Czy można odmówić?

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Krulik
Posty: 41
Rejestracja: 2008-01-06, 00:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Czy można odmówić?

Postautor: Krulik » 2009-06-23, 00:18

Mam pytanie jak w temacie :) czyli czy można odmówić zostania wychowawcą? odeszła od nas ze szkoły jedna nauczycielka i została po niej klasa do przejęcia - jako że nie miałam w tym roku wychowawstwa podejrzewam, że może mi przypaść w udziale jakże wątpliwy zaszczyt zajmowania się tą klasą. I właśnie, czy mogę powiedzieć nie?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Czy można odmówić?

Postautor: Jolly Roger » 2009-06-23, 12:20

Kruliku, a masz jakiś argument poza "nie chce mi się"??

Odmówić można, ale bez poważnych przyczyn to będzie raczej niemile widziane. Zresztą po co pracować w szkole jak się uchyla od jednego z zadań nauczyciela.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Krulik
Posty: 41
Rejestracja: 2008-01-06, 00:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Czy można odmówić?

Postautor: Krulik » 2009-07-07, 23:00

Roger- mam kilka takich powodów (2-3 na 100%:)) i akurat "nie chce mi się" tam nie ma :)))

Chciałam się po prostu dowiedzieć czy w ogóle istnieje możliwość odmowy.

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czy można odmówić?

Postautor: marianka » 2009-07-08, 11:56

Odmówić na zasadzie; "nie bo nie" na pewno nie wchodzi w grę. Jestem pewna, że tak nie chcesz tego załatwić.
Jeśli masz obiektywne powody aby odmówić przedstaw je dyrekcji. Dla równowagi zaproponuj np. poprowadzenie jakiej organizacji, kółka, akcji, gazetki lub zobowiąż się do wykonania jakiegoś innego działania wymagającego sporego zaangażowania.


Wróć do „Wychowawca klasy”