Problem na zaj. wyjazdowych organizowanych przez fundację

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

anise
Posty: 1
Rejestracja: 2011-04-03, 18:44
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Problem na zaj. wyjazdowych organizowanych przez fundację

Postautor: anise » 2011-04-03, 19:17

Moja szkoła uczestniczy w projekcie, który prowadzi pewna fundacja. Projekt objął klasy IV-VI i realizowany jest w formie zajęć na terenie szkoły i wyjazdowych. Projekt EFS.

Ostatnio wyjechałyśmy z koleżanką na dwudniowy wyjazd w charakterze opiekunów naszych uczniów. Kierowniczki (dwie) były z fundacji. Naszym zdaniem kobiety zachowywały się nieodpowiedzialnie i nieodpowiednio. Poza głośnymi komentarzami przy dzieciach: "jak matka może puścić takie dziecko na wycieczkę" (chłopiec jest po przebytej ciężkiej chorobie i ma problemy z chodzeniem) i że "nikt im za ten wyjazd nie płaci", panie wieczorem opuściły hotel, nic nam nie mówiąc. Takich wpadek było jeszcze wiele.

Zastanawiamy się z koleżanką gdzie to zgłosić, biorąc pod uwagę, iż koordynatorka projektu z fundacji jest ich dobrą koleżanką z pracy. Poza tym kilka razy wmawiała nam pewne rzeczy które nie miały miejsca.

Czy taki wyjazd powinien być również zgodny z przepisami prawa oświatowego?
Bo jeśli tak to w sposób rażący kobiety złamały kilka punktów.
Tylko, czy my na to prawo możemy się powołać w sytuacji wyjazdu, którego organizatorem nie była szkoła, a jedynie w nim uczestniczyła?

Proszę o jakieś podpowiedzi.

Poza tym jestem strasznie zawiedziona, że od nas, nauczycieli, oczekuje się na wycieczkach wszystkiego, a jakaś fundacja, która dobrze napisała projekt nie mus się o nic martwić... Kobiety kompletnie nieodpowiedzialne i bezmyślne mogą być kierownikami wycieczki i nikt nie weryfikuje tego czy nadają się do pracy z dziećmi.

Wróć do „Wychowawca klasy”