Czy można nie zabrać na wycieczkę?

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy można nie zabrać na wycieczkę?

Postautor: malgala » 2011-11-11, 11:25

yar00 pisze:Moje pytanie wydawało mi się dość proste i myślałem, że ktoś powie np: "słuchaj, nie ma na to zapisów w ustawie, natomiast w mojej szkole mamy taki zapis w statucie w rozdziale <<Nagrody i kary>>. Sprawdź dokładnie u swojego dziecka, może coś przeoczyłeś".

W naszym statucie taki zapis jest.
Mówi on, że między innymi
4. Uczeń może być ukarany za nieprzestrzeganie statutu szkoły i regulaminu
uczniowskiego:
.......................................................
c) zakazem uczestnictwa w imprezach klasowych i szkolnych;
..................................................................

Wcześniej go nie było a i tak zdarzyło mi się kilka razy zakazać uczniowi udziału w dyskotekach szkolnych, biwaku klasowym a nawet na wycieczkę nie zabrać.
Jako wychowawca podejmowałam decyzję. I uczeń, i jego rodzice znali powód. Czy byli z niej zadowoleni, czy nie, to już zupełnie inna sprawa.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Czy można nie zabrać na wycieczkę?

Postautor: vuem » 2011-11-11, 13:16

yar00 pisze:Generalnie: mimo, że jestem tylko rodzicem, nie nauczycielem, szczerze mówiąc liczyłem na trochę więcej życzliwości na tym forum.

Drogi Yaro,

Polemika nie jest oznaką nieżyczliwości.

yar00 pisze: Moje pytanie wydawało mi się dość proste i myślałem, że ktoś powie np: "słuchaj, [...]


Nikt nie polemizuje z pytaniem. Polemizuje się z opiniami ... a te - poza pytaniem - prezentowałeś... :wink:


Wróć do „Wychowawca klasy”

cron