zebranie semestralne

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

fajnyprofesor
Posty: 69
Rejestracja: 2008-10-28, 17:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

zebranie semestralne

Postautor: fajnyprofesor » 2010-01-10, 16:16

Jest to moje pierwsze wychowawstwo w kl. IV. Zbliża się zebranie semestralne z rodzicami. Podsumuję pierwszy semestr, tzn. zdam im relację z tego co zrobiłam z klasą, jak klasa wypadła z przedmiotów i z zachowania.Przedstawię też plany na semestr letni.
O czym muszę jeszcze pamiętać?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: zebranie semestralne

Postautor: Jolly Roger » 2010-01-10, 17:03

Zastanów się co ty jako rodzic chciałabyś usłyszeć? Czy istotne sa opowieści o średnich. Czy nikt nie zaśnie? Czy cos konkretnego wyniosą rodzice usłyszawszy co zrobiłaś z klasą?
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

fajnyprofesor
Posty: 69
Rejestracja: 2008-10-28, 17:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zebranie semestralne

Postautor: fajnyprofesor » 2010-01-10, 19:31

Nie mam zamiaru wygłaszać tyrad z wyciąganiem średnich, jedynie poinformować ich o ogólnym poziomie klasy, jak wypadła ona na tle innych(mamy sie czym pochwalić) a także chce im w kilku zdaniach streścić co robilismy jako klasa w tym semestrze (wycieczki, ciekawe spotkania, co nam się udało zrealizować, a co mamy w planach na semetr przyszły-myślę, że to jest ważne w związku z zaplanowaniem finansowym i logistycznym). Nie usłyszałam jednak Twojej propozycji DOBREGO spotkania.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: zebranie semestralne

Postautor: renati23 » 2010-01-12, 19:36

fajnyprofesor pisze:a także chce im w kilku zdaniach streścić co robilismy jako klasa w tym semestrze (wycieczki, ciekawe spotkania, co nam się udało zrealizować,

a może to przygotują sami uczniowie :wink: zrobią prezentacje, zamieszczą zdjęci a z wycieczek - rodzice też chętniej przyjdą na wywiadówkę kiedy to ich dziecko będzie opowiadać

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: zebranie semestralne

Postautor: Cytryn » 2010-01-14, 19:28

A moi rodzice są zadowoleni, kiedy zebranie jest maksymalnie krótkie, i w ramach tego zebrania mogą coś konkretnie usłyszeć o s w o i m dziecku.
Zatem mówię trzy zdania wstępu, a potem zapraszam do siebie indywidualnie, mam przygotowane karteczki, na których są zebrane uwagi, oceny i frekwencja oraz osiągnięcia danego ucznia.
Nie czytam regulaminów, ani innych elaboratów( są wydrukowane do wglądu- zerowe zainteresowanie), wszystko streszczam do niezbędnego minimum, które rodzice wiedzieć muszą.
Z tego , co wiem, chwalą sobie zebrania ze mną.

Z drugiej strony- sama jestem rodzicem. Chodziłam na zebrania do córki- pani czytała jakieś wykłady, nudziła tak całą godzinę. Po którymś razie dałam sobie spokój- przychodzę na ostatnie 15 minut wziąć kartkę z ocenami. O swoim dziecku i tak się niczego więcej nie dowiem, a słuchać mądrości na temat "skutecznego uczenia się", "asertywności", "uzależnień" i Bóg wie czego jeszcze wcale nie mam ochoty.

magdaes
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-14, 00:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: zebranie semestralne

Postautor: magdaes » 2010-01-16, 23:22

Wspomnieć o planach na kolejny semestr,ja podobnie jak przedmówca rozdaje karteczki z ocenami pociech ( ocenia półroczna i oceny jakie uzyskał uczeń w ciągu roku aby rodzic wiedział z czego dziecku została wystawiona taka a nie inna ocena)
Staram się by zebranie nie trwało zbyt długo jeśli jakiś rodzic chce wiedzieć coś więcej po skończonym zebraniu zostają rodzice i indywidualnie rozmawiamy.:) :wink:

julka81
Posty: 14
Rejestracja: 2010-08-31, 22:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: zebranie semestralne

Postautor: julka81 » 2011-01-20, 18:21

Witam, mnie czeka hospitacja na zebraniu;/, w klasie I gimnazjum, jakies rady????pozdrawiam

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: zebranie semestralne

Postautor: vuem » 2011-01-20, 19:01

A jak zamierzasz zebranie poprowadzić? Masz jakiś plan?

julka81
Posty: 14
Rejestracja: 2010-08-31, 22:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: zebranie semestralne

Postautor: julka81 » 2011-01-20, 22:25

hmmmm, weekend przede mna wiec cos wymysle, by zaciekawic wszystkich zgromadzonych :D , ale bede wdzieczna za rady!!!


Wróć do „Wychowawca klasy”