Szukasz miejsca na wyjazd?

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Tankret
Posty: 13
Rejestracja: 2009-08-31, 09:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Szukasz miejsca na wyjazd?

Postautor: Tankret » 2009-08-31, 10:01

Witam, jestem pedagogiem w Salezjańskim Ośrodku Wychowania i Animacji SOWA w Częstochowie.

Zdaję sobie sprawę z problemów jakie pojawiają się kiedy wychowawca chce zorganizować wyjazd dla klasy. Nasz Ośrodek wychodzi na przeciw takim problemom, proponujemy nauczycielom gotowe programy wyjazdów z warsztatami o tematach zarówno profilaktycznych jak i rekreacyjnych. Więcej infromacji na naszej stronie internetowej

http://www.sowa-salezjanie.pl/pakiety_profilaktyczne/

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać.

Tankret
Posty: 13
Rejestracja: 2009-08-31, 09:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Szukasz miejsca na wyjazd?

Postautor: Tankret » 2009-08-31, 11:08

specjalizujemy się z pracą z młodzieżą, zakon prowadzi poprawczaki, świetlice środowiskowe, szkoły, placówki integracyjne, domy dziecka itp. Jeśli miałeś na myśli pracę duszpasterską również ją prowadzimy.
Pracują u nas księża którzy również są z wykształcenia psychologami i terapeutami, pracują również osoby cywilne o wykształceniu psychologicznym i pedagogicznym.

A propozycje są zarówno warsztatów psychoeduakcyjnych, edukacyjnych jak i rekreacyjnych, plastycznych, teatralnych muzycznych itp.

Tankret
Posty: 13
Rejestracja: 2009-08-31, 09:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Szukasz miejsca na wyjazd?

Postautor: Tankret » 2009-08-31, 11:55

wyrywkowość nie jest dobra więc przytoczę więcej propozycji.

* Modele konstruktywnego radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych
* Przyjaźń, miłość, partnerstwo, seksualność
* Wyjaśnianie relacji w klasie
* Randez-vous z poezją
* Mój teatr - moje życie
* Kolor i kształt
* Music was my first love
* Droga do wewnętrznego "ja"
* Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą
* Magia kina
* Jestem cool - sztuka autoprezentacji
* Poszukiwacze zaginionej arki
* Ja cię kocham a ty śpisz
* W poszukiwaniu kwiatu paproci - skarby Jury: przyroda i kultura
* Asertywność
* Jak pokonać Herkulesa?
* Dni integracji

czy programy dla dzieci oprarte na bajkach
* Król Lew
* Niekończąca się opowieść
* Shrek
* Opowieści z Narni
* Charllie i fabryka czekolady
* Horton słyszy Ktosia

co masz na myśli pisząc nowej jakości? krytykować jest łatwo, gorzej proponować.
Jestem otwarty na propozycje, z chęcią coś nowego opracujemy jeśli podrzucisz pomysł.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Szukasz miejsca na wyjazd?

Postautor: Jedliński » 2009-08-31, 12:25

czy programy dla dzieci oprarte na bajkach
* Król Lew
* Niekończąca się opowieść
* Shrek
* Opowieści z Narni
* Charllie i fabryka czekolady
* Horton słyszy Ktosia


Z całym szacunkiem dla mnie to jest kapitulacja kulturowa.Ja nie neguję tego działu terapii bajkami itp.,ale zamiast brać jakieś polskie bajki (w każdym razie nie z Ameryki) to bierze znów coś z skomercjalizowanej amerykańskiej kultury.

Tankret
Posty: 13
Rejestracja: 2009-08-31, 09:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Szukasz miejsca na wyjazd?

Postautor: Tankret » 2009-08-31, 13:32

to może coś kreatywnego teraz a nie prostego? :) każda sugestia się przyda.

a co do postu ciut wyżej, Panie Jedliński, wybieramy bajki które dzieci chętnie oglądają, niosą treści naprawdę kto je wyprodukował ma nie wiele do rzeczy. opracowanie bajek i ułożenie sensownego programu terapii, profilaktyki to nie 5 min. Jeżeli miała by być polska to od nowego roku kalendarzowego będzie Piotruś i Wilk.

powoli zaczynam odnosić wrażenie, że będę tu robił za chłopca od bicia. bo każdy post spotyka się z twardą krytyką.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Szukasz miejsca na wyjazd?

Postautor: renati23 » 2009-08-31, 22:05

Tankret, nie przejmuj się - chłopcy chcą tylko dyskusję rozpocząć - skoro Ty jesteś na "tak" zrozumiałe, że Oni są na "nie" :wink: i robi się ciekawie :twisted:

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Szukasz miejsca na wyjazd?

Postautor: Jedliński » 2009-08-31, 22:57

Bez przesady -kilka delikatnych i kulturalnych uwag to nie twarda krytyka.
Zwykle takie "akwizytorskie" propozycję są olewane i niech się Pan cieszy,że ktoś cokolwiek piszę ;).

Jednak co do tych bajek to nie mogę się zgodzić .


Np.Shrek 2 To trochę z przymróżeniem oka,ale skoro twierdzi to poważne towarzystwo :

Druga część przygód ogra może z twojego dziecka zrobić homo- lub transseksualistę

Tak przynajmniej twierdzą członkowie brytyjskiej organizacji broniącej tradycyjnych wartości rodzinnych Traditional Values Coalition. Członkowie TVC namawiają rodziców, by nie zabierali dzieci na "Shreka 2", bo ten zawiera demoralizujące treści, które wypaczają pojęcie o normalnych zdaniem TVC zachowaniach płciowych ludzi.

W drugiej części opowieści o Shreku, stworze z bagien, TVC doszukała się promocji transseksualizmu. Wszystko przez animowanych Złą Siostrę, Pinokia i Wilka (bohatera Czerwonego Kapturka).

- Nie można bagatelizować dwupłciowej postaci Siostry - uważają działacze Traditional Values Coalition. - Zła Siostra [barmanka - red.] to osobnik z obfitym biustem i mówiący męskim głosem.

Jakby tego było mało, w jednej z końcowych scen "Shreka 2" Zła Siostra rzuca się na Księcia i przygważdża go ciałem do podłogi. Na dokładkę - twierdzą członkowie TVC - Pinokio w scenie ratowania Shreka i Osła przyznaje się, że nosi damską bieliznę, a w scenie ratowania Księżniczki Książę zamiast ukochanej w łóżku zastaje wilka który oczywiście jest przebrany za babcię - czyli kolejny samiec w damskich ciuchach.

Według TVC wizyta na "Shreku 2" może uczynić z dziecka geja lub transseksualistę.

http://www.filmweb.pl/%22Shrek+2%22+mo% ... s,id=17775

Weźmy Króla lwa z piosenką :
http://www.youtube.com/watch?v=n8P0qwsh9-0
Dziecko zainteresuję się filmem,później muzyką i później Eltonem Johnem (znanym gejem).
Imho jest cały zestaw mniej kontrowersyjnych bajek.

Tankret
Posty: 13
Rejestracja: 2009-08-31, 09:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Szukasz miejsca na wyjazd?

Postautor: Tankret » 2009-09-01, 08:48

po za królem Lwem żadnej z tych bajek nie ma w naszej propozycji, ale weźmy Lew, czarownica i Stara Szafa - Opowieści z Narni, C.S Lewis, film oparty na książce. Książka inspirowana Pismem Świetym, gdzie Lew jest symbolem Jezusa.

Krół Lew, piękna bajka o korzeniach, rodzinie, o tym jaki ona ma wielki wpływ na nasze życie. Mało które dziecko dojdzie teraz do tego kto jest twórcą muzyki.

Pan taki anty zachodni, to polskie pordukty wcale nie odbiegają od nich. np Władcy much, Kapitan bomba ect. Kto to ogląda - 6 klasiści.

dla spragnionych wiedzy proponuje wpisać w wyszukiwarce. To może na takich polskich produkcjach powinniśmy oprzeć swoje programy?

Tankret
Posty: 13
Rejestracja: 2009-08-31, 09:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Szukasz miejsca na wyjazd?

Postautor: Tankret » 2009-09-01, 11:15

To samo pytanie mogę zadać czy wszystkie dzieci zainteresują się Eltonem.
To pytanie wyklucza jakąkolwiek dyskusje bo jest zwyczajnie złośliwe.

Tankret
Posty: 13
Rejestracja: 2009-08-31, 09:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Szukasz miejsca na wyjazd?

Postautor: Tankret » 2009-09-01, 12:35

Więc właśnie, a co do tych 6 - klasistów to pewnie nie wszyscy, ale to jest na topie.

Tankret
Posty: 13
Rejestracja: 2009-08-31, 09:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Szukasz miejsca na wyjazd?

Postautor: Tankret » 2009-09-02, 08:16

Tak też robimy

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Szukasz miejsca na wyjazd?

Postautor: agadanuta » 2009-09-02, 11:34

Tankret pisze:Tak też robimy


Dziękujemy za propozycję, która sprawia, że mamy więcej możliwości wyboru.

Tankret
Posty: 13
Rejestracja: 2009-08-31, 09:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Szukasz miejsca na wyjazd?

Postautor: Tankret » 2009-09-02, 11:50

ależ proszę. :)


Wróć do „Wychowawca klasy”