problem z klasą

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
mimi44a
Posty: 34
Rejestracja: 2008-05-20, 18:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

problem z klasą

Postautor: mimi44a » 2009-06-09, 15:46

witam
mam problem z moją klasą wychowawczą i potrzebuję pomocy. Zawinił zarówno nauczyciel oraz uczniowie.. nie wiem jak już z nimi rozmawiać bo tylko u jednego nauczyciela jest totalny brak dyscypliny..rozmawiałam z nimi z 1000 razy i wydawało mi sie ze osiagnełam juz mój cel po czym oni znów to samo. jak mam z nimi rozmawiać żeby w końcu zmienili zachpwanie i zaczęli szanować tego nauczyciela? Proszę o pomoc :?
“People that hate cats, will come back as mice in their next life” :D

Awatar użytkownika
mimi44a
Posty: 34
Rejestracja: 2008-05-20, 18:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: problem z klasą

Postautor: mimi44a » 2009-06-09, 16:50

Wina nauczyciela polega na tym, że "pozwolił sobie" kolokwialnie mówiąc na to, żeby uczniowie "weszli mu na głowę.." i teraz klasa na tych lekcjach zachowuje się tak że szkoda słów. Wykorzystują to że nauczyciel jest z charakteru flegmatykiem co nie jest jego winą i w pewnym momencie już przekroczyli granice dobrego smaku. Klasa nie rozumiem swojej winy, bo przecież cytuję "jak sobie pa pozwala to co my mamy zrobić?" Problem mój jest taki jak im to wyjaśnić, że jednak nie mogą sobie tak poczyniać i jakiś szacunek należy nawet do takiego nauczyciela mieć.
“People that hate cats, will come back as mice in their next life” :D

Awatar użytkownika
mimi44a
Posty: 34
Rejestracja: 2008-05-20, 18:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: problem z klasą

Postautor: mimi44a » 2009-06-09, 17:17

Tylko jak sprawić żeby klasa jednak zmieniła swoje zachowanie w stosunku do tego nauczyciela? i vice versa? pomysłów mi juz brak. Samo karanie ich nic nie da. Chociaż jest czasem skuteczne ale tylko na krótszą metę.
“People that hate cats, will come back as mice in their next life” :D

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: problem z klasą

Postautor: edzia » 2009-06-09, 20:46

Zbliża się koniec roku szk. Może na początku wyegzekwuj, by tego nauczyciela szczerze przeprosili za swoje zachowanie i wręczyli mu śliczny bukiet kwiatów? Dopilnuj, by byli elegancko ubrani i by przeprosiny były prawdziwe. Może pomogliby porządkować klasopracownię tego nauczyciela? Albo jakieś inne prace przez niego zlecone? Może jakieś dodatkowe zadania? Coś, co choć trochę wynagrodziłoby temu nauczycielowi ich niewłaściwe zachowanie.

Awatar użytkownika
mimi44a
Posty: 34
Rejestracja: 2008-05-20, 18:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: problem z klasą

Postautor: mimi44a » 2009-06-09, 20:56

edzia. dziękuje Ci za wskazówki. :) Mi by sie przydała tez "kara" dla tego nauczyciela bo jego zachowanie na lekcji jest karygodne.. może nie mnie to oceniać, ale sądzę że akurat w tym przypadku byłoby to jak najbardziej słuszne.. Nie sądzę żeby zasłużył na wynagradzanie mu czegokolwiek, aczkolwiek nie dam tego do zrozumienia klasie (która nota bene już przeprosiła bez mojej wyraźnej prośby). Zdarza mu sie delikatnie mówiąc "przekręcać" prawdziwą wersję wydarzeń.. nie wiem co z tym fantem zrobić.. :|
“People that hate cats, will come back as mice in their next life” :D

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: problem z klasą

Postautor: edzia » 2009-06-09, 21:10

mimi44a pisze:Nie sądzę żeby zasłużył na wynagradzanie mu czegokolwiek, aczkolwiek nie dam tego do zrozumienia klasie
Zasmuciłaś mnie tym. Myślę, że swoją postawą "pozwalasz" im traktować tego nauczyciela tak, jak go traktują.
mimi44a pisze:Zdarza mu sie delikatnie mówiąc "przekręcać" prawdziwą wersję wydarzeń..
Robi to celowo? Złośliwie? A może po prostu tak wygląda wersja wydarzeń z jego punktu widzenia? Poza tym chyba nie zamierzasz konfrontować różnych wersji wydarzeń: uczniów i nauczyciela? Może wystarczy po prostu przyjąć je do wiadomości i zająć się wyciągnięciem konsekwencji wobec uczniów?

A w ogóle z Twojego opisu wynika, że prowodyrem jest... nauczyciel. :?

A jak radzi sobie w innych klasach?

Awatar użytkownika
mimi44a
Posty: 34
Rejestracja: 2008-05-20, 18:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: problem z klasą

Postautor: mimi44a » 2009-06-09, 22:10

co do pierwszego cytatu wyciętego z mojej wypowiedzi.. źle mnie zrozumiałaś ..ja jak najbardziej uczniom pokazuję że NIE MOGĄ SIE TAK ZACHOWYWAĆ I DAJE IM KARY ZA TEGO TYPU ZACHOWANIA. Tylko to moja opinia osobista jest...klasa WIE że postępują źle i ja im to ciągle powtarzam.
W innych klasach jest podobnie.... wydaje mi się, że to zachowanie nauczyciela skłania uczniów do takiego zachowania.... :|
“People that hate cats, will come back as mice in their next life” :D


Wróć do „Wychowawca klasy”

cron