To mój debiut!!!

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
strozyk85
Posty: 13
Rejestracja: 2007-08-12, 16:47

Re: To mój debiut!!!

Postautor: strozyk85 » 2013-05-25, 13:59

Odświeżam temat po 6 latach. Cały czas pracowałem jako nauczyciel angielskiego w gimnazjum i sp. Bylo super, niestety niz demograficzny, polityka samorzadu i zwalnianie ludzi ktorzy nie mają "pleców" sprawily ze bede zwolniony z pracy :(

Pamietam jak zakladalem ten tema, jak bardzo stresowalem sie przed podjeciem pracy. Inaczej wyobrazalem sobie ten zawod. Wydawalo mi sie ze 95% pracy to praca z mlodzieza a 5% to papierkowa robota. W rzeczywistosci proporcje sa inne. Ostatnio coraz mniej czasu poswiecalem moim uczniom i przygotowywaniu sie do zajec bo nasza minister zasypuje nas ciagle jakimis papierami do wypelniania i innymi glupotami. Nie skupiamy sie juz tyle na nauczaniu co na poczatku, a traca na tym tylko uczniowie.

Odchodze ze szkoly z gorycza, bo lubie ten zawod i praca bardzo mi sie podoba, ale niestety nie ma tu miejsca dla ludzi z pasja :/

Moze za granica mnie ktos doceni, bo tu w Polsce, szczerze wątpie :/

Pozdrawiam wszystkich i zycze wytrwalosci!

(p.s. pisze bez polskich znakow bo tak lubie :P )
Come, As you are, As you were, As I want you to be, As a friend, As a friend, As a known memory, Take your time, Hurry up, The choice is your, Dont be late, Take a rest, As a friend, As a known memory;


Definicja Nauczyciela w Internetowej Encyklopedii

Moj typ nauczyciela: Nauczyciel Luzak/Sadysta

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: To mój debiut!!!

Postautor: koma » 2013-05-25, 16:15

Współczuję zwolnienia.
W każdej szkole dziś ktoś otrzymuje wymówienie lub ograniczenie...
Jednak w gorzkim stwierdzeniu:
strozyk85 pisze: niestety nie ma tu miejsca dla ludzi z pasja :/

jest dużo krzywdzącej nieprawdy. Nie sugeruj, że ci, których nie zwolnili, są pozbawieni pasji!
Gdybyś tę "pasję" wykorzystywała w swojej pracy w 100%, być może dyrekcja nie miałaby argumentów za zwolnieniem właśnie Ciebie? :mrgreen:


...i może lepiej pisz zgodnie z zasadami polskiej pisowni...


Wróć do „Wychowawca klasy”