust. 2 pkt 4 ww. ustawy).
Nie ma zajęć lekcyjnych, ale nauczyciel powinien być w szkole

W tym dniu nie prowadzi się z uczniami zajęć edukacyjnych, ale nie jest to podstawą do zwolnienia ich z obecności w szkole. W szkole obecni są także nauczyciele i inni pracownicy niepedagogiczni. Obecnym w szkole uczniom dyrektor ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo i opiekę (art. 39 ust. 1 pkt 3 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty oraz § 2 rozporządzenia ministra edukacji narodowej i sportu z 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach).


Czyli w gimnazjum mojej córki to nauczyciele zdecydowali zapewne, że zamiast marnować czas będą normalne lekcje:)

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2014-10-02, 20:10

carina22 pisze:To jeszcze znalazłam taką informację:
Informacja nie stanowi prawa, a określenie "ustawowo" pochodzi wprost z ustawy, a nie informacji.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: haLayla » 2014-10-03, 11:36

embe pisze:Karta Nauczyciela

Art. 74.
W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych.


Od zajęć lekcyjnych, a nie od pracy.
<3

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: iluka » 2014-10-03, 17:45

haLayla pisze:Od zajęć lekcyjnych, a nie od pracy.
Przecież chyba nikt tak nie pisał???
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Wychowawca klasy”